Hodnocení hráčů

: Liverpool 3:1 Arsenal

Po velmi dobrém vstupu do nové sezony nás čekal soupeř z nejtěžších. A to navíc stadionu Anfield, kde se nám dlouhodobě nedaří. Pojďme se tedy společně podívat, jak se našim hráčům (ne)dařilo…

Brankář


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,0

    Pochytal vše, co chytit měl, ani jeden inkasovaný gól nejde na jeho vrub. Vyznamenal se především na začátku zápasu, kdy zalepil do rukavic střelu Maného uvnitř velkého vápna, kterému bezostyšně do této šance nahrál náš Dani Ceballos. Dále v klidu stahoval centry a celkem přesně rozehrával. Mimo zmíněné góly a šance Maného si poradil ještě s jednou šancí, u ostatních střel mu hodně pomáhali spoluhráči, kteří jich zablokovali celkem 13.

Obrana


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 5,0

    Na jedné straně několikrát pěkně vyvezl míč, zrychlil hru, nebo se pěkně uvolnil. Na straně druhé se nevyvaroval velkému množství chyb a ztrát (pokazil každou čtvrtou přihrávku, což je na obránce hodně špatná statistika). Nicméně v rámci zápasu patřil k těm lepším hráčům.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,5

    Nejlepší hráč naší obrany (ne-li celého mužstva). Ač prohrál hlavičkový souboj s Matipem (kde mu chybělo těch 10 cm, o kterých je Matip vyšší), po kterém jsme inkasovali první gól, odehrál velmi dobré utkání. Opravdu se rval o každý balon, zablokoval spoustu nebezpečných střel a vyhrál velké množství soubojů.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 3,5

    Náš nový stoper se bohužel negativně podepsal pod naše dva góly. Nejdříve trochu školácky a naivně zatahal Salaha za dres, čímž si vysloužil žlutou kartu a gólovou penaltu, a následně nechal Salaha kolem sebe jednoduše projít a skórovat. Pozitivem jsou určitě jeho dlouhé balóny za obranu, kterými hledal naše útočné duo Auba – Pepé, což vedlo k našim pár šancím, a jeho přesná a jednoduchá rozehrávka. Osobně se mi líbí, že si je svého špatného výkonu je vědom (viz jeho příspěvek po zápase) a že se tomu prostě postaví čelem (na rozdíl od takového Mustafiho, který takových večerů prožil nespočet, a následně už za pár dní jsme mohli obdivovat jeho teplé taneční kreace na Instagramu).


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 5,0

    Nacho toho za celý zápas moc neukázal, dopředu to bylo nevýrazný, vzadu ho celkem větral Salah. Žádnou větší chybu jsem nezaznamenal, nicméně i on (stejně jako AMN na druhé straně) pokazil každou čtvrtou přihrávku. Už aby se dal ten Tierney dohromady.

Záloha


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 3,5

    Matteo by si zasloužil lavičku na pár zápasů. Spoustu ztrát, naivní hra a obrovské množství přihrávek na stopery. To do týmu žádnou přidanou hodnotu nepřinese.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,0

    Ač na něj spousta fanoušků nadává, osobně se mi jeho výkon nezdál tak strašný. Z naší zálohy byl nejlepší, i když zde bude platit známé přísloví „mezi slepými jednookým králem“, tak jako jeden z mála tlačil míč spíše dopředu přesnými dlouhými i krátkými přihrávkami. Navíc si nepřipsal žádný kiks, jak jeho železným zvykem. Dobře pracoval tělem a na pozici defenzivního záložníka aktivně vypomáhal obraně (i když si myslím, že by v takových náročných zápasech měl na pozici DM dostávat prostor především bojovník Torreira).


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 5,0

    I když hodně bojoval, ukázal, že na zápasy tohoto kalibru je ještě mladý a nezkušený. Na jeho postavu má však velmi dobrou stabilitu, dokáže pěkně rozehrát nebo obejít hráče jeden na jednoho (viz krásné housle proti Arnoldovi), ale nakonec z toho stejně nikdy nic nebezpečného nebylo.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 3,5

    „He can’t stop assisting“, říkal jsem si po jeho „krásném“ centru na Maného… Ale teď vážně. Zápas se mu vůbec nepovedl a nenavázal tak na skvostný výkon proti Burnley. Takže zpátky na zem a nepřestávat makat. Tenhle kluk na to má a věřím, že od něj uvidíme ještě velké věci. V zápase byl správně v 60. minutě vystřídán.

Útok


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,5

    Pepé si připsal první start v základní sestavě a jistojistě byl naším nejnebezpečnějším hráčem – bohužel tomu chyběla ta finální fáze v podobě gólu/gólů. Každý, kdo zápas viděl, si nemohl nevšimnout jeho parádní techniky, driblingů a ball-control. Za zmínku stojí jeho střela z dálky, která jen těsně minula Adrianovu branku, nebo samostatný průnik, kdy obehrál Robertsona, ale na gólmana domácích tváří v tvář již nevyzrál. Nikdo z fanoušků by se jistě nezlobil, kdyby si svůj střelecký účet otevřel právě v příštím zápase proti Spurs.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 4,5

    Aubovi chyběla šťáva, důraz a hlavně góly, které od něj všichni čekají (stejně jako na druhé straně od Salaha, který však svých dvou zářezů dosáhl). Tu šanci po chybě Adriana prostě hráč jeho kalibru musí využít. To se bohužel nestalo, ten gól mohl dát zápasu úplně jiný nádech. Na druhou stranu nutno však dodat, že mu naši záložníci neposkytli patřičnou podporu ve formě klíčových přihrávek a vytvořených šancí.

