AW po Lincolnu

Postup Lincoln City do čtvrtfinále byl pravděpodobně největším příběhem letošního ročníku FA Cupu a Arséne Wenger určitě patřil k jeho obdivovatelům.

Tým z National League v prvním poločase velmi dlouho trápil Arsenal, než se konečně prosadil Theo Walcott a prolomil tak obranu Lincolnu.

Wengerům tým nakonec zvítězil 5-0, Arséne Wenger se však na pozápasové tiskové konferenci vyslovil velmi pochvalně ohledně týmu Danny Crowleyho.

o Lincoln City…
Bylo to těžké. Vyřadili Ipswitch a Brighton. Vyřadili venku i Burnley. V prvním poločase jste mohli vidět, že hrají hodně jednoduše, ale přesně věděli, co chtějí hrát a to se jim taky dařilo. Myslím, že pro nás bylo velmi důležité soustředit se na to, abychom neudělali žádnou chybu. Měli na stadionu ohromnou podporu a vytvořili si i příležitost ke vstřelení branky. Petr Čech v prvním poločase předvedl důležitý zákrok.

zda by rád viděl Lincoln postoupit…
Sledoval jsem je i proti Burnley. Mají kvalitní tým a myslím, že se jim to povede, ano.

co se stalo s Alexem Oxlade-Chamberlainem…
Jedná se o hamstring. Nevím, jak vážné to je. Musíme to teprve vyšetřit, ale nevypadá to na nic vážného.

zda umlčel kritiky…
Měli byste si na chvíli sednou na mé místo a poté byste pochopil, že je nemožné všechny umlčet. V ideální případě bych si to přál. Ale naneštěstí to je prakticky nemožné. Ale pokusíme se.

zda by vítězství v FA Cupu a místo v TOP 4 znamenalo dobrou sezónu…
Takhle o tom vůbec nepřemýšlím. Vždy se soustředím na vítězství v dalším zápase a toho chci i dosáhnout.