Arséne Wenger po zápase

Arséne Wenger jako již tradičně odpovídal na otázky po zápase s Blackburnem

Na dominantní výkon

Čekali jsme na góly dlouhou dobu. Na tým působil tlak po vítězství v Římě, ten očividně opadl, takže jsme hráli více uvolněně. Věřím, že jsme kreativnější a hra má větší spád. Náš styl fotbalu se vrací.
Tým byl vždy pod velkým drobnohledem. V zápasech, které nás čekají, se budeme pouze zlepšovat.

Na přínos Aršavina

Je to inteligentní hráč. Má přehled a talent. Je silný v soubojích jeden na jednoho. Jeho druhý gól je toho jasným příkladem. O poločase jsem mu řekl ať se stáhne více doleva. Ale on může hrát vlevo, vpravo a klidně i ve středu.

O poločase jsme objevili na jeho noze menší ránu. Doktor mu ji sešil čtyřmi stehy. Kvůli tomu jsme zpozdili výkop druhého poločasu.

Na odezvy zápasu v Římě

Myslím si, že kdybychom ve středu vypadli, tak bychom dnes tak dobrý výkon nepředvedli. Zápas s AS posílil týmového ducha. Náznaky naší vracející se hry jse mohli vidět proti Burnley, West Bromu a samozřejmě dnes.

O tom jak dnes Liverpool rozdrtil United 4:1

Bitva o titul je otevřená. United hráli od ledna mnoho zápasů a dnes na ně dolehla únava. Liverpool nehrál minulý týden zápas FA Cupu a taky sehráli zápas Ligy mistrů o den dříve než United. Takže měli více času na regeneraci. Když Manchester United dělá chyby, je to díky jejich únavě.

O šancích Arsenalu umístit se v nejlepší trojce

Víme, že každý zápas je výzva. Máme nabitý program a hrajeme co třetí den, takže musím trochu míchat sestavou. Nesmíme v našich výkonech ani trochu polevit. A v kabině je taková nálada, která to určitě nedopustí.

K boji na třech frontách

Jak říkám, musím rotovat. Vím, že hráči nemohou hrát každý zápas. Pro příklad: Nechal jsem Kola v pohárovém utkání odpočívat, ale ve středu a dnes hrál. Dnes jsem nechal odpočívat Gallase, protože jsme věděli, že by čelil mnoha nakopávaným balonům.

Dnes jsem do zápasu vyslal čtyři čerstvé hráče. Několik hráčů se navíc vrací. Nechal jsem také odpočívat van Persieho a vidíte, na naší hře to nemělo následky.

Na výkon Nicklase Bendtnera

S jeho celkovým přínosem jsem spokojen. Koncovka byla špatná, ale hrál dobře. Po jeho první šanci, kterou zahodil, si musel na tu další dlouho počkat.Co je více důležité je to, že si vytvářel šance, protože jednou se mu to povede a vstřelí klidně tři, čtyři branky za zápas. V takové situaci už se ocitnul. Jeho zpracování bylo dnes lepší a jeho pohyb po hřišti byl také uspokojivý. Zbytek se dostaví časem.

Rád hraje ve středu útoku a má sílu a důraz. Je mu teprve 20 let, lidé na to zapomínají. Je zcelá špatné ho zavrhovat. Když střídal, fanoušci ho vyprovázeli potleskem. Nebyli nadšení, když několikrát minul bránu, ale celkově si myslím, že stojí za ním.

/arsenal.com/