Střídající


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,5

    Jeho příchod přinesl oživení hry, zpevnění zálohy a nakonec i gól, díky němuž nevypadá skóre zas úplně tragicky. Lucase bych určitě příští zápas rád viděl v základu, kam na 100% patří.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 0,0

    Přišel až v 80. minutě, moc toho nestihl, ale cítit na hřišti určitě byl. Snad se příště už všichni fanoušci dočkají útočného tria ve složení Auba-Laca-Pepé.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • -

    Odehrál posledních pár minut.

Sestřih z utkání najdete ZDE.

Zápasy s Liverpoolem nejsou bohužel aktuálně zápasy, které bychom měli vyhrávat, výsledek tedy nebyl (alespoň pro mě) žádným velkým překvapením. Zápas nám ukázal, že nás v rámci transformace týmu čeká ještě velká spousta práce, ale ukázal i pozitiva, na kterých můžeme v budoucnu stavět, což bychom mohli ukázat třeba v příštím zápase s naším odvěkým rivalem ze severního Londýna.

Volbu MOTM nechám na vás, za mě osobně by to byl neúnavný a bojovný výkon Sokratise.

COYG!

 

Ondřej

Komentáře

  1. mc1897 (karma: 877) #1

    Nechapem ako si niekto moze spliest Guziho so Xhakom 🙂 GX34 max X rozohravok co sme vzadu zvladli predali volnemu Xhakovi na strede nasej polky, vratil dozadu Lenovi pod tlak. Dlhe lopty dopredu mu lietali k rohovym zastavkam, zmrveny pressing pred tretim golom (autorovi odporucam este raz pozriet od Aubovho pressingu, a pozriet si poziciu Xhaku a Fabinha).
    Naopak Guzi bol podla mna nas nejlepsi stredak v 1.p., vela krat sa mu podarilo prepliest smerom DOPREDU v prvom polcase, na rozdiel od Backwarded-GX34. Nechcem tym v ziadnom pripade povedat ze zahral horsie ako inokedy, sam som ho chcel v zostave, ale v tejto kombinacii s JW a MG to proste nefungovalo. Spolu s Torrom ma Ceballosom na CM by to slo.
    Danni Ceballos – slabo. Ale ani sa necudujem. Nechapem co viedlo UE k tomu postavit ho v takomto zapase na lajnu. Ceballosova najvacsia zbran je vision, dribling a hra v priestore, casto si s napadajucim hracom zahra ala Rosa podsem-kamides-papa. Postavenim ho na lajnu ho totalne zdegradoval, lebo mu zobral priestor. A on nie je kridlo, lebo nema drive, Mkht by tam zahral lepsie aj ked on nie je tiez kridelnik.
    Luiza velmi nebudem komentovat, pisal som to vela krat. Zapasy EL alebo doma s Burnley, budiz, tam moze vyniknut ale v takomto setupe to bola samovrazda, nalozit nanho tolko.

    |
    • giroud12 (karma: 79) #1

      coze guzi najlepsi??? no podla mna najslabsi a xhaka bol nas najlepsie hrac si myslim….pepe presvedcil rychlostou aj driblingom ale na hovno nam to ked finala faza u neho nefunguje ale ze vobec..

      |
      • mc1897 (karma: 877) #1

        Ano, za 1.p. urcite.
        Objektivne, nenasiel som ziadne hodnotenie na webe kde by bol Xhaka>Guzi okrem tohoto.
        Naopak kopec ich je, kde bol Guzi lepsie hodnoteny, od arseblogu, mirroru, squawky, az po Sun:)…
        Plus par kde boli hodnoteni rovnako: Sky, …
        Tak kto je asi mimo ?
        Ako polahcujucu okolnost beriem ze ste si ho mohli mylit s marnym Davidom 🙂 inak ste proste asi pozerali iny zapas ako ostatny svet.

        |
      • Avatar photo
        Pedro Sanches (karma: 6435) #1

        já nevím co všichni na tom xhakovi vidíte.. ano guzi neodehrál dobrý zápas. spoustu ztrát, ale také toho spoustu naběhal a vybojoval.. co předvedl xhaka?? krom jednoho odebrání míče a tuším 2 přihrávek vpřed, nepředvedl naprosto nic a všechny nahrávky dával na stopery, popř. lena.. tohle že je náš kapitán? za mě nejslabší kapitán za éru co fandím arsenalu.. a to už nejsem nejmladší..

        |
    • styfler_gunner (karma: 0) #1

      No guzi byl špatnej ale aspoň byl vidět. Xhaka jakožto nás nejzkusenejsi záložník nepredvedl absolutně nic. Nenapadá nebehal, já doufám že příští léto se bude parkovat, někam do Itálie tam mu to bude sedět. V PL prostě nestiha

      |
  2. Marek (karma: 3614) #1

    ja by som obranu až tak nekritizoval hrali sme n anfilde a to je v sučastnosti asi najťahši zapas zo všetkych ani barca bayern a real už vôbec nemaju taku formu ako liverpool a dostali sme len jeden gol s hry

    |
  3. 13lj (karma: 778) #1

    Výstižné hodnocení, konečně nejsem jedinej, kdo tu takhle viděl Guziho a není jim zaslepenej.. Hodnocení víceméně souhlas..

    |
  4. Lukendes_10 (karma: 7794) #1

    Necakal som vitazstvo, mozno zazrakom X ale cely zapas ide Emeryho.
    Na Anfield postavy Willocka a Guziho, co si myslel ze zo 4 zaloznikmi prehrame ich zohratu zalohu a udrzime Salaha,Maneho, Firmina?
    Jednoznacne mal Torreira drzat stred a Laca mal byt na hrote.
    Proste velke zapasy ma hrat najsilnejsia mozna zostava a nie tie Emeryho vymysli.
    Nevadi, som zvedavy ci na Anfielde vobec niekto vyhra.
    Derby musi byt nase ?

