Arséne Wenger po zápase

Arséne Wenger odpovídal novinářům po dnešním klání na Old Trafford.

O výkonu

Hráli jsme srdcem a touhou. Bylo to naprosto odlišné od semifinálového utkání, ukázali jsme naši kvalitu a na hřišti jsme ukázali naši autoritu.

United hráli na protiútoky a cítil jsem, že my jsme chodili do soubojů s větším ohodláním, lituju že jsme nevstřelili gól,  přinutilo by je to otevřít hru. Posledních 20 minut se však United soustředili na bránění 0:0.

O oslavách United

Máme naději, že to taky zakusíme. Kvalita u nás je, to jste mohli dnes vidět.

Uvnitř sebe chcete, abyste to byli vy, kdo oslavuje. Tento rok však byli lepší a gratuluju jim. Příští rok chceme být v této pozici my. Ve sportu se věci mění rychle. Musíme si udržet naši víru a tvrdě pracovat. Můj tým se toho hodně naučil a nebyli jsme daleko. Od listopadu jse prohráli jen jeden zápas. Byli jsme blízko k trofejím v Lize mistrů a FA Cupu, byli jsme také pozoruhodně konzistetní.

O patrném zlepšení oproti minulému týdnu

V tuto chvíli tým nedostává tolik kreditu, kolik si zasluhuje a je to na nás, abychom všechny přesvědčili o opaku. Dnes to na vítězství nestačilo, ale byl to důležitý zápas pro naši hrdost.

O Siru Alexi Fergusonovi

Je to vyjímečný úspěch a musím mu pogratulovat . Je fantastické, co jeho tým letos dokázal. Celkově je to velmi pozoruhodné.

O absenci Adebayora

Má problém s třísly, jako Mikael Silvestre. Navíc jsem chtěl vidět jak si povede Alex Song na stoperu.

O faulech na Patrice Evru

Uctívám názor, že navzdory vítězství nebo porážce byste měli respektovat soupeře. Nejlepší odpověď je vždy hrát skvělý fotbal a přehrát soupeře na hřišti. Samozřejmě někteří hráči jsou citliví vůči některým poznámkám. Myslím si, že dnes tam byly zbytečné žluté karty.

O zájmu Bayernu Mnichov

Odmítnul jsem je už dávno. Soustředím se pouze na svou práci zde.

/arsenal.com/