Alexis poskytl první rozhovor v angličtině, rozpovídal se o svých psech

Alexis v letošní sezóně pomáhá londýnskému celku k výborným výkonům, když ve 22 zápasech vstřelil 14 branek. Fanoušci však nejsou uchváceni pouze jeho fotbalovými schopnostmi, nýbrž i jazykovými dovednostmi, které prokázal nedávno, když poprvé poskytl rozhovor v angličtině.

Chilský fotbalista přestoupil do Arsenalu v roce 2014 a přiznává, že jeho jazykové dovednosti mu pomohly vyrůst na individuální rovině.

Nedávno jsme Tě slyšeli mluvit pro jednu televizi v angličtině – musíme uznat, že tvé jazykové schopnosti se skutečně zlepšily.

Ano, je to pravda. Pár dní zpátky jsem poprvé dělal rozhovor v anglickém jazyce a shledal jsem to obtížné, na druhou stranu jsem se však cítil též pohodlně. Nadále musím pokračovat ve zdokonalování se tohoto jazyka, abych se mohl vyvíjet na osobnostní linii.

Objevil se v sestavě někdo, kdo Ti v učení nejvíce pomáhal?

Všeobecně mi spoluhráči pomohli hodně. Angličtinu jsem se však učil i v jiných souvislostech, tak jako procházkami po ulicích. Lidé mě na ulicích oslovují, mluví ke mně anglicky. Můj poslech a konverzace v tomto jazyce se zlepšují hodně díky lidem.

Jakým způsobem se učíte slovíčka, která nejsou nezbytně spojená s fotbalem?

Na začátku jsem si bral výukové hodiny, které probíhaly dvě hodiny denně. Vše, co jsem se naučil, jsem poté musel používat ve větách, abych mohl komunikovat se spoluhráči a manažerem. Anglický jazyk se mi skutečně líbí, studium mi pomáhá vyrůst na individuální úrovni.

 

V druhé části rozhovoru se bývalý hráč Barcelony rozpovídal o svých dvou psech, zlatých retrívrech Atomovi a Humberovi. Alexis pro oficiální stránky Arsenalu vysvětlil, proč mu oba mazlíčci, které si pořídil ještě ve Španělsku, pomáhají tak hodně si odpočinout.

Alexisi, pověz nám něco o tvých psech a proč jsou pro tebe tak speciální.

Oba psi jsou pro mě velice speciální. Mám je od chvíle, když jsem působil v Barceloně, a jejich společnost si skutečně hodně užívám. Oceňuji jejich pozitivní energii, zvláště po fotbalovém zápase. Trávení času s nimi mě uvolňuje. Často k nim mluvím, i když nemají tušení, co jim říkám! (s úsměvem)

Jak ses rozhodl pro jejich jména Atom a Humber?

Atom je jednou z postav ve filmu Real Street(Ocelová pěst). Robot Atom je velice starý a podle všeho nepoužitelný, ale když začne bojovat, tak porazí nejlepší roboty na světě. Ten film se mi tak líbí, že mě napadlo pojmenovat si prvního psa podle této postavy. Ten druhý pes(Humber) mi připomíná mého bratra Humberta. Můj bratr je velice milý chlápek, který vypadá jako Humber. Oba dva si užívají, když jsou doma, nebo sledují fotbal v televizi. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pojmenovat svého druhého psa Humber.

Jak spolu Atom a Humber vycházejí?

Společně jsou skvělí přátelé. Jsou spolu od chvíle, kdy byli oba velice mladí a navzájem spolu vycházejí skutečně dobře. Jejich jména nosím na své fotbalové obuvi. Jméno Atoma je na pravé botě, zatímco jméno Huberta je zvýrazněno na levé botě.

Tví psi mají svůj vlastní účet na Instagramu – první den je začalo sledovat 13 000 uživatelů. Jak se to událo?

Napadlo mě, že bych jim mohl vytvořit účet na Instagramu, aby lidé mohli sledovat, co dělají. Věc se má tak, že oba se proslavili v Chile poté, co zazářili v reklamě Master Dog. Jejich videa nebo fotky nahrávám na jejich účty.

V Santiagu se objevují všude na billboardech. Jak ohromující to je?

Když jsem jel do Chile, tak jsem viděl jejich fotky na billboardech. Usmívali se za reklamou, jak skvělý herecký počin to byl! Rozesmálo mě to.

Jak moc Ti chybí, když jsi na venkovních zápasech?

Pokud hrajeme venku, tak Atoma a Humbera nechávám u svých přátel. Chybí mi hodně, protože mi poskytují hodně pozitivní vibrace. Když se ráno vzbudím, tak se podívají do mých lesknoucích očí. Miluji ten pocit, že si chtějí se mnou neustále hrát.

/arsenal.com/