    |
    • Avatar photo
      granat (karma: 1772) #1

      suhlasim do velkych zapasov ideme stale s nejakym experimentom na ktory nie su hraci vobec zvyknuty a takto to potom dopadne.

      |
  5. Avatar photo
    mcloro1 (karma: 181) #1

    Klobuk dole krasna praca autora ? jednoduche vystizne realne. Da sa len suhlasit. Ideme dalej je este 35 kol pred nami a hlavne o tyzden NLD.

    |
  6. styfler_gunner (karma: 0) #1

    Dobře hodnocení až na xhaku. Nechápu to jeho obhajovani. Vždyť jakožto nejzkusenejsi záložník měl být tahoun a za celý zápas nic nevymyslel, všechny přihrávky na 2 metry max. Pressovat sem ho neviděl Ani jednou a sprint je pro něj asi sprosté slovo.
    A ještě bych přidal hodnocení trenéra kteréj by si zasloužil ta max 2-3 body.

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Xhaku si neviděl presovat.On z našeho týmu nepresoval nikdo a ty to vyčteš Xhakovi.Good job 😀

      |
      • styfler_gunner (karma: 0) #1

        Tak třeba takový guzi nejvíc hejtovany se o to aspoň jako jedinej ze záložníku snažil. Xhaka ten ani nebehal pro jistotu.

        |
      • mc1897 (karma: 877) #1

        Pred tretim golom bol pres Aubu na Arnolda a vsetci boli relativne Ok, okrem Xhaku ktory nedostupil Fabinha.
        Najlepsie si pozriet zaznam zvrchu, tu je aspon obrazok:
        https://imgur.com/1fLrlie
        Nic osobne proti tebe, len vseobecne. Ono je tazke nejako zmysluplne diskutovat, ked ludia nevidia taketo pomerne jasne takticke nedostatky, ako napr. tento Xhakov defenzivny fail. To je potom fakt disksia ako na blesk.cz alebo cas.sk.

        |
  7. honza02 (karma: 949) #1

    Pěkný hodnocení, díky. Jen si dovolím malou poznámku k Luizovi: nechci ho omlouvat, ty kiksy tam byly, to je jasný, penalta asi taky bez komentáře, ale ač jsem neviděl celý zápas, z toho co jsem viděl (hlavně první půle) bránil většinu času dobře a sebejistě a ta třetí branka není jenom jeho. Podle mě totiž není možný, aby chyba jednoho hráče vedla ke gólu, to je pak špatně nastavená obranná taktika. Že ho Salah vykoupal, to je neoddiskutovatelný, ale ať proti sobě postavím jakkoliv dobrý hráče, vždycky jeden musí prohrát a tentokrát to byl Luiz (otázka taky je, jak by to bylo, kdyby neměl žlutou). Na druhý straně Pepe zase vykoupal VVD a asi by si nikdo příčetnej netroufl říct, že VVD je špatnej obránce. Prostě Salah je dobrej a namazal si Luize na chleba, ale příště to může být klidně naopak.
    A je pochopitelnější, že se něco takovýho stane proti jednomu z nejlepších útoků, než kdyby si ho takhle dával nějakej šmudla ze spodku tabulky. Kde byl zbytek obrany?

    |
    • styfler_gunner (karma: 0) #1

      Samozřejmě deuhej gól jde na něj. Ale ten třetí rozhodně ne. Tam měl větší podíl Nacho kteréj byl mimo, a xhaka kteréj nenapadá ostatně jako celej zápas jen čuměl s prstem v nose když jsme pressovali a proto fabinho vyslal takovou přihrávku. Já Luize neodepisuju jako všichni tady co ho řadí vedle debila Mustafiho kteréj je u nas 3 roky a hraje tužku. Luiz je u nás 2 týdny hned naskočí do plnyhoprocesu do základu a udělá chybu a všichni ho tu zas jebou a hned by ho prodávali. Ale to že vykouzlí neskutečný pas na Pepeho to už nikdo nezminí. A jak je vidět sám Luiz se sebou nebyl spokojenej a ví že nepodal dobrý vykon

      |
      • Avatar photo
        wister (karma: 2122) #1

        Souhlasím…A poslouchat tu treba kecy od Gunner_Pawa bo jak ,v kazdem komentu breci jak je to druhý mustafi a pod. opravdu blb.. Skoda ze tu nefunguje ignore list. Někdy to tu číst….nc. Jinak škoda, Emery to nenastavil nejlepe, mohlo to vyjít a nevyslo. Potreba si z toho vzit ponauceni a priste Torrera od zacatku,Caballos na cm a Lacca (pokud je to možný,hned start).

        |
        • Gunner_Pav (karma: 10981) #1

          Neni nic snazsiho, nez preskakovat moje prispevky, specialne kdyz jmeno je uvedeno u kazdeho prispevku. Ja si jednoznacne stojim za tim, ze vikendovy vykon Luize byl srovnatelny s Mustafim. Otazkou je, jake budou jeho vykony do budoucna, ale obavam se, ze specialne proti top tymum, je proste Luiz spatna volba. On se hodi do zapasu se slabsimi souperi, protoze ma dobrou rozehravku, ale jeho schopnost totalne vypnout v defenzive je vseobecne znama a podle mne bude i duvodem, proc ho nechal Lampard jit i presto, ze nemohl koupit nahradu a ma na stopery celkem omezene moznosti.

