Arséne Wenger před zápasem s Liverpoolem, 2 část

Arséne Wenger se na páteční tiskové konferenci rozhovořil také o financích, jež mu klub poskytne v lednu na posily, o vyrovnanosti Premier League, a o komentářích Rio Ferdinanda a Harryho Redknappa, kteří již odepsali Gunners z boje o titul…

O lednovém přestupním období…

„Vedení klubu mi v tomhle nechává volnost. Vím, kolik peněz můžu utratit, a já se budu snažit je zbytečně nerozhazovat.

Nelíbí se mi myšlenka lednového přestupního období. Podle mého by mělo být přestupní období buďto celý rok, a nebo by nemělo být vůbec. Momentálně je toto řešení něco mezi tím, a to se mě osobně vůbec nelíbí.

Myslím si, že kluby v lednu moc nakupovat nebudou, nikdo totiž nemá skoro žádné peníze, s výjimkou Man City.

Pochybuji o tom, že by Manchester City dokázal letos vyhrát titul, ale znáte můj názor o nakupování drahých hráčů – myslím si, že by se kluby měly snažit především rozvíjet talent mladých hráčů.

Jsem si jistý, že se to jednoho dne stane. UEFA prostě bude muset donutit kluby, aby si “pěstovaly“ vlastní hráče, což je podle mě to nejlepší řešení. Znamenalo by to, že týmy s největšími fanouškovskými základnami by měly největší potenciál. A ostatní kluby by to donutilo dělat taková rozhodnutí, aby si získaly více fanoušků“

O vyrovnanosti Premier League…

„Myslím si, že vítěz získá méně bodů, než tomu bylo v minulých ročnících Premier League. Týmy, které jsou v čele tabulky, už na domácím stadiónu poztrácely spoustu bodů. Myslím si, že vítěz bude mít letos něco okolo 78 až 85 bodů.

V současnosti je boj o titul velmi vyrovnaný, z mého pohledu za šest nebo sedm let bude vítězi stačit mnohem méně bodů, protože letos ztrácejí favorité body se všemi týmy. 

Liverpool a Chelsea už před domácím publikem ztratili spoustu bodů, což dle mého znamená, že mistrovský titul může získat tým i s 80 body.“

O komentářích Rio Ferdinanda a Harryho Redknappa…

„Ať si klidně říkají, co chtějí, my jim na hřišti dokážeme, že se mýlili. Mohou si vykládat svoje historky, jak jen dlouho chtějí.

Dám vám příklad – minulé kolo jsme sehráli venkovní zápas s Middlesbrough, Liverpool hrál doma s Hullem, Chelsea hostila West Ham, ale když jsme remízovali my, byla to pro nás najednou strašná katastrofa.

V podvečer pak remizoval Man United s Tottenhamem, my jsme remizovali s Boro, takže to nebylo tak hrozné, jak všichni předpokládali, protože my jsme odehráli svůj zápas těsně po obědě. 

My jsme odehráli svůj zápas venku, a možná, že jsme to byli právě my, kdo si z “Velké čtyřky“ zasloužil nejvíce vyhrát.“

/arsenal.com/