Arshavin po zápase se Stoke

Andrei Arshavin se po středeční ligové dohrávce se Stoke rozpovídal pro svůj web….

 

arshavin.eu: Arsenal dnes také oslavoval (předchozí část rozhovoru se věnovala svátku v Rusku, nazvaném Den Obránce vlasti), desáté vítězné domácí utkání.

А.А.: chceme, aby tato série pokračovala co možná nejdéle a to ve všech soutěžích.

A co se týká hry… začátek byl pro nás lehký. Vytvářeli jsme si šance, dominovali jsme na hřišti. Myslím, že jsme měli vstřelit ještě jeden gól. Bohužel se nám to nepovedlo. Díky tomu, podle mého, mohl Stoke zmrazit hru i když jsme se dále snažili útočit. Ale prostě jsme si nevytvářeli šance. Potěšilo nás, že jsme velice kvalitně bránili, vlastně jsme soupeři před naší brankou nic nedovolili. Snad jediná šance soupeře stojí za vzpomínku, to když Wojciech nás zachránil po důrazné střele.

arshavin.eu: Stoke mohli zachránit utkání?

А.А.: jejich útočná hra je založená na dobrém využívání standardních situací, zvláště nebezpečné jsou auty. Pokud by nám vstřelili branku, tak jedině po standardce. A protože se jim to nepovedlo, dovedli jsme utkání do vítězného konce. To potěší. Připsali jsme si tři body a pokračujeme v pronásledování United.

arshavin.eu: Andrei, z čeho máte špatnou náladu?

А.А.: je mrzuté, že máme zase zraněné hráče. To je velmi špatné. Před námi jsou důležité zápasy, potřebujeme zdravé fotbalisty. No ale věřím, že zranění Cesca a Thea nebudou vážná a oni se brzy vrátí do sestavy.

arshavin.eu: nepřejete si opakování loňské historie, kdy Arsenal vlastně v každém utkání někoho ztratil.

А.А.: samozřejmě.

arshavin.eu: a jak bude vypadat příprava na nedělní finále?

А.А.: zítra máme volný den a v pátek začneme trénovat.

arshavin.eu: v poslední době jezdí tým na zápasy z domu, jak to bude nyní?

А.А.: v sobotu se ubytujeme v hotelu. Vlastně to vždy souvisí s časem zahájení zápasu. Když se utkání začíná brzy, tak se vždy, jak se říká v Rusku, zavřeme do karantény den před zápasem. Na zápasy hrané v pozdější čas přijíždíme z domova, to je normální.

arshavin.eu:  finále Ligového poháru. Birmingham chce velmi zvítězit. Přijedou se do Londýna bít.

А.А.: jsme připraveni na to, že to bude těžký a bojovný zápas. Je to finále… já chci mimochodem taky získat svůj první anglický pohár….

/arshavin.eu/