Afobe si hostování užívá

 

Benik Afobe prozradil, že dočasné hostování v Huddersfieldu Town dělá s jeho vývojem zázraky.

Od té doby, co odešel v listopadu do celku League One, je mladý útočník hodně na očích. Pronikl rovnou do sestavy Lee Clarka, v sedmi zápasech vstřelil 3 branky a poznává tvrdost ligového fotbalu.

 

Afobe v první půlce sezóny pravidelně nastupoval za rezervu, ale Arsene Wenger a jeho trenérský tým usoudili, že cenná zkušenost na hostování bude pro jeho slibně rozjetou kariéru tím nejlepším.

 

Afobe vidí logiku za jejich úmyslem.

 

“Myslím si, že se vrátím do Arsenalu o mnoho silnější. Cítím se o dost silnější už za ten měsíc, co jsem pryč, a doufám, že budu tak dál pokračovat i další měsíc.“

 

“Obránci v League One se pokoušejí zastrašit mě před i během utkání, ale já to nevnímám a snažím se hrát svou vlastní hru.“

 

“Donutilo mě to, abych si uvědomil, co znamenají tři body. V rezervě je to vše o vývoji týmu, ale tady pokud vyhrajeme ošklivě, tak to nikomu nevadí, dokud získáváme tři body.“

 

Afobe se na zápas FA Youth Cupu proti Darlingtonu připojil k týmu Steva Boulda. Nyní se ale opět vrací k Terriers, aby stihl sobotní zápas proti Brentfordu. Pro Arsenal byl ale velmi prospěšný, když při výhře 6:1 vstřelil dvě branky.

 

Po úžasném prvním měsíci na Galpharm Stadium se manažer Clark rozhodl, že s Afobem prodlouží hostování do 8. ledna, a Afobe nevyloučil další prodloužení až do konce sezóny.

 

“Jistě, spoluhráči mi chybí. Na hřišti čtu myšlenky hráčů, takže je to jiné, hrát bez nich, ale adaptoval jsem se dobře,“ řekl.

 

“Nevím, co se stane, až mé hostování skončí. Záleží na Arsenalu, ale teď se těším na nadcházející měsíc.“

 

 

/Arsenal.com/