          |
  8. marek (karma: 87) #1

    Je celkem pochopitelné, že každý by chtěl úspěchy co nejdříve, ale ti naši mladí hoši potřebují získávat zkušenosti i v takto těžkých zápasech. Naši mladíci potenciál jistě mají a já věřím,že výkonnostně porostou. Co se týče Lacy, prý ještě nebyl 100% připravený nastoupit od začátku. Objektivně souzeno, Pool je prostě ve stavbě kádru někde jinde a to se projevilo i včera, kdo čekal, Oni věděli co chtějí hrát, mají na to hráče a vycházelo jim to, my jsme jen čekali, jestli se nepodaří nějaký náhodný protiútok. K ničemu jinému nás nepustili.Pořád se máme co učit. MOTM je pro mě Sokratis.

    |
  9. coolfool (karma: 545) #1

    Jako ta zaloha se dnes hodnoti fakt blbe. Zaprve se nechala poolem prehravat. Nadruhe byla jeji taktika aby hlavne branili a kousalj jen v protiutocich. Podle me dnes nemel hrat mlady Willock a mel tam byt radai Lucas. Guzi nebyl dle me az tak spatny. On je proste jen mlady a dravy, a zatim i teda dost naivni na takove zapasy. Na takovy zapas byh chtel videt duo Xhaka-Torreira a ne nejaky pokus na 3 CM.

    |
    • Avatar photo
      masly (karma: 2720) #1

      byli to 4 cm a Willock je zatím náš nejlepší střeďák.Jestli někdo neměl hrát tak kdokoliv ze zbylých tří.

      |
      • Avatar photo
        wister (karma: 2122) #1

        Ale no tak, kdyby dnes nehral Caballos po tom minulem tydnu, tak by ses kurv divil=) Tak nevykladej.

        |
        • Avatar photo
          masly (karma: 2720) #1

          jen píšu že by byla blbost nechat sedět Willocka když zatím hraje nejlíp.že sis to vztáhnul na ceballose je tvůj problém a hlavně já jsem minulý týden zápas neviděl,takže bych to asi nehodnotil.

          |
  10. Avatar photo
    masly (karma: 2720) #1

    Je celkem prdel ty hodnocení.Je mi divné že každý zápas je tolik různých pohledů na hráče, hlavně na Xhaku.
    Tohle už není jestli ho někdo má nebo nemá rád, tady prostě každý asi čeká něco jinéhu.
    Jen doplním – Xhaka určitě neměl vždy přesné přihrávky, jen v 1 poločase šly 2 dlouhé míče na Aubu a první rovnou do autu a druhý prvnímu hráči na hlavu.
    A škoda že se zmíní Luiz kterého Salah povodil, ale že Xhaka ho po autu nechá v 16 otočit do středu hřiště na silnější nohu to se nezmíní.
    A přitom je to standartní bránění hráče co je zády k bráně.
    Takže prosím už přestaňte Xhaku bránit když hraje stejně špatně jako ostatní.

    |
    • styfler_gunner (karma: 0) #1

      Přesně tak taky nechápu to jak ho neustále brání. Když hráči poolu obcházení naše hráče ve středu hřiště jak kuželky tak nikdo nic neřekl, protože to samo sebou nevedlo ke gólů. Ale když se pak kolem našeho hráče obtocil hráč poolu opět jak kolem kuzelu a nahrával na salaha kterého si samozřejmě Luiz nepohlidal tak se tu hejtuje jen Luiz. Pak se tu napíše že xhaka se Snažil posílat dlouhé pásy, a co z te snahy bylo? Nic. To že Luiz poslal výstavní přihrávku na pepeho který měl skórovat už taky nikdo nezmini. Já Luize neobhajuju jen to chce trochu objektivity. Ale on je a bude taková černá ovce takže se do něj bude hejtovat pokaždé když bude příležitost. Ale ta obhajoba xhaky který nepredvedl vůbec nic je směšná. Ano neztracel balóny jako Willock nebo guzi, proč? Protože jsem ho ani jednou neviděl vzít balón a táhnout na bránu. Ano nekazil tolik přihrávek jako guzi proč? Protože 90% přihrávek směřovala do strany nebo zpět a max na 5 metrů. To se pak nedivim že nedělal tolik chyb kdyz nic nepredvedl. O jeho presingu škoda slov.

      |
  11. Feri (karma: 8240) #1

    Škoda že není i hodnocení trenéra, pro mě to byl nejdůležitější člověk co rozhodl o zápase a největší rozdíl mezi námi a Liverpoolem. Torreira a Laca na lavičce to je jako kdyby Liverpool posadil Salaha a Fabinha. Taktika vyčkávání založena na bránění to je šílenství s naší obranou proti Liverpoolu což se dle očekávání potvrdilo, Luiz není Van Dijk… Utopený Ceballos v obranných povinnostech, odříznutí 2 utocnici, v záloze 2 fyzicky slabší 20 letí kluci co mají bránit náběhy po kraji protože jsme nehráli na křídla. Nejsmutnější na tom je že Emery rikal že se přibližujeme od minulého ročníku Liverpoolu ale dle výkonu bych řekl spíš opačně, Emeryho plané řeči že chce hrát útočný fotbal hezký pro fanoušky s vysokým napadáním a radši dostat nějaké goly a vyhrát 4:3 než 1:0 byly kecy a ač máme zabijácké trio na úrovni Liverpoolu a kreativnější záložníky tak je to na nic kdyz trenér není schopný je pořádně využít. Když si představím třeba Guardiolu s tímto týmem to by byla nádhera, proto i doufám že jestli Emery nezačne ukazovat hezké výkony a nedá LM tak se mi neprodlouží smlouva a vezme se v potaz Arteta co měl už předtím velký zájem.. po pár letech jako hlavní asistent Guardioli musel jako chytrý chlap spoustu pochytit a navíc má pouto k Arsenalu

