Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Crystal Palace –

Dnes jsme si připsali pohodové vítězství. Doufám, že v tom hráči budou pokračovat i v následujících zápasech.

Přeji všem krásný Nový Rok

Brankář

• 7,5

Náš brankář si mohl v prvním poločase stavět bábovičky za bránou, protože soupeř ho absolutně neprověřil. V druhém poločase musel vytáhnout několik složitější zákroků. Všechny zvládl a připsal si další čisté konto, což je velice pozitivní.

Obrana

• 7,5

Hector nám dnes předváděl to, co umí nejlíp, a to je rychlost. Lajnu brousil po celý zápas, dostal se několikrát i do vápna, ke střele se bohužel nedostal. Kombinace s Lucasem nebyla vůbec tak kvalitní, jak jsme zvyklí s Walcottem nebo Chamberlainem. Centry taky nebyly moc přesné, na tom by měl Hector podle mě nejvíce zapracovat. Několikrát se stane, že přesprintuje protihráče na lajně, ale pak přijde bohužel nepovedený centr. Vysokou známku mu dnes dávám hlavně kvůli jeho defenzivní činnosti. Rychlý, technický Zaha si dnes přes Hectora absolutně nezahrál a sršela z něho frustrace.

• 7,5

Oba stopeři dnes předvedli kvalitní výkon po celou dobu zápasu. Benteke se kromě jedné hlavičky (která šla přes Hectora) absolutně k ničemu nedostal. Gabriel byl nekompromisní, vyhrával hlavičkové souboje, zbytečně nezmatkoval v rozehrávce a celý zápas z něho sršel klid, který jsem z něho dříve necítil. Jsem rád, že máme takhle kvalitního 3.stopera.

• 7,5

Laurent dnes předvedl svůj klasický výborný výkon, na který jsme zvyklí. Výborně vystupoval a přerušoval akce soupeřů. Jednou mně trošku zatrnulo, když se na poslední chvilku rozhodl nezasahovat do balónu a přidělal tím problémy našemu brankáři.

• 7,0

Nachovi jsem chtěl dnes dát nejvyšší známku z obránců, jenže po tom, co se Zaha přesunul právě na Nachovu stranu, tak náš levý bek přestal naprosto stíhat, bylo z toho několik závanů před naši brankou a následně dostal i žlutou kartu. Abych nebyl jen kritický, tak bych chtěl vyzdvihnout Nachovi útočnou snahu. Neustále se nabízel, snažil se najít příležitost k nějakému centru nebo ohrožení branky. Mně se jeho ofenzivní přínos líbil možná i nejvíc za celou sezónu.

Záloha

• Mohamed Elneny

7,0

Dnes asi nejmíň výrazný člen naši zálohy. Nebylo to tím, že by hrál nějak špatně, ale Xhaka i Iwobi dnes předvedli bravůrní výkon. Sám Elneny byl také při chuti, dostal se ke 3 střelám, bohužel ani jedna nebyla gólová. Nemám u něj moc poznámek, tudíž si myslím, že byl oprávněně nahrazen Coquelinem.

• 8,5

Za mě skvělá práce! 2 střely, 1 klíčová nahrávka a nejvíce dotyků s míčem. Dneska bych chtěl vyzdvihnout, že nehrál tolik na jistotu jak v minulých zápasech, ale snažil se i tvořit hru kolmými přihrávky. Z toho i plyne nižší procento úspěšných přihrávek oproti ostatním zápasům. Nevyvaroval se některým zbytečným ztrátám či faulům. přesto velký adept na MOTM.

• 9,0

MAN OF THE MATCH

Pro mě největší překvapení. Smekám tomuto klukovi. Neměl to vůbec lehké, musel se vypořádat úplně s novou úlohou, a tím byla rozdávat balóny, tvořit šance a celkové být mozkem našich útočných akcí. Tahle úloha mu sedla skvěle, připsal si 5 klíčových přihrávek a k tomu důležitý gól na 2:0. Za mě MOTM!

Útok

• 5,0

Za mě zklamání. Nechci tvrdit, že na to ten kluk nemá, ale dnes mu nešlo naprosto nic. Zkazil vše na co sáhl, odskakovali mu balóny a většina našich nevydařených akcí končila právě u něj. Nevím, čím to mohl být, přišlo mi, že hrál v hrozné křeči. Po zásluze vystřídán. Za mě dnes náš nejhorší hráč.

• 8,5

Alexis nám dnes předváděl opět to co umí nejlíp. Dravý pohyb, technická hra, několik vydařených průniků a klíčových přihrávek. Gól dnes sice nedal, ale připsal si aspoň asistenci. Občas se mi zdálo, že chce hrozně moc dát gól a některý situace řešil až moc sobecky. Jinak ale určitě povedený výkon.

• 8,5

Jsem hrozně rád, že jsem viděl dnes Oliviera v základní sestavě. Ten člověk si to po posledních výkonech rozhodně zasloužil. Hned na úvod roku 2017 nám Giroud vstřelil pravděpodobně gól roku. Nedovedu si moc představit hezčí gól. Jinak v kombinaci také výborný, jeho hra na jeden dotyk se mi hrozně líbí. většinu hlavičkových soubojů vyhrával a sklepával na své spoluhráče. Doufám, že byl Wenger stejně spokojený jak já a v dalších zápasech ho pošle opět do základu.

Střídající

• -

Na hřišti toho za 20 minut moc nestihl, vybojoval pár balónů. Víc toho nestihl.

• -

Jedna vydařená střela, která bohužel skončila kousek vedle tyče. Pár kombinací se svými spoluhráči. Víc toho během 20 minut nestihl.

• -

Ox toho za 15 minut stihl víc než Lucas za celý zápas. Dva povedené průniky, hodně velké oživení pravé strany.