Bellerin – Musíme se fanouškům omluvit

Hector Bellerin se fanouškům omluvil za výkon, který tým předvedl během úterního zápasu v druhém poločase.

Španělský pravý bek předváděl během prvního poločasu dobrý útočně laděný fotbal, poté ale mohl již jen přihlížet vyloučení Laurenta Koscielnyho a pěti brankách Bayernu v průběhu 30 minut.

o těžkém večeru…
Výsledek i průběh je pro nás velkou ránou. Tým do toho dal všechno, obzvlášť v prvním poločase. Nezvdali jsme to a věděli jsme, že to bude opravdu těžké, ale tým si za tím šel od první minuty. Po penaltě už to šlo všechno z kopce. Poté jsme věděli, že už bude skutečně těžké s tím něco udělat, musíme se dívat jen na sebe, poučit se z toho a soustředit se nyní na sobotu. Čeká nás další zápas, jiná soutěž, v které víme, že se nám daří a potřebujeme se na ni připravit.

o tom, že dostali pět branek…
Je to těžké. Jestli byste chtěli postoupit, museli byste ve 30 minutách dát 6 branek, a to je pro každého na hřišti náročné. V takovém momentě se musíte snažit branku nedostat a zároveň skórovat. Nechcete prohrát zápas, ve kterém jde o tolik hrdosti. S takovým rozhodnutím rozhodčích, do kteréch se nechci plést, to občas nejde podle vašich představ.  I tak jsme mohli vidět hodně pozitiv, hlavně v prvním poločase. I když je to těžké, musíme se z toho poučit.

o náladě v šatně…
Opravdu mě mrzí, když jsem viděl fanoušky odcházet ze stadionu tak brzy. Nakonec hrajeme přeci pro ně, chceme, aby byli šťastní, stáli za námi a bolí to, vidět je odcházet takto brzo. Musíme se snažit, aby byli šťastní aspoň ze závěru sezóny. Víme, že máme hráče a potenciál na to, aby se nám dařilo, musíme prostě hrát každý zápas tak, jako jsme začali ten dnešní. Pokud budeme hrát takovýto fotbal, můžeme se dostat vysoko. Musíme se omluvit našim fanouškům, protože chceme na tom být lépe, než jak tomu bylo včera.

zda to byla penalta a zákrok na červenou kartu…
Nemyslím, že by pro mě bylo dobré vést tuto konverzaci. Rozhodčí dělají svou práci. Někdy se rozhodnou špatně, někdy dobře. Pravdou je, že to velmi ovlivnilo naši hru, protože jsme začali velmi dobře a vedli 1-0. Věřili jsme, že bychom to mohli zvládnout. Po penaltě a červené kartě už to šlo z kopce a věděli jsme, že bychom museli dát pět nebo šest branek, abychom postoupili do dalšího kola.

o tom, co můžeme v Lize mIstrů zlepšit…
Tým předvedl, že umí hrát dobrý fotbal, takže si myslím, že prostě musíme být stálí ve výkonech. Musíme začínat zápasy tak, jako proti Bayernu, hrát míče skrz jejich linie a vytvářet si tak gólové příležitosti. Prostě musíme být více konzistentní a efektivní, z dnešního večera si však musíme odnést to pozitivní. Pozitiv bylo dost, hlavně v první půli. Musíme využít pozitiv a snad zakončíme dobře i celou sezónu.

zda je nyní AW pod ještě větším tlakem…
Celý tým stojí za manažerem. On je ten, díky komu tým pracuje. Ve fotbale jste jednou nahoře a jednou prostě dole. Nyní jsme hodně dole a musíme se dívat jen na sebe a něco s tím udělat. Když si všichni pomůžeme, tak to zvládneme překonat. Prostě musíme na úterní večer zapomenout, soustředit se na příští zápase a soutěž, ve které se klubu obvykle daří. Musíme si za tím jít a dobře zakončit tuto sezónu.

zda on osobně chce, aby zde Boss zůstal i v další sezóně…
Samozřejmě. Je to jednoduché, obzvlášť pro mě. On je ten, kdo mi dal od prvního dne šanci. Hrál velkou roli v tom, jakým jsem dnes hráčem a v šatně je spousta hráčů, kteří jsou ve stejné pozici jako já. Všichni za ním stojíme a chceme aby zůstal.