    |
    • Ixtrinium (karma: 83) #1

      Mně se líbí, jak tu po zápase většina lidí kydá hnůj na trenéra a kritizuje ho za taktické nezvládnutí zápasu, když to Emery zahrál čistě na taktiku. Vlastě kritizujete trenéra za to, že proti vítězi LM (tedy „nejsilnějšímu týmu světa“) nešel face to face. A stejní lidé by pak kritizovali Emeryho za výsledek 6:3 a za to, že to nezahrál na protiútoky. A lidé, co vůbec nerozumí pojmu „taktika“ ve fotbale, se poznají tak, že po takovém zápase z klobouku začnou vytahovat jména jako Guardiola. 🙂
      Lidé by se spíš měli zamyslet nad tím, kolik gólů jsme dostali kvůli Emeryho taktice a kolik gólů jsme mohli vstřelit díky té taktice. Mně to skóre vychází na 0:2. Měli jsme 2 velké šance (Pepe a Auba) z protiútoku do otevřené obrany Poolu (ty měly skončit gólem). A góly co jsme dostali? Neubráněný roh, blbost Luize a Luizova klasika? A další dvě velké šance měl Pool po individuálních chybách našich hráčů. Samozřejmě můžeme diskutovat o tom, že Torreira by byl lepší volbou v záloze, ale nevíme, jak je připravený. Nebo se můžeme zamýšlet nad tím, jestli máme tak takticky vyspělé hráče, aby vstřebávali Emeryho pravidelné změny taktiky a rozestavení. Ale mně ten zápas vychází tak, že jsme ho prohráli na individuální selhání jednotlivců v útoku či obraně.

      |
      • Avatar photo
        masly (karma: 2720) #1

        A bránění rohů není součást taktiky?Tak měl hráče lépe připravit aby nehlavičovali jejich stopeři.Nebo aby VVD nebránil Mateo.Ale to se zase nehodí do tvého komentu takže jen napíšeš že gol byl z rohu a tím to skončí.
        Jinak ty 2 goly, no Pepe měl tutuli ale nebyla udělaná žádnou taktikou ale tím že on sám si obehrál hráče, 2 gol měl dát Auba, ale to bylo po chybě golmana a opět si né taktikou že čekáme na chybu golmana že?
        Jako do rohu šlo vidět že jsme chtěli jen bránit a nechat útočit jen 2 hráče, ale jak myslíš že by to dlouho vydrželo co?
        Myslíš že by si potom nic nevytvořili?

        |
        • Ixtrinium (karma: 83) #1

          Bránění rohů není součást taktiky, která má za úkol zastavit útočný trojlístek Poolu. Bránění rohů proti silovým a vysokým stoperům soupeře nás čeká prakticky v každém zápase PL a je pravda, že dlouhodobě s tím máme problémy. Na to musíme mít dlouhodobou strategii, jak bránit, abychom minimalizovali počet gólů obdržených po standardních situacích. Můžeme pak během sezóny sledovat, jestli se v tomto ohledu tým posunuje kupředu.
          Pepeho jsme kupovali přesně proto, aby individuální kvalitou vytvářel šance pro sebe nebo spoluhráče. Pokud jako koupíme křídlo za 70 mega, tak očekávám, že si 1 či 2 obránce v tom zápase obejde a vytvoří si šanci ke skórování. Auba tam měl šanci z náběhu ve druhé půlce zápasu, kde ho obránce zblokoval, ale on si s tím měl poradit lépe. Tu chybu golmana měl potrestat taky, ale o té jsem nemluvil.
          Pointa mého příspěvku nebyla v tom, abychom zde rozebírali jednotlivé situace, ale v tom, aby si zdejší diskutéři uvědomili, že zvolená taktika dává smysl. Prostě ještě jednou, podle tebe máme přijet na Pool a hrát otevřenou partii? Proti kvalitnějšímu týmu, který navíc hraje agresivním běhavým stylem, kde všichni umí hrát na velkém prostoru? Jako je to zajímavý nápad, ale ne. 🙂

          |
          • Avatar photo
            masly (karma: 2720) #1

            Tak do defenzívy jsme mohli hrát to co říkáš,ale nemyslím si že pool nešel presovat.Tu zálohu mají spíš postavenou na fytičce a důrazu, takže i na ně platí presing,ale toho se emery takticky vzdal no.

            |
      • mc1897 (karma: 877) #1

        Tak ak dal pool goly po nasich chy bach, tak obe nase sance v 1.p. boli toho isteho charakteru. Individualne chyby.

        |
  12. Avatar photo
    robes (karma: 1600) #1

    Neviem sa dočkať keď sem preložite pozapasovu tlačovku že.. „že dobrý zápas pre mattea“ ti jebeee ??? ten je fakt nafetovany

    |
  13. Tobik (karma: 150) #1

    Chlapi podle mě je problém v Emerym to nebude ten právěj trenér pro gunners. dělá hodně chyb.Nechci se zastával Luize ale první půli bránil dobře a když nebrání záloha tak co potom zmůže obrana proti Liverpoolu.Musíme doufat že si to sedne jinak Emery ven!!!!!!!!!!!!!!!

    |
  14. Avatar photo
    jakub (karma: 16296) #1

    Hodnocení Guendouziho mi přijde trochu kruté, měl tam 3 dribbles z toho 2 úspěšné, 2 tackles se 100 % úspěšností, 1 interception,1 vyhraná hlavička , 48 přihrávek 90% úspěšnost, podle mě odehrál lepší zápas než třeba Willock který měl 34 přihrávek a 85% úspěšnost. Ještě tam měl ten skluz, kdy bral soupeři míč těsně před zakončením. Se známkou Xhaky asi souhlasím, ale čekal bych od něj víc, hlavně v prvním poločase. Potěšili mě střídající hráči, všichni tři chtěli hrát, tak snad to zvedne trochu konkurenci v týmu.

