Arséne Wenger po zápase s Wiganem

Arséne Wenger odpovídal na otázky novinářů po sobotním vítězném zápase s Latics…

 

 

 

 

 

O výkonu jeho mužstva…

„Připadalo mi, že to byl velmi nervózní zápas. Nerozhodli jsme včas zápas, a měl jsem pocit, jako bychom hráli se zataženou ruční brzdou. Na druhou stranu oceňuji hráče za to, že byli po celou dobu střetnutí soustředěni a odhodláni, a že chtěli zápas dotáhnout do vítězného konce, i když se nám obzvláště na konci střetnutí příliš nedařilo hrát náš fotbal.

Někdy sedím na tiskové konferenci a slyším, jak mi říkáte – Hráli jste skvěle, ale nevyhráli jste, zatímco dnes slyším – Nehráli jste dobře. Budeme se snažit hrát skvěle a zároveň vyhrávat.

Porazili jsme Man United, a potom jsme v domácím zápase podlehli Aston Ville a venku Man City. Potom jsme porazili Chelsea, takže jsme věděli, že dneska musíme toto vítězství potvrdit, i když jsme nehráli se soupeřem tak zvučného jména.“

O výkonech Cesca Fabregase, od doby, co se stal kapitánem…

„Chová se pořád stejně. Všichni jsme si dělali starosti o jeho koleno, ale jsem si jistý, že bez problému odehraje středeční zápas. Jako kapitán si vede extrémně dobře, a ukazuje, že je vítězný typ.“

O tom, že na konci zápasu vystřídal Emmanuela Ebouého…

„Ano, bylo to těžké rozhodnutí. Na konci zápasu mi připadalo, že absolutně ztratil svou sebedůvěru, a že už ani nedokáže udržet míč na kopačkách. Tím pádem to samozřejmě ohrožovalo výsledek zápasu. Bylo mi hodně smutno, že jsem to musel udělat, ale nejpodstatnější věcí je, že jsme vyhráli zápas, a po střetnutí vůbec nezáleží na tom, jestli hrál celý zápas nebo jenom jednu minutu.

Myslím si, že když jste fanouškem, jste za svými hráči v dobrém i ve zlém. Na druhou stranu si ale myslím, že Eboué ještě ukáže, jak dobrým hráčem ve skutečnosti je. Tohle se může stát na jakémkoli stadiónu na světě, ale jsem si jistý, že ti stejní fanoušci, kteří dnes byli na Emirates Stadium, mu budou aplaudovat, až se vrátí, a bude předvádět skvělé výkony.

V průběhu druhé půle jsme najednou začali být horší ve středu pole. Nechtěl jsem mu nic vytýkat, chtěl jsem, abychom vyhráli zápas. Vážně si myslíte, že jsem v pozici, abych hráči něco vytýkal? Co bych mu měl vytýkat? Měl jsem jenom pocit, že jeho výkon v posledních minutách mohl hodně ovlivnit výsledek zápasu, a práce celého týmu v průběhu 90 minut by přišla vniveč, a vy jako manažer to samozřejmě nechcete dopustit. Můžu vám říct, že když Emmanuel přijde o míč, je z toho nesmírně nešťastný, protože tím ztrácí sebedůvěru, a nakonec to může rezultovat v to, že tým ztratí body.

Je to velmi sensitivní chlapec, který chce hrát jak nejlépe dovede, a který staví Klub na první místo. Byl na konci hodně unavený, protože nehrál zápas víc jak měsíc, a navíc, pro hráče je pochopitelně hodně těžké, když na něj bučí jeho vlastní fanoušci. Nechci, aby tohle fanoušci dělali, ale samozřejmě na to mají právo.“

O tom, jestli někdy poslal náhradníka na hřiště, a potom ho vystřídal…

„To si nepamatuji, protože moje paměť není úplně dokonalá. Jenom mi zkrátka připadalo, že je to to nejlepší, co jsem mohl v tu chvíli udělat. Chtěl jsem Ebouého nechat na hřišti až do konce, aby se rozehrál, ale když jeho výkon začne ohrožovat výsledek, je zkrátka pro všechny nejlepší ho vystřídat. Věřte mi, když se hráči moc v zápase nedaří, je to i pro něj úleva, když je vystřídaný. 

Nakonec prostě chcete jenom činit ta nejlepší rozhodnutí pro tým.“

/arsenal.com/