Benik Afobe – další hvězda Arsenalu

Zatímco fanoušci Arsenalu žádají, aby Arsene Wenger rychle přivedl nějakou posilu, která by pomohla klubu dostat se do Champions League, tak francouzský taktik má v rukávu další eso.

V osmnáctiletém Beniku Afobemu má Arsenal útočníka, který bude kvůli svému stálému zlepšování nejspíše další hvězdou produkční linie Gunners. Po svém příchodu do týmu může nabídnout několik možných variant pro útočnou řadu Arsenalu.

Minulou sezónu bylo Afobemu dovoleno, aby odešel na hostování a rozvíjel svůj talent v Huddersfieldu Town. Tento klub poskytoval útočníkovi prostředí, kde mohl rozvíjet své dovednosti, aby je mohl předvést na Emirates Stadium.

Pod trenérem Lee Clarkem měl Huddersfield tendenci hrát rychlý útočný fotbal. Hráči jako Anthony Pilkington a Antony Kay velmi dobře zásobovali Jordana Rhodese a ostříleného Alana Lee.

Ačkoliv se Afobe připojil k Huddersfieldu už v listopadu, tak do zranění Pilkingtona pro něj Clark neměl místo v sestavě. Od té doby, co začal nastupovat, si však připsal 11 po sobě jdoucích zápasů a zahrál si také ve finále League One play-off proti Peterborough United.

Jeho výkony byly tak působivé, že jej Clark často upřednostňoval před nejlepším střelcem Rhodesem, který byl nucen hrát na konci sezóny “druhé housle“.

Pět branek během jedenácti po sobě jdoucích zápasech, slavný double proti šampionovi z Brightonu a Hove Albion, to všechno pomohlo Huddersfieldu, aby se dostal na druhé místo League One.

Od té doby se Afobe nacházel v profesionálním fotbale. Málokdo možná zaznamenal, že tyto úžasné výkony byly první v jeho dospělé kariéře.

Pro mnohé obrany byl velkým problémem a jeho rychlost mu dává velkou výhodu v zakončení.

Jeho vrcholný výkon přišel proti Brightonu. Při povinné vítězství Clarkova týmu na konci sezóny se jasně ukázal jeho talent. Dodá to Arsene Wengerovi další stimul k tomu, že se Afobe může stát dalším talentem Arsenalu?

První branka byla plně jeho práce. Elegantně se obtočil kolem Iniga Calderona a poslal míč za záda Petera Brezovana. Při druhém taktéž ukázal, že je postrachem obránců. Chladnokrevně poslal míč kolem brankáře a daroval tak hostům hostům opět vedení.

Mnoho lidí bude proti Afobemu kvůli jeho nedostatku zkušeností v dospělém fotbale a to i přesto, že minulou sezónu za Huddersfield nakonec nastoupil šestatřicetkrát. Je tedy nepravděpodobné, že by se ihned stal základním kamenem trojnásobného vítěze Premier League.

Jeho atributy v tak mladém věku ale mohou dát Wengerovi dostatečné důvody, aby popřemýšlel o tom, že postaví tohoto teenagera k prvnímu soutěžnímu utkání za klub.

Během svého pobytu na Galpharm Stadium celkem vstřelil osm branek, ale připsal si také deset asistencí, které značí, že jeho hra je velmi univerzální a lze na tom velmi dobře pracovat.

Velice se hodí do současného stylu Arsenalu, který se spoléhá na středního útočníka zastávajícího vepředu velmi důkladnou práci. K této pozici pasují velmi dobře i Afobeho dovednosti s míčem.

Takže pokud si fanoušci Gunners lámou hlavu tím, proč se Wenger zdráhá přivést do klubu dalšího útočníka, tak se podívejte, kdo je v rezervě.

 

/givemefootball.com/