Arshavin po utkání s Fulhamem

 

Andrei  Arshavin se, tak jako vždy, rozhovořil na svém webu o dnešním utkání….

 

Na Rudém náměstí dnes pochodovali na počest 65.výročí Dne Vítězství vojáci vítězné protihitlerovské koalice. Andrei Arshavin nastoupil v Londýně v závěrečném zápase proti Fulhamu a na paži měl „Georgijevskou“ pásku, symbol Dne Vítězství.  Ať by se Rus nacházel dnes kdekoliv, tento den bude pro něj vždy svatým.

 

Arshavin.eu : Andrei, bylo dojemné vidět dnes na stadionu v Londýně ruského hráče s „Georgijevskou“ páskou na rukávu.

(Georgijevská páska, v originále Георгиевскaя лентa, je dvoubarevná páska k carskému řádu sv.Georgie, za sovětské armády přejmenována na gardovou stuhu, udělovanou za mimořádné bojové hrdinství, pozn.P)

AA23 : je to veliký den pro naši zemi. Protože se dnes nacházím daleko od domova, nemohl jsem navštívit Piskarevský hřbitov, takže jsem chtěl tímto způsobem vyjádřit úctu k hrdinům, složit jim hold, být s mojí zemí.

 

Arshavin.eu : vstřelil jste první gól v zápase, nestandardní gól, ale ve Vašem stylu.

AA23 : oloupil jsem brankáře a rozhodl jsem se samostatně řešit situaci. Jsem rád, že jsem vstřelil desátý gól v ročníku.

 

Arshavin.eu : fanoušci Vás přivítali nádherně. Je milé, že se stačili vyznat v tom zmatku, vyvolaném lží takzvaných novinářů. A dnes opět zněla na Emirates píseň o Adebayorovi a Arshavinovi  (He’s five foot four, He’s five foot fooooour, We’ve got Arshavin, F**k Adebayor!, pozn.P.)

AA23 : děkuji moc fanouškům

 

Arshavin.eu : kanonýři hráli s chutí, vše se dařilo. Co řeknete ke hře?

AA23 : končili jsme sezónu. Museli jsme si upevnit třetí místo. V prvním poločase se nám hra dařila, líbilo se nám hrát letos naposledy na Emirates. Fulham? Je dost možné, že se šetřili před středečním finále Evropské Ligy.

 

Arshavin.eu : a co řekl Wenger po zápase?

AA23 : popřál nám úspěch. Zvláště hráčům, kteří pojedou do JAR. Arséne poznamenal, že si především musíme důkladně oddychnout, aby jsme byli v příští sezóně výrazně úspěšnější. Zdůraznil, že příští rok musíme získat poháry.

 

Arshavin.eu : sezóna je u konce, jaké jsou Vaše dojmy k ročníku, mistrovi, jaké momenty jste si zapamatoval?

AA23 : sezóna byla zajímavá. Za titulem a právem hrát Ligu Mistrů se rvalo hodně klubů. Někomu se dařilo, jiným ne. Závěr patřil Chelsea a United. Zejména tyto kluby se odpoutaly od ostatních a hrály o první místo.

Byl jsem poprvé v životě ve čtvrtfinále Ligy Mistrů a pochopil, co je to skutečně za soutěž.

 

Arshavin.eu : nejlepší zápas?

AA23 : Porto.

 

Arshavin.eu : a další?

AA23 : nevím, možná away Liverpool (směje se).

 

Arshavin.eu : čemu se smějete?

AA23 : ale Julia tady doplnila : Aha, Liverpool, ale v minulé sezóně.

 

Arshavin.eu : veselé. Dobře, už Vám začala dovolená, kam zítra letíte?

AA23 : jestli islandská sopka nezhatí naše plány, tak do Miami.

 

Arshavin.eu : sopka už tak nehrozí, věříme, že rodina Arshavinových spokojeně doletí do destinace dovolené. Ale nezapomínejte, že i v Petrohradu budou brzy „bílé noci“ a že Vás tam čekají přátelé a rodina. Kdy přiletíte domů?

AA23 : kdy se vrátíme? Nevím, je dost možné, že koncem května, anebo začátkem června.

 

 

/arshavin.eu/