Adebayor: „Můžu být nejlepší“

AdeAde vzkazuje fanouškům, že chce být jedním z nejlepších útočníků na světě…

Emmanuel Adebayor v letošním ročníku Premier League nastřílel již šest branek a tak mu schází pouhé tři zásahy, aby vsítil více branek než za celou minulou sezonu (8). Ne nadarmo tak Emmanuel říká, že letošní ročník bude pro něj nejlepší od jeho příchodu do Arsenalu.

Tožský reprezentant si také pochvaluje spolupráci s Theo Walcottem, o kterém prohlašuje, že z něj bude jednoho dne hráč formátu "Thierry Henry". Toho chce dosáhnout i sám Ade.

"Myslím si, že hraji velmi dobře"

"Jsem silný, rychlý, mám dobrý výskok, pokrytí míče i techniku – v tomto okamžiku hraju dobře. Může se zdát, že jsem o sobě řekl, že jsem perfektní hráč, ale nejsem. Potřebuji ještě hodně trénovat a zapracovat na mém zakončování"

"Neříkám, že se stanu nejlepším útočníkem na světě, ale chci být mezi těmi nejlepšími"

"Když se zeptáte mladých fotbalistů, všichni chtějí být jako Kaká, Ronaldinho nebo Henry. Jejich ambice jsou velké, stejně tak jako ty moje" říká Ade.

Výkony Adebayora jsou také často přirovnávány k hráči Pobřeží Slonoviny Didieru Drogbovi, což Adeho velmi těší.

"Mnoho lidí mi to říká a já jsem za to rád, protože Didier je jeden z nejlepších" 

Adebayor taktéž v rozhovoru řekl zajímavé informace o tom, kdo je v Arsenalu nejlepší sprinter.

"V běhu na 40 metrů byl vždy nejlepší Thierry, který měl čas 4.85s. Můj nejlepší čas je 4.90s."

V běhu na 100 metrů Adebayor taktéž figuruje mezi nejlepšími, i když už zde není započítán Henry, který odešel do Barcelony.

"Jsem druhý nejrychlejší v klubu na vzdálenosti 100 metrů. Přede mnou je pouze Armand Traore, který ze stoje, v kopačkách a na travnatém povrchu zaběhne čas 11.25s. Já to zaběhnu za 11.41s a třetí je Theo Walcott, který má čas 11.48s." říká hrdě Ade.