Arshavin po zápase s West Ham United

alt

 

Andrei se na svém webu rozpovídal o dnešním zápase s WHU a prozradil, mimo jiné, že po zápase s Hullem mu lékaři sešívali nohu…

 

arshavin.eu : pátá minuta utkání, Arshavin přebírá míč na vlastní polovině hřiště, nahrává Clichymu. A po několika dalších vteřinách gól Denilsona!

AA23 : ano, on byl dnes  z nás nejlepším. Ne proto, že hned v úvodu zápasu vstřelil gól, ale proto, že ve druhém poločase dělal zázraky. Odebíral míče, byl všude, ve výskocích byl vždy před soupeři, prostě vynikající. Podle mého hrál Denilson dnes fenomenálně.

Dále ke hře : myslím, že jsme začali s jistotou. Vstřelili jsme branku. Bohužel, jak se nám někdy stává, Arsenal ubral na otáčkách, nedokázali jsme pokračovat ve stejném duchu, nevyvinuli jsme jako tým tlak.

 

arshavin.eu : v čem je příčina?

AA23 : možná je to spojené i s tím, že jsem se dnes necítil příliš dobře. Po každém sprintu jsem nemohl chytit dech.

 

arshavin.eu : to se dá pochopit, po zápase s Hull City Vám zašívali nohu. Dnešní účast v zápase byla nejistá. Jinak jak noha?

AA23 : lékaři a Julija ji sledují…

 

arshavin.eu : budeme doufat, že jejich společné úsilí Vám dovolí účast v příštím zápase.

AA23 : samozřejmě.

 

arshavin.eu :  první poločas se blížil ke konci…. A najednou penalta a vyloučení Thomase?

AA23 : ano, osiřeli jsme, zůstali jsme v deseti. Po této události nezbylo opět našemu týmu nic jiného, než vůlí vyhrát zápas. Jsem rád, že se dařilo spoluhráčům v obraně. V zásadě, nedovolili soupeři si vytvořit ani jednu stoprocentní šanci. I když, dá se vzpomenout na ten moment, kdy míč škrtnul tyčku, po střele zpoza vápna….

Před závěrem jsme dokázali vstřelit druhý gól. Jsme šikovní. To bylo velice důležité. I když z druhé strany bráno, byl bych raději, kdyby můj tým vítězil klidně a s přehledem.

 

arshavin.eu :  souhlas. Ale dovolte, ještě jednou se vrátíme ke klíčovému momentu. Když Arshavin – Clichy vytvořili gól.

AA23 : zdá se mi, že jsme začali spolu lépe hrát. On prakticky všechno přebírá, všechny míče. Je to naše pracovité křídlo :-).

 

arshavin.eu  : před Vámi Birmingham, Barcelona.

AA23 : oba zápasy jsou stejně důležité. Nejprve musíme uspět v Birminghamu, teprve poté můžeme přemýšlet o Barce.

 

arshavin.eu : popoběhneme trochu dopředu, pohovoříme o Lize Mistrů.

AA23 : myslím, že hrát s Barcelonou, zvláště na Nou Camp, je zajímavé. Katalánci hrají velice dobrý fotbal.  Doufám, že nepadneme tváří do prachu v těchto zápasech. Věřím, že střetnutí našich týmů nenechá v klidu žádného fanouška fotbalu. I já sám jsem odedávna snil si zahrát na tom stadionu.

 

Arshavin.eu : Messi v rozhovoru v sestavě Arsenalu vyzvedl Arshavina a Cesca. O čem to svědčí?

AA23 : to se musíte zeptat jeho.

 

Arshavin.eu : první zápas je doma, v Londýně. Je tu výhoda nebo ne?

AA23 : myslím, že je to v pořádku. Vždy vše závisí na konečném výsledku. Když na Emirates dokážeme předvést kvalitní fotbal, dokážeme vstřelit gól a udržíme čisté konto, tak budeme ve výhodě.

 

/arshavin.eu/