    |
  15. michalHE (karma: 393) #1

    Tiež si myslím, že Matteo nehral až tak zle. Obranne celkovo sme ich držali v prvom polčase celkom dobre. Akú má formu Mane, atď spolu s Firminhom a Salahom sme ich do veľkých šancí nepúšťali. Nepáčilo sa mi, že sme vyrobili strašne veľa lacných rohov, už v zápase s Burnley sme veľakrát zahrali na roh, pričom sa to dalo riešiť aj na aut. Každý roh je potenciálne nebezpečenstvo, a tak to bolo aj pred prvým golom. Xhaka zle odkopol na lacný roh a dostali sme gól. Myslím si, že dovtedy sme hrali v rámci možností dobre, nepúšťali sme ich do veľkých šancí a mali tiež zaujímavé brejky. Takisto sa mi nepáčil Ceballos, niektorí píšu, že hral na krídle, podľa oficiálnej štatistiky pred zápasom bolo rozostavenie 4-3-1-2, čiže skôr mal hrať asi 10, pod útočníkmi. V prvom polčase úplne nezmyselne nahral krížom cez našu šestnástku rovno na Maneho, a myslím si, že neodhadol, čo všetko si môže v PL dovoliť, Liverpool má neskutočný pressing, to mužstvo hra dlho spolu a hráči vedia o sebe. Keby sme s nimi hrali otvorene do polčasu je vymaľované. V rámci možností to nebol z našej strany úplný beznádejný zápas, a treba si uvedomiť, že naši hlavní krajni obrancovia, na ktorých chceme stavať sú zranení, a oni boli až na brankára v plnej sile. Oveľa dôležitejšie bude derby doma, už teraz sa naň tesim, že ho zažijem naživo na Emirates.

    |
    • Avatar photo
      Pace to P.M. (karma: 602) #1

      jasne, ze to bolo 4-3-1-2 videl to aj slepy…trojica v linii,Danny nad nimi a utočnici v linii so stopermi…ked som to napisal pocas Live tak som dostal 3 minusky od miestnych „profikov“ 🙂

      |
  16. styfler_gunner (karma: 0) #1

    Ať mi tu někdo napíše jaký je přínos xhaky pro naši hru. Jakožto nejzkusenejsi záložník v našem týmu a skoro kapitan by měl předvádět trochu něco víc ne?

    |
    • Tobik (karma: 150) #1

      Xhaka má možná dobrou střelu ale když vystřelí jednou za 7 zápasu tak je tam vlastně úplně k hovnu

      |
  17. jirka (karma: 3526) #1

    Takove zapasy mame hrat v plne palbe ne vymyslet pi*oviny. Xhaka,torreira,caballos,pepe,laca,auba.

    |
    • Avatar photo
      kucka (karma: 1335) #1

      Nevím, no, já radši uvidím plnou palbu doma proti Tottáči než na Anfieldu, kde ta šance něco uhrát je mnohem menší. Pokud budeme brát body z NLD, tak správné rozhodnutí Emeryho, který nejlíp ví, na kolik minut byli Laca a Torreira ready.

      |
      • orek (karma: 16566) #1

        Jasne hraci budou asi unavení a týden je asi malo odpočinku ze jo? 😀 To potom chapu ze by si šetřil nejsilnější sestavu 😀 😀

        |
        • Avatar photo
          kucka (karma: 1335) #1

          Nejde mi o odpočinek, jde mi o jejich zápasovou kondici, která evidentně zatím není ideální, a u Lacy možné doléčení zranění.

          |
  18. Toure1995 (karma: 1402) #1

    ono na tuto vec sa da pozriet z viacerých pohladov, ja spomeniem dva, po minulom, neuspesnom roku čo sa týka kvalifikacie do LM je na Emeryho ešte väčší tlak, tlak na výsledky, tento rok máme opäť najväčšiu ambíciu (od vedenia) dostať sa do LM, čo nám pomôže najmä finančne, čiže Emery je tlačený robiť rozhodnutia s tým spojené, v nejakých prípadoch hrať na úkor krásy, čisto na výsledok, keby to tak nerobil a prehraval by každý druhý zápas, tak si myslíte, že by ho vedenie do 2 mesiacov nevyhodilo? my si musíme vytvarat financne zdroje narozdiel od iných klubov, čiže nemožme byť len tak bez LM, takto rozmýšlal Emery a nastavil taktiku, ktorá fungovala a mohla nam priniest uspech proti superovi inej vykonnostnej kategorie, 3 gólové šance oproti 1 Poolu, čo bola Ceballosova prihrávka, nedalo sa na to pozerat ale bolo to ucelne a do ničoho sme ich nepustili, kamen urazu bol gol z rohu, ale ten je o nahode a nesuvisi s taktikou, kvoli tomuto sa zapas uplne obratil a dostali sme sa do pozicie v ktorej sme nechceli byť , aby sme museli my tvorit, stačila by jedina premenená šanca z tých 3 a Pool by musel hrat, lebo remiza je pre nich strata… hrali sme nepozeratelne, ale nebudeme hrat tak stale, bolo to len kvoli jednemu zapasu, predsa radšej sa pokusim vyhrat ako by som tam mal ist s wengerovov taktikou verím v schopnosti hračov, ktorí na to reálne nemajú a dostanem 5ťku, ktorá môže mať na konci sezóny rozhodujúci význam…druhý pohľad je pohľad idealistického fanúšika Arsenalu, ktorý má nadštandardné požiadavky v porovnaní s bežným fanúšikom iného klubu, záleží mu na predvedenej hre, aby ho to bavilo, mal z toho pôžitok, nebudem klamať, ja som tiež taký, prave kvoli tomu som začal pred 16 rokmi fandit, ale som aj racionalne zmyslajuci clovek a viem že momentalne si musime prejsť aj takýmito nepeknými zápasmi, aby sme sa dostali tam kde všetci chceme aby sa Arsenal dostal … ak je zaujem pobavit sa o spôsobe hry, kľudne sa pobavím, naša taktika bola jasne daná a mala svoje výhody ale aj limity

