Hodnocení hráčů

Arsenal 3:1 Sunderland –

Čakalo nás dnes prvé vystúpenie v tohtoročnej edícii FA Cupu, našim súperom bol o záchranu bojujúci Sunderland, aj práve kvôli tomu sa dalo očakávať, že nenastúpi v plnej sile. Náš tím tak isto dal voľno svojim najvyťaženejším hráčom. Ako sme zvládli svoj prvý duel za obhajobou titulu si rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Brankář

• 5,0

Sunderland toho dopredu veľmi nepredviedol. Väčšinu zápasu bol bez práce. Pri góle bol bezmocný. Postavil si dobre aj tyčky. V závere zlikvidoval nebezpečnú strelu po rýchlom protiútoku Sunderlandu.

Obrana

• 7,0

MAN OF THE MATCH

Dnes to bola naša obranná istota. Najzodpovednejší výkon z obrannej štvorky. V prvom polčase sa dostával veľmi málo do útočnej fázy, celkovo sa hralo skôr naľavo. V druhom polčase nám už však ukázal v čom je excelentný, jeho zastaviť, to je snáď nemožné. Po Bellerinovej kombinácii s Campbellom strelil Ramsey gól. Pri treťom góle našiel krásne prihrávkou Girouda, ktorý bol trestuhodne voľný. Berúc v úvahu, že odohral celý zápas mu udeľujem titul Muž zápasu.

• 5,0

Nebolo to úplne presvedčivé, keby sme hrali proti lepšiemu súperovi, tak by nás trestal. Nespravil vyslovene žiadnu veľkú chybu, povyhrával niekoľko hlavičiek, hoci Fletcher ho raz pretlačil v malom vápne, blokoval strely. Každopádne nemal som ten pocit istoty, keď som sa díval na našu obranu, jednoznačne mi tam chýbal vodca a pridávam sa k názorom, že Per musí byť na ihrisku kým nebudeme mať iného takého hráča.

• 6,0

Náš najaktívnejší obranca, neustále podporoval útok, v každom protiútoku bol. Dnes sa mu darili aj centre, najmä Girouda vedel nájsť. Musím spomenúť šancu z úvodu, ktorú nepremenil, ale nedá sa mu k nej čo vyčítať. K tej jeho hre. Som toho názoru, že to bol dobrý výkon na slabučkého súpera, ale keby sme mali hrať proti kompaktnému a ešte kvalitnému mužstvu, tak to nebude ono v porovnaní s Monrealom, Gibbs hrá príliš riskantne smerom dopredu a tiež nevie dobre hrať pod tlakom. Za stavu 2:1 začal vymýšľať , kedy mohol veľmi nebezpečne stratiť loptu, ešte predtým mal pekný sklz.

Záloha

• Calum Chambers

5,0

Snaží sa hrať veľmi konštruktívne, sem-tam mu odskočí lopta. Dnes to bolo celé také provizórne. Nikto sa tam nemohol na nikoho veľmi spoľahnúť, chlapci sa len snažili vydať zo seba maximum. Chambers, ten čo stráca často. Ox, ten čo stráca často. Obrana tomu tiež dnes veľa nedala, ale zvládlo sa to nejak. Fyzicky ho niekedy prehrávali v súbojoch.

• 6,5

Výborný výkon na takéhoto mladíka, takto treba bojovať o svoju šancu. Veľmi dobrý dojem vo mne zanechal. Jasné, že musí ešte zosilnieť, vykopať sa v seniorskom futbale, ale má tie základné predpoklady na to, aby sa uchytil. Zo začiatku bol našim najaktívnejším hráčom. Aj v 25. minúte bol súčasťou akcie, kedy posúval loptu na Walcotta. V 54. minúte predviedol krásnu kolmicu na Campbella. Párkrát sa pokúsil o strelu, čo je znakom toho, že má aj sebadôveru, a to je jeho veľkým plusom, k tomu aby sa presadil.

Útok

• 6,0

Walcottov typický výkon. Jeho nemusíte vidieť cez zápas, stačí, že bude v tej jednej akcii, ktorá zápas rozhodne. Napriek tomu bol hneď v úvode v šanci, kedy neprestrelil brániaceho hráča. Pri prvom góle umne cítil za sebou z druhej vlny nabiehajúceho Campbella. Hneď na to vyslal nepríjemnú strelu spoza šestnástky, ktorá mohla skončiť gólom. V druhom polčase bol ešte v akcii s Giroudom, ktorá skončila podľa mňa penaltovým zákrokom

• 6,0

Dnes nebol až tak vidieť, možno preto, že sme nenakopávali lopty, ale radšej hrali kombinačne po zemi. K lopte sa dostával len pri ťukesoch pred šestnástkou. Treba ho ale pochváliť, že ako správny útočník bol v správny čas na správnom mieste, kedy ho našiel Bellerin a Giroud mohol nerušene zakončiť. Dostal sa ešte do jednej nebezpečnej hlavičky po centre Gibbsa.

• 6,5

Zo začiatku zápasu sa nedostával do hry, hralo sa prevažne vľavo. V 25. minúte bol však na tom správnom mieste a rutinérsky zakončil. Koncom prvého polčasu pekne hľadal Oxa. V druhom polčase to bolo však o inom, Campbell bol velmi aktívny. Po spolupráci s Walcottom a Iwobi sa ocitol sám pred brankárom, ten bol však veľmi blízko na to, aby ho prekonal. Pri druhom góle zakombinoval s Bellerinom.

Střídající

• 6,5

Nabehol do zápasu ako hurikán. Naša hra získala potrebný pohyb. Hneď po striedaní bol súčasťou peknej akcie na konci s Giroudom. Bol to on kto strhol zápas. Po tom ako sme sa ujali vedenia o dva góly, tak začal robiť veci navyše, sú to pekné veci, ale keby bolo 1:1, tak by to zahral radšej účelnejšie. Podľa mňa stav 3:1 nie je až taký bezpečný na to, aby som si začal robiť parádičky, keby to bolo o tri góly tak v pohode.

• -

Okrem toho, že je pomalý a nestíha ani obranne nemám k nemu nič, a to hral toľko ako Aaron. Budem rád, ak ho uvidím v našej zostave čo najmenej.