Baráž o třetí místo? Je to možné.

Po skončení posledního ligového kola se může stát, že nebude zřejmé, komu patří třetí místo.

 

Pokud dojde k určitému souběhu okolností ve výsledcích zápasů Newcastle – Arsenal a Chelsea – Everton, tak The Gunners a The Blues budou mít stejný počet bodů a stejný počet vstřelených a obdržených branek. To vše ale za předpokladu, že kanonýři porazí straky a Chelsea remizuje s The Toffees.

Aby došlo k barážové situaci, musí nastat určitá kombinace výsledků. Nejjednodušší variantou je bezbranková remíza Chelsea – Everton a vítězství 2-1 Arsenalu nad Newcastle. Tehdy budou mít oba týmy 73 bodů, 73 vstřelených branek a 38 obdržených. Další kombinací je třeba Chelsea – Everton 1:1, Newcastle – Arsenal 2:3, atd.

Podle pravidel Premier League v takovém případě o konečném postavení v tabulce musí rozhodnout jeden nebo dva zápasy na neutrální půdě.

Až potud žádný problém. Jestli ale tato situace nastane, budou mít oba kluby a také anglická reprezentace trochu problém s výběrem vhodného termínu nebo termínů baráže. Chelsea již naplánovala na příští týden přátelské posezónní turné a na 29.květen a 2.červen má zase anglická reprezentace v plánu přátelská utkání. 

  

/SkySports.com/