Arteta o porážce s United

Reakce na hru:

Jsem stále šokován. Nemůžu uvěřit tomu, že jsme ztratili zápas. Způsob jakým jsme hráli, počet šancí, které jsme si připravili, počet útoků, kvalita naší hry, všechno. Až na góly byl na hřišti pouze jeden tým a to jsme byli my. Byli jsme nešťastní, že jsme jim dovolili skórovat. Později jsme začali riskovat, abychom se dostali zpět do hry a dostali jsme druhý gól. Nemyslím si, že jsme mohli chtít více od naší hry.

Jak moc Vás vyčerpává neštěstí?

Nevím, musím se podívat na všechny situace znova, ještě jsem je neviděl. Měli jsme jasné gólové šance v prvním poločase a něco málo i ve druhém. Získávali jsme balóny zpět velmi rychle, hráli jsme kompaktně, byli jsme rychlí a agresivní v obraně. Nemyslím si, že to je fér. Cítím se hrozně, protože si myslím, že výsledek není fér a dnes jsme potřebovali velké vítězství pro hráče a fanoušky za atmosféru, kterou vytvořili po celých 90 minut. Jsme z toho opravdu špatní, protože byli opět naprosto úžasní a my jsme dělali to nejlepší, ale nevyšlo to.

Na příště:

Potřebujeme analyzovat, proč se nám tyto věci dějí a taky se musíme přesvědčit, že věci děláme správně. Nemůžeme kompletně změnit naši hru jen proto, že nevyhráváme. Jak Wenger před pár týdny řekl. Uděláte 99 % věcí dobře a pokaždé, když uděláte malou chybu, tak nás to stojí body. Pokaždé to je něco jiného, co nás posouvá zpět. Čeká nás další důležitý zápas ve středu s Dortmundem, tak snad.

 

/arsenal.com/

Komentáře

 1. miksik.on (karma: 0) #1

  Arteta má samozřejmě pravdu. Co je největší problém, že máme tým postavený na kombinaci, ale bohužel ne do vápna. Máme sice období, kdy jsme efektivní, ale velmi krátká. Týmu nelze nic vyčítat, po takovém vývoji se při otevírání hry chyby vždycky dějí. A téměř každou naší chybu soupeř potrestá.

  Co my však vadí, že je to dlouhodobá záležitost, hra není tak pohledná, výsledky nejsou ideální. Prostě se nevyškrábeme ke kvalitě top týmů, držíme se pořád těsně za nimi. My chceme víc, ale myslím, že tým na to nemá ideálně poskládaný charakter pro rozhodující situace.

 2. Bangbang (karma: 0) #1

  to miksic.on
  naprostý souhlas – efektivita je náš problém – ojedinělou chybu soupeř potrestá, zatímco my nejsme schopni proměnit vytvořené šance.
  myslím, že pohlednost hry by se v případě pozitivních výsledků moc neřešila, ale stýská se mi po těch koncertech z let 2007-2009.
  a s tou hlavou to bude to bude pravda – zejména jakmile dojde ke zranění a odstoupení klíčových hráčů… vždy nás to rozhodí…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.