Arséne Wenger před zápasem s Wiganem

Arséne Wenger již jako tradičně odpovídal na otázky novinářů na předzápasové konferenci. Rozhovořil se o video rozhodčích, Royovi Keanovi, o Fabregasovi, o Emilu Heskeym, o Premier League, a o Gallasovi…

 

 

 

 

O video rozhodčích…

„Mrzí mě, že si mnoho lidí myslí, že náš zápas s Chelsea rozhodl sporný vyrovnávací gól Robina van Persieho, ale mohl bych tady stejně tak vyprávět o tom, že jsme dostali vyrovnávací branku ve finále Ligy Mistrů proti Barceloně, a to jsme museli taktéž akceptovat.

Jsem pro zavedení video rozhodčích už poměrně dlouhou dobu, a tady máte další příklad toho, že v dnešním fotbale jsou opravdu zapotřebí.

Bez video rozhodčích jsme zkrátka museli akceptovat sporně nařízenou penaltu proti nám v zápase s Liverpoolem ve čtvrtfinále Ligy Mistrů, i to, že naopak nebyla odpískána v náš prospěch, a my jsme tak nepostoupili do semifinále.“

O Keanovi…

„Pro mě osobně je překvapivé, že rezignoval, ale rozumím mu.

Je to velmi vášnivý muž, a mrzí mě, že už netrénuje Sunderland. Když jste coby trenér vášnivý, hodně tím, obzvláště na začátku vaší kariéry, trpíte. A protože je opravdu velmi vášnivý, nedokáže se coby manažer jinak chovat.

Když milujete fotbal jako on, nemůžete bez něj zkrátka žít. Proto si myslím, že se s ním v roli manažera ještě určitě setkáme.“

 

O Fabregasovi…

„Nikdy jsem nepochyboval o jeho oddanosti Klubu.

Jediné, co mě teď vadí je, že musí každé tři měsíce svou oddanost znovu potvrzovat kvůli neustálým spekulacím v tisku.“

 

O Heskeym…

„Ve své kariéře zažil vítězství a i strmé pády, ale když máte coby hráč takovou kvalitu, jakou má on, vždy se na vrchol vrátíte. Má hodně podobnou kariéru jako Nicolas Anelka. Vlétnul do fotbalu jako velký talent, ale potom se začal potácet na místě. Nyní jsou ale oba zpět v národních týmech svých zemí, a je to díky tomu, jak kvalitními hráči jsou.

„Vždy jsem povzbuzoval všechny kouče Albionu, aby mu dali šanci. Je to totiž pro každý tým velmi platný útočník. Je to týmový hráč a je skvěle fyzicky vybavený.

A co se týče jeho techniky, dokáže velmi dlouho podržet míč, aniž by o něj přišel, a je poměrně dost rychlý. Znám ho od doby, kdy hrál za Leicester, a už od té doby si myslím, že je to vynikající hráč.“

O vyrovnanosti Premier League…

„Fotbal je krásný svou nepředvídatelností, a proto nebude nikdy nudný. Všichni v týmu si uvědomujeme, že je v našich silách porazit Wigan, ale zároveň je nám všem jasné, že abyste vyhráli zápas v Premier League, potřebujete být na 100% koncentrovaní, a hrát až do poslední minuty utkání. 

Vůbec jsem neuvažoval o tom, že bych do utkání postavil mužstvo, které nad Wiganem vyhrálo v Carling Cupu 3-0. Bereme tento zápas se vší možnou vážností, a rozhodně nechceme našeho soupeře podcenit.“

O Gallasovi…

„Moje přání je naprosto jasné. Samozřejmě si přeji, aby v týmu zůstal. A jsem samozřejmě přesvědčený o tom, že v něm zůstane. Tuto informaci vám můžu dát, protože jsem s Williamem mluvil, a oba dva si přejeme jeho setrvání v Arsenalu.

Moderní fotbal se musí potýkat s celou řadou nešvarů a jedním z nich je i to, že musíte vždy bojovat proti tlaku médií, které se snaží vás znejistit pouze tím, že do světa vypouští nepravdivé zprávy.

S tím pochopitelně nemůžu bojovat, můžu vám jenom upřímně říct, co se teď děje v Klubu. Všichni si přejeme, aby William v Arsenalu zůstal, protože je to pro nás nesmírně důležitý hráč, a co se snaží média vyprovokovat vymyšlenými historkami, tomu nemůžeme zabránit.

Nic z toho, co se objeví v médiích můj názor nezmění, a je to směšné, vždyť nakonec stejně o jeho odchodu rozhoduji pouze já.“

/arsenal.com/