Hodnocení hráčů

Arsenal 3:0 Chelsea –

Arsenal si naprosto dominantním způsobem poradil s Chelsea a posunul se na třetí příčku.

Varování: Hodnocení dělám spíše sporadicky a nebojím se hráčům dávat i hodně vysoké známky. 🙂

Brankář

• 7,5

Pro Petra Čecha se jednalo o překvapivě pohodový zápas. Chelsea byla v útoku bezzubá a tak musel čelit první vážnější situaci až na konci utkání, kdy se na něj řítil Michy Batshuayi. Čech si v tu chvíli výborně vyběhl a připsal si důležitý zákrok.

Obrana

• 8,0

Bellerín byl naprosto vynikající. Často podporoval ofenzívu a díky jeho snažení jsme vstřelili 2. gól, když Walcottovi předal míč na stříbrném podnosu. V obraně byl také pozorný a když to tým nejvíce potřeboval, tak svým skvělý skluzem odstavil i Pedra.

• 8,0

Mustafi předvedl svůj nejlepší výkon v červeném dresu. Spolu se svým novým parťákem úplně vymazal nejlepšího střelce PL a nedal mu čichnout. Skvěle četl hru a výborně vystupoval. Jen tak dál!

• 8,0

To byla paráda! Stejně jako Mustafi i on byl naprosto vynikající a Costu si namazal na chleba jak nikdy. Vrcholem bylo, když ho lehce popostrčil a Costa po něm vystartoval a dostal žlutou kartu. To je přesně ten ledový klid, který od hráčů požadoval AW před zápasem. Skvěle četl hru, vystupoval a připsal si několik důležitých zákroků. Klobouk dolů.

• 7,5

Monreal byl dneska také velice dobrý a připomněl nám svou formu z minulé sezony. Mám k němu jen dvě výtky. První je ta, když se v 20. minutě naprosto zapomněl zajímat od Williana a ten málem snížil na 2:1 a druhá byla, když Luiz poslal dlouhý míč a uprchl mu Batshuayi.

Záloha

• 7,5

Cazorla dnes řídil hru klidem sobě vlastním. Rozdával přihrávky s přesností 88 % a přidal i jednu klíčovou. V úvodu na sebe upozornil pěknou střelou z dálky.

• 8,0

Özila bylo plné hřiště. Rozdával nejpřesnější míče. Nabíhal si za obranu, předvedl pár obranných zákroků a také svou úžasnou techniku při třetí brance, kdy se nejprve elegantně zbavil celé zálohy Chelsea, aby si pak narazil s Alexisem a krásně zakončil za záda Courtoise. Jestli se mu dříve vyčítalo, že ve velkých zápasech není vidět, tak tentokrát to rozhodně nebyla pravda.

• 7,0

Pro našeho defenzivního záložníka to byl opravdu smolný zápas. Už v 32. minutě musel střídat kvůli zranění kolene. Do té doby předváděl svůj obvyklý vysoký standard. Agresivně napadal a nedával hráčům Chelsea žádný prostor.

Útok

• 8,0

Theo je ve formě jako už dlouho ne. Ve svém 350. zápase za klub si připsal další branku (už druhou v řadě) a svým výborným defenzivním výkonem pomohl Bellerínovi zcela vymazat levou stranu Chelsea. Opravdu poctivě se vracel a připsal si i tři obranné zákroky. V druhém poločase měl dvakrát šanci navýšit skóre, ale při první situaci raději krkolomně přihrával a při druhé ho výborně vychytal brankář. Pokud nadále bude makat a vyhnou se mu zranění, tak získá na svou stranu zpátky všechny ztracené příznivce i řadu dalších.

• 8,5

MAN OF THE MATCH

Dlouhá léta jsme snili o útočníkovi, který si dokáže vytvořit šanci z ničeho a udělat opravdový rozdíl. Teď už ho máme. Jmenuje se Sanchez, Alexis Sanchez. Alexis si již plně navykl na roli devítky a předvedl ofenzivní koncert. Nejdříve využil selhání Gary Cahilla a chladnokrevně překonal Courtoise, aby dokonal dílo krásnou kombinací s Özilem. Měl tam pár zaváhání, když nepřihrál do jasné pozice Walcottovi nebo naopak Iwobimu poslal míč paty. I přes to byl k nezastavení a obzvlášť se mi líbilo, jak dirigoval naši hru. Když byl bez míče, tak se stahoval mezi záložníky a dával jim pokyny. Ukazoval ať zbytečně neriskují a udržují míč pod kontrolou. Opravdu komplexní výkon se vším všudy.

• 7,5

Tenhle kluk, že má 20 let? Iwobi hrál s obrovským přehledem. Měl velký podíl na druhé brance a své spoluhráče po celý zápas zásoboval přihrávkami do nadějných pozic. V defenzivě si tentokrát vedl lépe než proti Hullu, ale je pravda, že Ivanović se dopředu příliš netlačil.

Střídající

• 7,5

Nastoupil do rozjetého zápasu a vedl si opravdu skvěle. Coquelina plně zastoupil v defenzivní činnosti a navíc přidal i své úžasné pasy. Diváci ho po celý druhý poločas vybízeli ke střelbě z dálky, ale jeho pokus na přání úplně nevyšel. V případě delší ztráty Coquelina nemám o naši zálohu strach.

• 7,0

Gibbs nastoupil v 70. minutě a měl jsem z něho opravdu dobrý pocit. Stále ještě nezapomněl, co se v mládí naučil a předvedl několik dobrých náběhů po lajně i slušnou přihrávku na Girouda. V případě větší zdravotní krize v ofenzivě bych se ho na křídlo určitě nebál nasadit.

• 6,0

Giroud nastoupil na posledních 10 minut a příliš se nepředvedl. Snažil se dostat do hry, ale šlo na něm vidět, že dlouho nehrál a není úplně rozehraný. Připsal si jednu střelu mimo bránu.