Hodnocení hráčů

Chelsea 2:0 Arsenal –

Dnes sme videli zápas v ktorom chcel Arsenal odčiniť svoju tohtotýždňovú blamáž z Chorvátska. Arsenal chcel veľmi vyhrať, hral dobre takticky, súpera nepúšťal do ničoho, narozdiel od iných zápasov s týmto súperom, až dokým sa nestala tá grotesa, alebo horor pre fanúšika Arsenalu?  Zápas ovplyvnený červenými kartami sa pozeral určite veľmi ťažko každému fanúšikovi Arsenalu, tak si ho teda poďme s chladnými hlavami zhodnotiť.

Brankář

• 5,5

Nebol to dobrý zápas pre akéhokoľvek brankára, práce mal minimum, ale keď si už lopta našla cestu do brány, tak bol bez šance. Petrovi veľmi nejdú centrované lopty, aj v úvode po rohu nášho súpera vyskočil len do prázdna. Mal tam pár lepších zákrokov, ale tie by mali byť samozrejmosťou u brankára jeho kvalít.

Obrana

• 6,0

Dnes to bol zvláštny zápas pre Hectora, väčšinou ho chválime za jeho prínos do útoku, ale dnes to bol pravý opak, hoci bol v neustálej permanencii, tak so cťou odolával, pridal tradične niečo aj do našej útočnej fázy, ale nebolo toho až toľko, pretože sme museli hlavne brániť.

• 8,0

MAN OF THE MATCH

Zo začiatku pekne vystupoval, prerušoval akcie. V 15. minúte zle odkopol loptu, ale nakoniec z toho nebolo nič vážne. Koscielny vyhrával väčšinu svojich súbojov, pri prvej nebezpečnejšej akcii súpera v 18. minúte vyhlavičkoval loptu na roh. V 43. minúte prerušil rýchly protiútok. 47. minúta inkriminovaný moment, Nemenovaný vyfackal Kossa, ten už skúsene držal svoje emócie na uzde, dokonca Gabriela upokojoval. V 63. minúte sa prezentoval pekným sklzom, v ďalšom priebehu zápasu vyhlavičkoval priamy kop na roh, tiež hýril veľkou aktivitou, dokonca v 89. minúte sa snažil predrať cez stred poľa, aby sme strelili aspoň čestný gól. Pre mňa najlepší hráč zápasu.

• 6,0

Gabriel hral tiež ako jeho kolega veľmi dobre, spomeniem výborné prerušenie akcie po Bellerinovom prepadnutí v útoku z 33. minúty. Ďalej už len svoj názor na situáciu ohľadom červenej karty, podľa mňa to malo zostať pri žltej karte, keď zoberiete do úvahy Nemenovaného nešportové správanie v súboji s Koscielnym, buď to mali byť dve červené alebo dve žlté. Ku Gabrielovi, je to horkokrvný Juhoameričan, ale pritom veľmi milý a slušný chlapec. Problémom bolo, že ešte nemám toľko odohrané na anglických trávnikoch, nezažil ešte veľa podobných situácií, preto spravil, to čo spravil. Predtým hrával v Brazílii a Španielsku, kde ľudia prídu na futbal, a nie provokovať sa, tým myslím skôr Brazíliu, zas v Španielsku je to taká komédia, že si až divák pripadá ako by bol na býčích zápasoch, proste sa to nedá porovnať s francúzskou, anglickou alebo nemeckou náturou. Gabriel mu určite nechcel ublížiť, ale doplatil na svoju neskúsenosť. Strhol som mu jeden bod za svoj skrat.

• 5,0

Smerom dozadu nemal až tak veľa práce, útoky súpera sa ťahali väčšinou po Hectorovej strane. Z defenzívnej stránky jeho výkonu môžem vypichnúť dobre načasovaný sklz, ktorým zabránil strele z nebezpečnej pozície. Na druhej strane bol prikrátky na milimetrový pas na Pedra, to mu až tak veľmi nevyčítam, bolo to kopnuté excelentne. K jeho ofenzívnej činnosti, keď sme boli v plnej sile, tak sa pokúšal o nejaké prieniky, ale nie veľmi zdarné. V 31. minúte stratil loptu nepresnou prihrávkou, Santi to musel hasiť taktickým faulom za cenu žltej karty. V druhom polčase raz stratil loptu pred šestnástkou, ale to sme už boli pod obrovským tlakom.

Záloha

• 6,0

Jeho tradičný výkon, výborne prerušoval akcie, nemám mu čo vytknúť, pridal aj niečo navyše, v 19. minúte sa pekne uvoľnil zidanovkou a založil akciu. Doplatil však na vylúčenie Gabriela a musel ísť po polčase dole.

• 5,0

Santi sa dnes prezentoval skôr defenzívnou činnosťou, ktorá mu išla nadmieru dobre, vybojoval viacero lôpt, v 31. minúte urobil správne taktický faul za cenu žltej karty, druhá žltá karta bol skôr nešťastný zákrok ako úmysel, červená právom. Smerom dopredu sa veľmi neukázal, predviedol len rutinné prihrávky v strede poľa.

• 5,5

Tiež nie veľmi výrazný výkon, ale mal nejaké vydarené kombinácie, napr. v 8. minúte s Alexisom, v 38. s Ramseym, neskôr sa musel prispôsobiť dianiu na ihrisku a väčšinu zápasu už len brániť.

Útok

• 4,0

Neviditeľný muž zápasu, ja som ho azda videl normálne v akcii až okolo 62. minúty, kedy spomalil akciu. Predsa len nie, v prvom polčase ešte stihol ohroziť divákov za bránou. Na to, že dostal voľno cez týždeň, mal byť diametrálne odlišný výkon.

• 6,0

Klasický bojovný, behavý výkon, niekedy to berie príliš na seba a posledného hráča už nespraví, vybojoval viacero štandardných situácií, škoda nepremenenej príležitosti v druhom polčase.

• 6,0

Veľmi živý výkon, dnes nebol celý zápas neviditeľný ako zvyčajne, pokúšal sa zbiehať aj pre lopty, tradične hral na ofsajdovej línii, škoda, dnes mu nevyšiel ideálne ani jeden nábeh, aby nám pomohol streleným gólom, väčšina akcií skončila zdvihnutou pravicou postranného rozhodcu. Nie som si istý, ale pri prvom góle zostal na šestnástke a nechal súperovho hráča nerušene skórovať. To je tak, keď útočník bráni.

Střídající

• Calum Chambers

-

Nastúpil do druhého polčasu, húževnato bojoval proti Nemenovanému. V 65. minúte nechal veľa priestoru Hazardovi a ten nebezpečne zakončil. V 72. minúte dostal žltú kartu za nebezpečný zákrok v strede poľa. Bol pri góle na 2:0, ale musíte uznať, že nemôžme na neho povedať ani krivé slovo v tej situácii. Počínal si určite lepšie ako v zápase proti Liverpoolu, nebol to zlý výkon.