AW před Evertonem

V dobré náladě můžeme cestovat do Goodison Parku, kde se v úterý večer snad prodlouží naše série ligové neporazitelnosti na 14 zápasů. Arséne Wenger na dnešní tiskovce odpovídal na dotazy ohledně trenéra Evertonu, Ronalda Koemana, jejich vzájemného vztahu a mnoho a mnoho dalšího.

o Ronaldu Koemanovi…
No, změnil celý tým. Myslím, že do sezóny vstoupili dobře, jsou celkově velmi nebezpečným týmem a abyste získali tři body, musíte předvést opravdu solidní výkon. Věřím, že se jim na začátku dařilo dobře.

o jeho vztahu ke Koemanovi…
Je plný respektu. V Evertonu odvedl pořádný kus práce, stejně tak i předtím v Southamptonu. Hrál jsem proti němu, ještě když trénoval Ajax a vždy to byly těsné a velmi náročné zápasy.

zda věří tomu, že je Koeman pod tlakem…
Ne, ve skutečnosti tomu nevěřím.

o tom, že Everton v posledních 19 zápasech porazil Arsenal jen jedinkrát…
Nevím proč. Vždy se kvalitně připravujeme, protože zde je to vždy náročné. Je to stadion, který má duši a bohatou historii, a to nás rozhodně nutí dávat si pozor.

o naději Evertonu dostat se do TOP4…
Několikrát byli velmi velmi blízko a myslím, že za tu dobu, co jsem tady, se jim to jednou nebo dvakrát podařilo a dostali se do LM. Proč se jim to nedaří častěji? Protože před nimi jsou opravdu kvalitní týmy. Po mnoho let to byl Manchester United, Chelsea a Arsenal, a proto je to pro ně tak obtížné.

o Romelu Lukakovi…
Znal jsem ho už když hrával v Belgii. Přišel do Chelsea velmi mladý a jakmile je nějaký hráč ve velkém londýnském klubu, je pro nás náročné jej získat.

o tom, že Everton vyhrál jen jednou z posledních 10 utkání…
Opravdu nevím, proč tomu tak je. Možná to bude náročností Premier League.

o napětí v hledišti, když Everton hostí ManU…
Od našich soupeřů neočekávám žádné slabiny. Spíše se soustředím na náš výkon.

zda může atmosféra ovlivnit domácí tým…
No, ano. Nevím, jaká bude v úterý večer na stadionu atmosféra. Je velmi náročné toto předpovídat.

o absenci Mustafiho…
Je to výzva, protože jsme získali v obraně stabilitu, ale máme Gabriela, máme Holdinga, a ti jej mohou nahradit. Celkově jsem si jistý, že oba mohou zahrát dobře, ale je to jeden z testů, který nás čeká. Několik jsme jich už od začátku sezóny zažili, třeba když najednou z týmu vypadl Santi Cazorla a my se s tím museli poprat, což byla další výzva.

o angličtině Gabriela…
Musím říct, že perfektní to stále není. Ale pokaždé se snaží, aby se vše dařilo. Velmi dobře se přizpůsobil hře na pravém beku a myslím, že mu to pomohlo zvednout sebevědomí. Snad se mu bude dařit, pokud nastoupí.

o budoucnosti Alexise a Ozila…
Moje hlava a srdce mi radí toto: více o tom nemluv!

o jeho vlastní budoucnosti…
Moje hlava a srdce mi zase radí, abych o tom více nemluvil! Všichni se zaměřujeme na cíle, které jsme si pro tuto sezónu určili. Nemáme čas ani energii myslet na to ostatní. Už jsem vám několikrát řekl, že se budu snažit odvádět to nejlepší pro klub, dokud jsem pořád tady.

o tom, že Guardiola chce šest střídání…
Šest je možná až moc. Už se to v Evropě řešilo mnohokrát. Nechceme ale příliš narušovat plynulost hry. Ta debata se vedla a když hrajete v LM nastavený čas, tak potom zase musíte omezit střídání. Nemůžete mít šest střídání. Vidíme to v přípravných zápasech před sezónou, kdy střídáte hráče za hráčem. Před zápasem si můžeme říct, že budeme střídat třeba po dvou nebo po třech. V něčem má pravdu. Je to dobré téma na zamyšlení, ale musí se to pořádně promyslet a udělat trochu chytřeji.

