Reprezentačná pauza – Jenkinsonov debut

Tento týždeň sa hrali priateľské zápasy reprezentácií a niekoľko hráčov Arsenalu bolo ich súčasťou.

Jack Wilshere, Carl Jenkinson

Švédsko 4-2 Anglicko, 14. november

Carl Jenkinson prežil svoj reprezentačný debut keď jeho tím podľahol výberu Švédska 4-2. Obranca Arsenalu vystriedal po 74 minutách Glena Johnsona a stal sa tak 62. hráčom Arsenalu, ktorý reprezentoval výber Troch Levov.

Jack Wilshere sa taktiež dostal na ihrisko v druhom polčase, keď prišiel po 61 minútach, aby odohral svoj prvý reprezentačný zápas od júna 2011. Wilshere dostal žltú kartu za faul na Zlatana Imbrahimovica, ktorému sa podarilo zažiariť štyrmi vstrelenými gólmi, vrátane 25 yardových nožničiek.

Olivier Giroud, Laurant Koscielny

Taliansko 1-2 Francúzsko, 14. november

Laurant Koscielny a Olivier Giroud začali obaja v základnej zostave počas francúzskeho víťazstva nad Talianskom. Koscielny odohral celých 90 minút, kým Giroud bol po hodine vystriedaný.

Joel Campbell

Bolívia 1-1 Kostarika, 15.november

Joel Campbell poslal Kostariku do vedenie počas ich remízy proti Bolívií. Útočník otvoril skóre po 72 minútach.

Nicklas Bendtner

Turecko 1-1 Dánsko, 14. november

Nicklas Bendtner strelil gól počas remízy proti Turecku. Útočník trafil v 65. minúte bránu z penaltovej značky.

Lukas Podolski, Per Mertesacker

Holandsko 0-0 Nemecko, 14. november

Lukas Podolsko nastúpil po 72 minútach počas remízy Nemecka proti Holandsku. Per Mertesacker odohral celý zápas.

Johan Djourou

Tunisko 1-2 Švajčiarsko, 14. november

Johan Djourou odohral celý zápas počas Švajčiarskej výhry nad Tuniskom.

Santi Cazorla

Panama 1-5 Španielsko, 14. november

Santi Cazorla sledoval pohodlnú výhru jeho tímu z lavičky.

Benik Afobe

Anglicko U-21 2-0 Severné Írsko U-21, 13. november

Benik Afobe nastúpil ako náhradník a vstrelil gól počas výhry Anglickej U-21 nad U-21 Severného Írska. Útočník nastúpil po hodine hry a o 15 minút na to vybojoval penaltu.