    |
    • Avatar photo
      masly (karma: 2720) #1

      Dej vědět až budeme hrát ty zápasy kdy se na to dá dívat.Já viděl zatím 2 a oba celkem slabota.
      Aby jsme se nedostali do situace kdy se bude srát na předvedenou hru a bude se vše podřizovat bodům.
      Kvůli tomu asi nikdo Arsenalu fandit nezačal, kvůli tomu se fandí tak Chelsea.

      |
      • Toure1995 (karma: 1402) #1

        Podľa mňa to bude keď sa vráti bells s tierneym, potom budeme môcť hrať znova na emery ball,,,napr. Ako minulý rok proti leicestru

        |
        • Avatar photo
          masly (karma: 2720) #1

          hm, takže připosraný fotbal máme čekat ještě víc jak měsíc.A pak se třeba zase zraní a už ho nebudeme hrát nikdy protože furt nebude mít všechny hráče jako každý mančaft.

          |
          • Toure1995 (karma: 1402) #1

            Keď budeme hrať doma tak určite nebudeme hrať priposrane, budeme hrať aktívne, možno nám aj nejaký zápas vyjde s paradnymi akciami, ale bude to skôr len súhra okolností.. Konzistentne okulahodiace výkony môžeš čakať od city alebo poolu..hráme momentálne s bojovnymi mladikmi, hráčmi čo si len zvykajú alebo nehravali vôbec, máme veľa absencii, takže áno, budeš si musieť počkať, neviem ci mesiac ale určite chvíľku áno

            |
  19. Rafino (karma: 796) #1

    Nechcem moc haniť naše mužstvo ale mne to pripadá tak že niektorí hráči jednoducho na top hráčou mužstva súpera jednoducho výkonnostné nemajú. Možno aj preto ceballos v zápase s burnley hviezdil a včera s live bol o ničom :/

    |
    • Poky17 (karma: 3813) #1

      Nemuzes soudit po jednom zápase proti TOP týmu – to za prvé. Za druhé – je mladý, extrémně talentovaný, za Real toho moc nenahral, dejme mu čas. Já mu věřím, ještě se ukáže

      |
      • Avatar photo
        masly (karma: 2720) #1

        Hm ale že ho tady všichni vynášeli do nebes po 1 zápase proti průměrnému mužstvu to je OK?
        A byli i tací co ho hned dávali před Mesuta.

        |
        • Avatar photo
          jakub (karma: 16296) #1

          Já ho stále dávám před Mesuta, nijak extra jsem ho nevynášel do nebes a stejně tak jej ani nijak nezatracuji. Nejsem nějakej Ozilův hater, myslím si že je to vyjímečnej fotbalista ale pokud bych si měl vybírat jestli Mesut nebo Danny, tak beru toho hladovýho Španěla, protože mu dost věřím, že chce hrát zápasy, chce vyhrávat a dokázat že má na velkoklub. Kdežto Mesut, už podle mě, nemá takovou touhu nebo chuť se rvát o to vítězství, kvalitu rozhodně má ale loni na tom hřišti příliš nezářil a mladší už nebude. Ale třeba se pletu.

          |
    • Toure1995 (karma: 1402) #1

      včera bol hlavne gameplan pre záložníkov čo najrýchlejšie dostat loptu pod kontrolu a hned hladať dlhou loptou utočníkov, ktorí zostavali vačšinou pri stoperoch, takže nebol priestor, na nejaky postupny utok, klucky atd., kde by sa mohol ukazat ako s burnley, asi toto nebol ani jeho štýl… inak si zoberte, keby sme nemali Luiza, tak by sme mali oveľa menej možností čo sa týka rozohrávky, nepamatam si kedy naposledy náš stoper vysunul utočníka, aspon to nebolo všetko na guzim so xhakom… ale aj toto poukazuje na to ako to mal Unai do puntíka vymyslené

      |
      • mc1897 (karma: 877) #1

        Ak bol taky gameplan, o com pochybujem, tak mal manager dat hracov tomu zodpovedajucich – Laca a Torr miesto Cebba a Joa/Guziho.

        |
        • Toure1995 (karma: 1402) #1

          Nerozumiem ti, chceš mi povedať že Torreirova doména sú dlhé pasy? Potreboval tam behavych, celkom konštruktívnych chlapcov k xhakovi ktorý ako jediný drží defenzivnu pozíciu, keby tam bol lucas v strede tak máme možno o šancu menej, pretože on sa bojí naviest loptu a možno by sme dostali o gól viac zo standaetiek, pretože sa zníži ešte viac výškový priemer. Fakt nerozumiem, lebo Torreirova najväčšia devíza je v obrane, ktorá slapala dobre…a prečo tam mal byť Laca keď hráme na rýchlosť..aj Laca je rýchly ale nie až tak. Dal ho na lavičku pretože je univerzálnejsi ako Pepe,, Laca je veľmi platný aj do stiahnutej obrany, kde využije svoju silovost a kombinacne zručnosti. bol predpoklad že neskôr taká situácia nastane, kvôli tomu zostal na lavičke, pretože takto mohol z potenciálu hráčov vyťažiť maximum.. Je to trosku zvláštne, ale sedel kvôli tomu ze je komplexnejsi

          |
          • mc1897 (karma: 877) #1

            Ako pises nerozumies. Ceballos na lajne je -1 hrac. Velmi dobre si napisal ze Xhaka dobre drzi poziciu, ano drzi ju, drzi a drzi aj keby sa mal hybat. Je velmi immobilny a preto treba k nemu trackujuceho defenzivneho psa, ani Joe, ani Guzi na to este nemaju, hlavne nie vedla statickeho hraca.
            A Laca ? To asi len zartujes. Je podla AFC oficialne najlepsi hrac minulej sezony, ak je zdravy mal hrat, nemame ziaden tazky program teraz. Hrame raz za tyzden.