o tom, že vláda chce schvalovat FA…
Podle mě by se fotbal a politika neměly míchat dohromady. Fotbal je velmi speciální aktivita a měl by být veden lidmi z fotbalového prostředí. Naším cílem je být samostatní a řídit se sami. Nesouhlasím s tím. Když se podíváte do historie, najdete, že když byl sport spojován s politikou, tak to nikdy nedopadlo pro sport výhodně.

zda rozumí frustraci politiků…
Opravdu nevím, z čeho jsou frustrovaní. Fotbal je sport, který má své hodnoty. Vy jste novináři, kteří sport milují, já pracuji ve sportu už tolik let a všichni chceme, aby byli hodnoty sportu respektovány. Nevím, jak náročné je vést denně federaci. Nevím, jak těžké to je. Kromě faktu, že Anglie nevyhrála MS nebo ME, nevidím, že by byla tato země v nějaké krizi.

zda byl překvapen výsledkem ManCity o víkendu…
Vypadalo to, že to byl ten starý Leicester. Opravdu dobře začali zápas – když po pěti minutách prohráváte už 2-0, víte, že je před vámi hodně vysoká hora, kterou musíte vylézt. To se může stát každému.

o důležitosti svátečních zápasů…
Když se podíváte na týmy kolem nás, uvidíte, že se rozdíly ohromně zmenšily. Takže je naprosto klíčové, jak v každém jednotlivém zápase zareagujete. Je to velmi důležité období, kdy musí být naprosto každý soustředěný na naše výsledky a způsob hry, který chceme hrát.

o tom, jak psycholog pomohl týmu dostat se do formy…
Závisí to na kvalitě hráčů – tak jednoduché to je. Nemá to co dělat s psychologií, závisí to na tom, jak dobře hrají hráči na hřišti. Nemusíme to s tímto příliš přehánět, nemá to s tím nic společného.

o silné týmové mentalitě…
Zaprvé je to díky faktu, že jsme více vyzrálejší a hráči jsou mnohem zkušenější. Dlouho jsme hráli s velmi mladou sestavou, takže jsme byli pod tlakem trochu zranitelnější. Také je to spojeno s tím, že jsme už docela dlouho neprohráli a díky tomu se v týmu vytvořila silná víra, sebevědomí a to je tou hlavní příčinou.

o tom, kolik týmů může vyhrát ligu…
Nevím. Jedeme na Everton, pojďme se soustředit na ně a pokusit se vyhrát zápas. To je vše, co můžeme udělat – vyhrát následující zápas. Ve fotbale je to vše, co můžete udělat. Jisté je, že v tuto chvíli je pro všechny každý jednotlivý zápas jako finále poháru. Nám se zrovna podařilo vrátit se do zápasu, který jsme prohrávali 1-0 a už po šesté v sezóně se nám povedlo získat body, když jsme prohrávali. Takže pojďme se soustředit na toto, na naši odolnost, naši motivaci a potom se uvidí, jak daleko můžeme dojít.

o CFC, která vyhrála 9 zápasů v řadě…
Jsou jedním z týmů, kterým se momentálně extrémně daří. Budou v tom muset pokračovat, stejně jako každý na čele tabulky. Věřím, že jsou jedním z kandidátů na titul, samozřejmě. Ale v tuto chvíli zde není žádný super favorit.

o tom, že Arsenal není favoritem…
Nikdo není. Když se podíváte na ligu, je to o konzistenci. Pokaždé, když je nějaký tým favoritem na vítězství, tak se jim nedaří nebo nevyhrají. Je to velmi otevřené, velmi zajímavé, ale je to také obrovská výzva na konzistenci.

/arsenal.com/

Komentáře

   • Avp (karma: 2446) #1

    Neni to zase tak dlouho, co i o tomto Arsene mluvil. Co vse znamena dojednavani novych smluv, kdo do tech jednani vstupuje atd. atd. atd. A ja si predevsim myslim, ze se vse bude odvijet od teto sezony. Ten tym ma na to, aby zvladl alespon jednu trofej v drtivem finisi a myslim si, ze klub tomu podridi vse, aby prave tato sezona byla uspesna v jakemkoliv smeru a nasledne se samozrejme snaze budou podepisovat i nove smlouvy…Tak nebo tak, myslim, ze oba hraci nakonec nove smlouvy podepisi, at uz to bude stat cokoliv a nebo zapusobi kouzlo Arsena…

    • Pedro Sanches (karma: 4868) #1

     já tě nevím.. ale já být největší hvězda týmu a tým by neustále otálel s prodloužením mé smlouvy, nevím, zda bych se mezitím nedomluvil někde jinde.. přijde mi to celkem nedůstojné.. a v jiném týmu jsem si nevšiml, že by tam jejich hvězdy měli smlouvu jen na necelé 2 roky.. všude podpisy svých opor řeší včas..

     ale samozřejmě do průběhu vyjednávání nevidím, jen mi to přijde zvláštní.. doufám, že vše dobře dopadne..

