Arshavin po zápase s Blackburnem

Andrei vstřelil vítězný gól, odvedl velice dobrou práci a po zápase poskytl pro svůj web krátký rozhovor.

Arshavin.eu : blahopřejeme k vítězství vůle, Andrei!

AA : děkuji. Ke hře? Kopni a běž, obklič branku. Takové je fotbalové rčení. A přesně podle takového schématu hraje Blackburn. Ale, jakkoliv je to divné, tento systém vypadá nebezpečně a přináší jim ovoce. Z počátku zápasu jsme odvraceli snad deset i více jejich autů, rohových kopů a centrů do pokutového území. Udrželi jsme však čisté konto, rychle zaútočili a dokázali vstřelit gól. Do šaten jsme však šli za stavu 1-1, neubránili jsme rychlý protiútok domácích.

Ve druhém poločase jsme více drželi míč, dokázali jsme ho držet na zemi a získali převahu. Taková hra nakonec i vedla ke gólu. Posledních deset minut domácí provedli určité změny, dokonce i obránci šli útočit. Ale vše to šlo v jejich stylu : kopni a běž. Zvítězili jsme a to je příjemné. Pojedu nyní do vlasti s dobrou náladou a vírou ve vítězství.

Arshavin.eu : na stránkách Arsenalu jste řekl, že chcete být kouzelníkem svého klubu. Dnešní gól, vítězný, je to začátek kouzel?

AA : ne, to ne. Dnes to bylo takové pracovní vítězství. Přeci naši obránci a záložníci dokázali sami ustát všechny situace, kdy to bylo nutné.