Hodnocení hráčů

Bournemouth 0:2 Arsenal –

Dnes nás čakal zápas na pôde nevyspytateľného nováčika z Bournemouthu, ktorý v priebehu sezóny obral o body už nejedného silného súpera. Arsenal štyri zápasy bez výhry, potreboval už konečne pretrhnúť strelecké suchoty a naplno zabodovať, aby sa plnohodnotne vrátil do boja o titul.

Brankář

• 7,5

Počas zápasu nemal veľa práce, ale keď už sa k nemu dostala lopta musel vytiahnuť bravúrny zákrok. V polovici prvého polčasu vytesnil končekmi prstov Harperovu strelu. Po Monrealovom laxnom bránení opäť zachraňoval. V druhom polčase dobre sťahoval lopty, bol súčasťou rozohrávky, ale najmä v závere sa vyznamenal dvoma excelentnými zákrokmi. Oceňujem jeho celozápasovú koncentráciu.

Obrana

• 6,5

Do strelenia našich gólov sa naši krajní obrancovia veľmi nedostali do hry v ofenzíve. A keď sme už viedli vplyvom okolností hrali na istotu, aby sme zbytočne nenechávali volné miesta v obrane, takže môžem hodnotiť len defenzívu, tú Hector zvládol na výbornú. V 31. minúte musel v poslednej chvíli hasiť po Gabrielovom nepochopiteľnom zlyhaní alebo skôr naivite.

• 6,0

Príde mi trochu neistý, asi si ešte úplne nezvykol na rýchlosť a agresivitu s akou sa hrá v Anglicku. V 3. minúte ho Aaron prihrávkou do stredu zašil, ale tú stratu mu nedávam za vinu. Ale to čo spravil v 31. minúte sa už nijak inak ako jeho fatálnou chybou ani klasifikovať nedá. Možno v Španielsku mu na zdvihnutie ruky zapískajú, ale v Anglicku treba hrať až kým neskončí akcia, on na okamih prestal hrať a to nás mohlo stáť gól nebyť Hectora. V rámci rozohrávky, Gabriel ako pravý Brazílčan sa snaží riešiť všetko konštruktívne a niekedy sú jeho riešenia situácií až príliš riskantné. V priebehu zápasu si pripísal aj viacero dobrých zákrokov.

• 7,5

Dnes bol našou veľkou oporou, vyhrával hlavičky, čistil priestor pred nim. V závere zápasu bol prikrátky na prudký center, ale to sa ani nedalo lepšie vyriešiť. Rozohrávku dnes prenechával skôr kolegovi z obrany.

• 6,0

Po dlhšom období si vybral jeden z jeho slabších zápasov. V 46. minúte zaspal a bolo to na našom golmanovi. Kombinačne sa mu nedarilo, radšej to nakopával, v 60. minúte jeho nakopávaná lopta našla Alexisa a bola z toho šanca. Dnes neoplýval takou istotou akou sme u neho zvyknutý.

Záloha

• 5,5

Čo to malo byť v tej 8. minúte zápasu? Úplne zbytočný zákrok, mohol byť rád, že obišiel bez červenej karty. Jeho výkony sa rozvíjajú postupom odohraných minút. Jeho rýchlosť už nikto nezmení, ale na lopte sa mi oveľa viac páči ako predtým, už to nie je také pomalé, kostrbaté, pomáha s rozohrávkou, dáva to rýchlejšie od nohy, sem-tam aj otočí akciu dlhou prihrávkou.

• 7,5

MAN OF THE MATCH

Chlapec si vstúpil do svedomia a hral tak ako sa to od neho očakáva. Zo začiatku náš najaktívnejší hráč, konečne si chodil po lopty a bol na začiatku našich akcií. V 13. minúte našiel nakopávanou loptou Alexisa. Bol pri oboch našich góloch v 23. minúte vyslal pas na sklepávajúceho Girouda, o minútu neskôr po zlom odkope hosťujúceho stopéra rýchlo vysunul Oxa, Výborne Aaron takto plynule treba hrať. V priebehu zápasu sa ešte pokúšal niečo vymyslieť, ale už nebol tak efektívny. V závere mal výbornú šanca kedy stál zoči-voči brankárovi, ale tradične išiel až príliš blízko a brankár stihol zmenšiť strelecký uhol. Chybičkou krásy na jeho výkone sú len nebezpečné straty/prihrávky, ktorých vyprodukuje takmer každý zápas zo 2-3, preto mu musím opäť stiahnuť nejaký ten bodík.

• 7,0

Dnes to bol taký jeho dobrý štandard okorenený gólom. Nemusel hrať až tak z hĺbky ako v minulom zápase, keďže Aaron už pochopil, čo by malo byť jeho úlohou. Už aj roh niekedy našiel svojho adresáta.

Útok

• 6,5

Hneď na začiatku zápasu sa snažil nájsť kolmicou Ozila. V 20. minúte sa pokúšal o ďalekonosnú strelu, ktorá bola zblokovaná. V 24. minúte sa mu už zakončenie vydarilo na výbornú a strelou k vzdialenejšej tyči zvýšil stav zápasu na 0:2. Konečne strelil gól, dúfam, že mu to pomôže a bude ešte našou oporou vo zvyšku sezóny. Ox sa snažil aj občas zakombinovať, ale jeho technika na tom nie je až tak dobre ako u jeho spoluhráčov, preto dosť strácal. Je to skôr typ hráča, ktorý čaká na svoju príležitosť, dnes ju našiel a s prehľadom zúžitkoval, takže ho hodnotím pozitívne, obrane tiež sem-tam pomohol.

• 6,5

Hralo sa takmer výsostne po zemi, takže svoju najväčšiu prednosť nemohol veľmi využiť. Ale náš hrot sa vie prispôsobiť priebehu zápasu, preto si zbiehal trochu hlbšie do poľa a snažil sa vykombinovať hosťujúcu obranu. Možno niekedy neefektívne chodí do rohov ihriska a potom nemá kto číhať v šestnástke na centrované lopty, ale to nie je nič také začo by som ho mal karhať, keď tam nie je počas celého zápasu. Samozrejme pri prvom góle pekne cielene sklepol loptu na hráča z druhej vlny. Tie jeho rozhadzovačky rukami by si mohol nejaký zápas už odpustiť a plne sa sústrediť na hru.

• 7,0

Spočiatku mu to až tak nešlo, nevedel sa presadiť cez prehustenú obranu Bournemouthu, hoci v 13. minúte sa dostal k zakončeniu, ale z ťažkej pozícii prestrelil. Jeho čas prišiel až v druhom polčase kedy sa pekne viackrát presadil individuálne a chýbalo tomu už len gólové vyvrcholenie.