Afobe – Hostování je lepší a lepší

Hostování Benika Afobeho se ukázalo být velmi prospěšné pro obě strany a mladý talent je nyní připravený pomoci Huddersfieldu k postupu do Championship.

Rychlý útočník původně odešel do týmu Lee Clarka v listopadu na měsíční hostování. Tato spolupráce se ale vyplatila a proto bylo hostování prodlouženo do konce sezóny.

Afobe hodil nedávné zranění za hlavu, nastoupil ve třech z posledních čtyřech zápasu a vstřelil otevírací branku proti Rochdale, která pomohla jeho dočasnému klubu k vítězství 2:1.

Huddersfield momentálně v League One okupuje poslední automatické postupové místo a Afobe by týmu rád pomohl k postupu do druhé nejvyšší anglické ligy. 

“Bylo by pěkné, postoupit. Byla by to první věc, které bych v kariéře dosáhl,“ řekl pro Arsenal.com. “Bylo by dobré, kdyby se nám to povedlo, a doufám, že ano, protože cítím, že jsem se zde po dvou týdnech usadil a nyní se jen zlepšuji.“

“Momentálně se mi trénuje docela dobře. Zranění už je za mnou a dostávám stále více šancí. Je to těžké, protože máme v týmu pět útočníků, ale tvrdě trénuji a trenér mi dává šanci. Chci mu jeho důvěru vrátit dobrými výkony na hřišti.“

“Chcete nastupovat v každém zápase, ale když odehrajete více zápasů, tak získáte sebedůvěru a přijdou i góly.“

Afobe vytvořil duo se skotským reprezentantem do jednadvaceti let Jordanem Rhodesem a z tohoto partnerství tuto sezónu vzniklo 22 branek.

“Čím více spolu odehrajeme, tím více si rozumíme, což je pro tým dobré,“ dodal.

“Spolu pracujeme dobře, protože rád hraji na křídle a on hraje více ve středu. Společné máme to, že rádi střílíme góly a napadáme obrany. Myslím si, že to funguje docela dobře, když má tým takové dva útočníky.“ 

/Arsenal.com/