AW před Middlesbrough

Na dnešní tiskovce se novináři ptali manažera na jeho budoucnost, budoucnost dvou největších hvězd týmu a mnoho dalšího.

o vyjednávání nových kontraktů pro Ozila a Alexise…
Jsme pořád v kontaktu a je to náš cíl. Mesut má 28 let, je v nejlepším období své kariéry a samozřejmě chceme, aby pomohl v budoucnu klubu k úspěchům.

zda jeho budoucnost ovlivní jejich rozhodnutí…
Ne, to bych neřekl. Jsou v klubu šťastní a chci aby byli s klubem svázáni, protože oni sami věří, že jsou na správném místě.

o Ozilovi a zlepšení jeho zakončení…
Docela dobře na tom pracuje na tréninku. Věřím, že každý hráč má určitý zvyk v představě o hře a někdy se nemůže dostat mimo tyto zaběhlé koleje, které si zafixoval. On si svou pozici zafixoval jako nahrávač a myslím, že se tomu pomalu dostává na chuť a říká si ‚hmm, možná můžu stejně tak dobře i zakončovat‘. To po něm chcete, přidat tohle do jeho hry. Není důvod aby neskóroval. Snad mu fakt, že se opět trefil i ve středu večer, dodá chuť a touhu v tom pokračovat.

o startu Middlesbrough do sezóny…
Pokud se podíváte na jejich venkovní zápasy, tak se jim docela daří. Doma jim chybí trochu štěstí, ale venku se jim opravdu daří, snaží se hrát, nebojí se převzít ve svých zápasech zodpovědnost, jsou dobří v přechodu do útoku a vypadá to, že umí dávat branky. Budeme potřebovat dobrý výkon v obraně.

o partnerství mezi Koscielnym a Mustafim…
Dosud to fungovalo velmi dobře, šlo to rychleji, než by lidi očekávali. Čekají nás zajímavé zkoušky a my musíme ukázat, že to může fungovat i v dlouhodobém výhledu.

zda vidí výhodu v odpočinku pro Ozila po Euru…
Ano, musel jsem udělat správné rozhodnutí a věřit tomu, co dělám.

zda se rozhodl dobře…
Myslím si to, protože mám v tomto ohledu spoustu zkušeností. Trénuji hráče, kteří jezdí na velké turnaje velmi velmi dlouho a dal jsem delší čas na odpočinek i Alexisovi – jemu jsem dal pět týdnů, protože měl navíc i poraněný kotník. Trochu déle jim pak trvalo dostat se zpět do své nejlepší formy, ale bylo to správné rozhodnutí.

o tom, že má méně zraněných…
Věřím, že jsme se ohromně zlepšili ohledně svalových zranění za poslední dva tři roky. Loni jsme měli trochu smůlu i ohledně sdružených zranění. Z hlediska svalových zranění si však vedeme o mnoho lépe a snad v tom budeme i pokračovat.

o tom, co dělá klub jinak…
Není to jen jeden krok, ale je to o analýze úrovně únavy, zotavení, přípravy a prevence. Všechno je více věděcké, takže lze věci snáze předpovídat dříve, než se stanou. Známe hráče velmi dobře, protože máme data za několik let a můžeme je analyzovat i když se zraní a když se opakují některé znaky a varování, víme o nich vše mnohem lépe.

/arsenal.com/