AW po zápase s Ludogoretsem

Arsenal nadále pokračuje v solidních výkonech a zvítězil již po sedmé v řadě ve všech soutěžích. O předvedeném výkonu svého týmu a nejen o tom se rozpovídal manažer Arsenalu ihned po zápase.

o vítězství…
V prvním poločase to vypadalo na těžký zápas, protože byli v útoku opravdu nebezpeční. Na malém prostoru předváděli dobrou techniku a byli dobří v protiútoku, takže to nebylo jednoduché. V druhém poločase jsme už ale naprosto ovládli hru a mohli jsme branek vstřelit ještě více, protože v prvním poločase toho nechali na hřišti dost a v druhém už trochu ztráceli fyzicky.

o tom, že Ludogorets naprosto rozebrali…
Vstřelili jsme rychlou branku a potom jsme možná trochu brzy polevili. Zábavné je, že čím více gólů jsme dali, tím jsme lépe bránili. Je pravda, že v prvním poločase byli velmi nebezpeční v nábězích z hloubky hřiště. Jejich útočníci se stahovali do zálohy, zhušťovali prostor a pomáhali jim dostat se zpod tlaku. Dvakrát jsme byli ve velkých problémech. Rád bych připsal zásluhy Davidu Ospinovi, protože nás dvakrát zachránil velmi důležitým zákrokem.

o tom, proč tak lehce padali branky…
Sebevědomí je na vysoké úrovni, v týmu je dobrá rovnováha a asi jsme více dokázali využít naše šance. Finální přihrávky byly lepší. Je to díky našemu lepšímu zakončování? V tuto chvíli je těžké analyzovat to, jisté ale je, že střílíme více branek. Dáváme hodně gólů. O tom je naše hra. Hrajeme riskantně a proto je důležité, že jsme využili naše šance.

o ustání tlaku…
Hodně je to spojené s důvěrou a jelikož teď vyhráváme zápas za zápasem, tak je hodně vysoká. Možná až se dostaneme do ošemetného období, bude psychologická újma menší.

o velkém tlaku v zápase se Swans…
Málem jsme zaplatili za nepromarněné šance, ale pokud dáte góly tři, soupeř musí dát minimálně čtyři, aby vás porazil. Pojďme dál střílet branky a zbavme se těchto ztrát koncentrace v naší hře.

o Mesutovi…
Vypadá hladový po gólech, protože si mnohem více nabíhá na střelu. Předtím měl rád míč u nohy a rád příležitosti pouze tvořil, my ale chceme, aby je jak tvořil, tak i zakončoval. Vypadá to, že se k této rovnováze pomalu přibližuje.

o střídání Alexise…
Jen jsem mu chtěl dopřát trochu oddych. Fyzicky je v pořádku.

o partnerství Kostafi…
Je to velmi zajímavé a efektivní. Dobře si rozumí a celkově jsme na tom s defenzivou velmi dobře, a když inkasujeme, není to vždy chyba obránců. Je to spíše tím, že jsme útočně laděný tým a struktura našeho týmu je hodně ofenzivní, takže pokud se vyloženě nesoustředíme na bránění, tak jsme zranitelní. Více se soustředíme na útok než na obranu.

o Cazorlovi…
Dostal kopanec a stáhl jsem jej hned jak to šlo. Dostal kopanec do Achillovy šlachy. Z mého pohledu trochu kulhal, takže jsem nechtěl nic riskovat.

o Krystianu Bielikovi…
Plán je pokračovat v jeho rozvoji. Hodně pracuje s prvním týmem. Dobře se vyvíjí a za mě má všechny potřebné vlastnosti k tomu, aby z něj byl skvělý hráč. Nyní ještě nemá dost zkušeností, aby hrál v prvním týmu, snad na konci prosince znovu zhodnotím situaci, jestli někam odejde na hostování, nebo si jej tady necháme do konce sezóny.

/arsenal.com/

Komentáře

  1. Jakub (karma: -405) #1

    Letos mame tym nabity k prasknuti skvelymi hraci, takze i pres klasickou marodku nebudeme stradat a lepit diry na postech hraci kteri na techto postech hrat neumi… nikdo z hracu neni vylozene mino formu jak tomu bylo v letech minulych takze letos, konecne snad po 10 letech se me tym velice libi. A s takovymi predpoklady a notnou davkou stesti samozrejme, mame na to abychom bojovali o titul, a to i pres to ze je letos PL sakra silna…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.