Bendtner : Všechno je možné

alt

Střelec první branky v sobotním vítězném zápase se Sunderlandem, Nicklas Bendtner, se připojil k těm hráčům, kteří se veřejně vyjádřili, že anglický fotbalový titul může v této sezóně doputovat na sever Londýna.

 

Dánský útočník, kterého zranění třísel vyřadilo ze hry na více než tři měsíce, se vrátil do zápasů ve velkém stylu. V zápase s Liverpoolem stál u zrodu akce, ze které padla vítězná branka, v zápase se Sunderlandem se pak sám zapsal na listinu střelců.

 

Bendtner je velice vděčný Arséne Wengerovi za to, že věřil do poslední chvíle v jeho návrat a nepřivedl žádného nového útočníka.

 

„Víra v návrat svého hráče po tak dlouhém zranění je velmi důležitá. Nezbývá mi nic jiného, než dokázat vedení Arsenalu, že učinilo velmi dobře, když se rozhodlo si mne ponechat na Emirates Stadium. Musím současně myslet na fanoušky Arsenalu a jejich naděje, spojené s mou přítomností na hřišti. Pro ně má cenu hrát, nemohu je zklamat.“

 

„Když jsem se zranil, byl jsem velice zklamaný, protože na začátku sezóny jsem si stanovil určité cíle, které jsem pak nemohl zrealizovat. Potom je příjemné se vrátit k fotbalu a hned dát gól, ale abych se cítil spokojený, musím jich do konce sezóny ještě několik vstřelit“.

 

Po prohrách s týmy z velké čtyřky – United a Chelsea – velice klesly šance Arsenalu na zisk titulu, ale dánský útočník je plný optimismu.

 

„V minulé sezóně tým Sira Alexe Fergusona nevyhrál žádný zápas s mužstvy z big four a přesto získal titul mistra Anglie. Na tomto příkladu si můžeme potvrdit, že všechno je možné, stejně jako je možné celkové vítězství našeho týmu“.

 

 

/ImScouting.com/