Ade: Peníze zabíjejí fotbal

Útočník Arsenalu, Emmanuel Adebayor, si myslí, že peníze zabíjejí fotbal.

Tožský internacionál, který s klubem ze severu Londýna podepsal o prázdninách novou lukrativní smlouvu, i když předtím dával najevo, že by Emirates Stadium rád opustil, se taktéž domnívá, že už na svou stranu získal i fanoušky The Gunners, kteří na něj během prvních pár zápasů bučeli.

Adebayor tvrdí, že některé hráče zajímá pouze cifra na jejich výplatní pásce, a že pokud by se to týkalo i jeho, už dávno by mužstvo Kanonýrů opustil.

Adebayor promluvil na tiskové konferenci k vydání speciální edice Fifa 09 s logem Arsenalu: „Peníze naprosto zabíjejí ducha fotbalu. Nebudu tady zmiňovat žádná jména, ale ti nejlepší hráči by měli chtít hrát v těch nejlepších klubech.

A většina hráčů nehraje ve špatných klubech, ale většinou nehrají na té pozici, na nichž by měli hrát. Peníze zabíjejí fotbal, protože někteří lidé se prostě rozhodují jenom na základě peněz.

Kdybych se i já rozhodoval na základě peněz, už dávno bych v Arsenalu nebyl. Hrál bych teď v Barce nebo v Milánu. Vy novináři sami nejlépe víte, o kolik bych si tam přilepšil.

Rozhodl jsem se zde zůstat, protože naprosto miluji hrát za tento klub, a naprosto ničeho nelituji.“

Mnoho Goonerů bylo Adebayorovým chováním o letním přestupním termínu nesmírně zklamáno, protože nejlepší střelec Arsenalu minulé sezóny nijak nepopíral zprávy o tom, že by chtěl odejít a o tom, že by chtěl vyšší plat, a to mu na začátku sezóny dali jednoznačně najevo.

Ale sám útočník má na tuto věc pochopitelně zcela odlišný pohled, a tvrdí, že on je naprosto “nevinný“ a teď chce jenom získat pro Arsenal nějakou tu trofej.

„Myslím si, že fanoušky mám už zase na své straně, a že po mě nemohou chtít nic víc. Rvu se za klub, miluji za něj hrát, a mám pocit, že teď jsme v dost dobré formě.

Jsem toho názoru, že jsem si ve své kariéře zatím vedl docela dobře, ale pořád jsem nevyhrál žádnou trofej. Teď toužím pouze po tom, abych měl své ruce plné trofejí, a to je důvod, proč jsem zůstal v Arsenalu. Chci Arsénovi oplatit jeho důvěru.

Příliš se mě nedotklo, když na mě fanoušci na začátku sezóny bučeli, protože jsem věděl, co se ve skutečnosti v létě dělo, a že jsem v tom naprosto nevinně. Pokud by na mě ale bučeli z mě neznámého důvodu, pak bych byl pořádně naštvaný.

Ale vím, že novináři psali, že už jsem na odchodu z Londýna, a že chci z Londýna odejít, takže jsem reakci fanoušků chápal. Ale tyhle historky nikdy nevzešly ode mě, takže nikdo dnes nemůže říct – Adebayor mi řekl, že chce odejít.

Rozhodl jsem se v Arsenalu zůstat, říkal jsem Bossovi, že chci podepsat nový kontrakt, a to se také nakonec stalo.“

/skysports/