            |
          • Toure1995 (karma: 1402) #1

            Ceballos hral aj značný čas v strede na Ozilovej pozicii pred utokom, zdá sa mi že do krajov chodil len ked Pool utočil po kraji, aby zhustil pozicie kde je pool najnebezpečnejší , si tých hráčov posuvali, ceballos napr. napadal a maitland este viac zhustil stred obrany aby nemohla prísť finálna prihrávka, myslím že konštantne sme mali 4 obrancov pri sebe + Xhaka držal stred a ostatní dvaja agilní založníci napadali, bol to taky bus vo formácii 4-3 pred 16tkou, vdaka nemu sa nevytvarali žiadne diery v obrane, ktoré Pool s prehladom trestá…..s Lacom nežartujem, emery zvolil taktiku, no a na základe nej ma vybrat zostavu z ktorej vyťaží maximum ( taktika zostáva), takže kvoli nej bola lepšia volba Pepe na začiatok zápasu, do unavenej zatiahnutej obrany je lepší Laca… a to ako niekto vraví že máme hrať na 3 utočníkov nonstop lebo mame dobrých utočníkov, samotný hráč ti takmer nikdy nevyhrá zápas, ide o tímovú súhru, keby sme tam šli s 3 utocnikmi, ved však čo, ony majú mená, my mame mená, to je 1 k 1, nie nie je, im musi aj niekto nahrat a nemožme dostať 5 golov kvoli takej taktike, ked nas stred a obrana sa im ani z daleko nevyrovna….čo sa týka Lacu, tak ten tam mal ísť cez polčas alebo po druhom gole, ked sa zmenila situacia

            |
  20. Marek (karma: 3614) #1

    Sliepky to doma krasne presrali s newcastlom a nemaju ani bod ??? na paradu viac takychto domacich zapasov od sliepok a man united

    |
  21. Avatar photo
    jannes (karma: 2918) #1

    Mne to prišlo ako trochu prekoučovaný zápas od Emeryho.. sledoval som Live posledné dva zápasy čo hrali a nebola to teda od nich nejaká hitparáda preto som bol pred zápasom trochu optimistickejší, ale Live nás prehrali asi vo všetkom čo sa dalo.. strašne nás bili celý zápas mne to prišlo akoby sme miestami ani nevedeli čo hrať alebo ako hrať.. také bezduché nahrávky bez nejakej koncepcie alebo niečoho. Ja si osobne myslím, že je to v prvom rade Emeryho chyba, že poskladal takú zostavu akú poskladal

    |
  22. Avatar photo
    OuTu (karma: 383) #1

    Vystřízlivění. Kdo tohle nečekal, byl naivní. Matteo špatně – spoustu zkaženého, pravá strana průchoďák, špatná poziční hra Mattea + nevracející se Pepe – nechali v tom Nilese pěkně vykoupat. Ještě jsem neviděl tolik obraných hlaviček hrát na střed přímo na střelu, školácká chyba. Luiz špatně, školácky chytal Salaha, správně odměněn kartou – následně nemohl přerušit na půlce, protože by šel ven. Pepe hraje víc na efektivitu, než na účelnost. Potřebuje vrátit na zem, asi moc chce něco předvést, kdyby dal branku 1v1, mohlo to třeba vypadat jinak. Ceballos – neviditelnej, velký kontrast oproti minulému zápasu, perfektní nahrávka na střelu Manému, když nemám nákop jak Luiz, nemůžu zahrávat obraný odkop přes střed – to se učí v žácích. Leno stojan na brankové čáře, možná to chtělo být o malinko agresivnější a sebrat si pár balónů. Ono když dostane hlavičkář od brankáře při výběhu naloženo, jde pak do dalších soubojů jinak. Do hry jsme se dostali až od 70min, kdy se Litrpůl spokojil s výsledkem a podřadili. Ale z tohohle zápasu je nutné si vzít pozitiva. Sokratis odmakanej zápas. Střídající Torreira předvedl výborný bojovný výkon. Xhaka si plnil defenzivní povinnosti velmi obstojně. Monreal si odehrál svoje, spokojenost (nemůže odejít – to by byla v současné době smrt). Takže. Vzhůru do NLD. Myslím, že se máme na co těšit. COYG.

    |
  23. traged (karma: 5476) #1

    Videl jsem bohuzel zas jenom sestrih – ty sanci v prvni pulce Auba+Pepe byly fakt velky, to se proste musi davat. I Auba ve druhe za stavu 2:0. Luiz to zdrbal tezce, penalta naivni a jak se kolem neho Salah obtocil, no…vim ze mel uz zlutou ale pak nesmi branit tak na tesno a nechat si naskok! I tak mi ale prislo ze mohl Salaha Nacho nebo hlavne Sokratis dostoupit.

    |
  24. dBk (karma: 0) #1

    Všetci hráči by mali vyššiu známku, keby Emery nevymyšlal taktiku v autobuse cestou na zápas.

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.