     • Avp (karma: 2446) #1

      Pockej, pockej, to si pojdme vysvetlit. Ktera z nasich hvezd ma, ci mela smlouvu na dva roky? Jak Mesut, tak Alexis maji dlouhodobe smlouvy, jejichz prodlouzeni je tercem zajmu bulvaru, coz je pochopitelne a stejne tak je pochopitelne, ze cim dele to trva, tim vice do toho media stouraji. Nechal bych vedeni v klidu pracovat a doufejme, ze se vse podari udelat ke spokojenosti vsech zucastnenych stran.

      |
     • Bangbang (karma: 1436) #1

      no to mě přijde nedůstojné, jaké platy hráči požadují a podmiňují tím případný podpis smlouby, a tím nemyslím jen alexise a ozila, pokud je pravda, že chtějí 250 tisíc liber týdně.
      a co fakt miluju, je tady to klasické „všude jinde, jen tady….“ wtf!!!!

      |
     • Pedro Sanches (karma: 4868) #1

      asi jsem se špatně vyjádřil.. myslím 2 roky do konce smlouvy.. dlouhodobé sice mají, ale pokud se nepletu do léta 2018. takže zas tolik času už není.. a čím dýl bude vedení se smlouvami otálet, tím častěji kolem nic budou kroužit jiné týmy s lákavými nabídkami..

      |
     • Pedro Sanches (karma: 4868) #1

      BAngbang: no když vidím, jaké peníze se v dnešním fotbale točí, tak proč by hráč, kterej na to má a stojí na něm téměř celej tým těch 200K nemohl dostat?? tyto peníze dostávají mnohem horší hráči, než je alexis či mesut..

      neber to tak, že ty částky co se pohybujou teď ve fotbale schvluju, to rozhodně ne, ale prostě tak to dneska je a nic s tím neuděláš.. jako top hráči nám tu nebudou hrát za poloviční mzdy co by mohli mít u konkurence..

      |
     • Ludvajz (karma: 2299) #1

      Bangbang: ohledně platů musím souhlasit s Pedrem. V dnešním fotbale je 200K týdně normální a nevidím nic špatného, že Ozil a Sanchez tyto sumy požadují, protože jinde by dostali i víc

      |
     • Bangbang (karma: 1436) #1

      současná situace a platy hráčů, jejich požadavky apod je jedna věc, že arsenal nechce přeplácet je druhá věc, třetí věc je, že AW nemá problém zaplatit, když za to dostane kvalitu. mně vadí, jak Pedro píše o té nedůstojnosti a jak všude jinde to řeší včas… jako nikdo nemůže pochybovat o tom, jaký mají tito dva hráči vliv na naši hru, na naše výsledky a jakou roli hrají v našich ambicích. komu jinému už dát ty peníze, když ne jim… faktem ale je, že ani jeden z nás tu, pokud tedy nepracujete v boardu arsenalu nebo nejste AS nebo MO agent, tak nevíme, jaká jednání a o čem probíhají. já věřím, že AW a vedení arsenalu je chtějí oba udržet a udělají pro to maximum…

      |
 1. Avp (karma: 2446) #1

  Odpovidat ve vlakne uz nejde, tak zde. Je potreba si uvedomit, ze v Anglii plati 40% zdaneni, tudiz se tu asi nebavime o 200 tisicicich, kterymi to konci, ale spise o tom, ze pokud chce Alexis s Mesutem takove penize, znamena to pro klub trosku jine castky. A zaroven je potreba si uvedomit, ze ty jednani ovlivnuje cela rada veci, ktere my nejsme nijak rozumne schopni obsahnout a bylo by tedy opravdu lepsi verit klubu, ze dela maximum proto, aby sve dve nejvetsi hvezdy udrzel. A nemyslim si, ze by na tom nikdo intenzivne nepracoval. At uz se to nakonec podari jakkoliv, shodneme se na tom, ze udrzet v tymu tyhle dve osobnosti je i pro budoucnost hodne zasadni, na druhou stranu, pokud nekdo prijde s nabidkou podobne te z Ciny, tezko ji Arsenal bude schopen konkurovat. Proto Arsene zminoval v nedavnem rozhovoru i to, ze to vse neni jen o penezich.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.