AW: Největší překážka pro Eduarda bude jeho psychika

Arséne Wenger se domnívá, že Eduardo bude muset překonat “psychologické překážky“, aby hrál stejně dobře, jako před svým zraněním.

Chorvatský internacionál utrpěl hrozivě vypadající zranění kotníku v únoru během zápasu proti Birminghamu. Jeho rehabilitace toto úterý pokračovala prvním ostrým startem – zahrál si první poločas za Rezervu Arsenalu proti Pompeys.

Wenger nemá nejmenší pochybnosti o tom, že rodák z Rio de Janeira se může vrátit do své psychické pohody, ale zároveň dodal, že největší úkol, který teď před útočníkem leží, je zbavit se mentálního tlaku způsobeného zraněním, který by mu mohl zabránit předvádět jeho nejlepší výkony.

„Pro něj nebude fyzicky náročné vrátit se do prvního mužstva, spíš bude mít problém po psychologické stránce.

Když vidíte útočníka vstřelit branku, je to jenom zlomek toho, co musí vykonat před druhým přesným zásahem, protože obránci si na něj dávají větší pozor, a nedají mu tolik prostoru. Jakékoli pochybnosti či obavy útočníka jít do fyzického souboje ho v tom pochopitelně velmi znevýhodňují, a může to rezultovat až v to, že už třeba nikdy žádný gól nedá.

To je velký otazník, který momentálně visí nad Eduardem. Je to velmi statečný kluk, ale někdy se prostě nemůžete ubránit takovým podvědomým reflexům.“

Eduardo už sice pár týdnů trénuje s prvním mužstvem Arsenalu, ale manažer tvrdí, že jedině zápasy mohou úspěšně dokončit rekonvalescenci 25-letého forvarda.

„Když hrajeme na trénincích cvičné zápasy, všichni hráči hrají okolo něho velmi opatrně. Nikdo nechce mít odpovědnost za to, pokud by mu obnovil jeho zranění. Takže je pro něj lepší, pokud hraje zápasy, kde se o něj hráči zase tolik nestarají, a on sám tak může zjistit, že je natolik silný, aby se ničeho nebál.“

{youtube}02RupnBQ9C4{/youtube}

/arsenal.com/