Bergkamp nevyloučil návrat v podobě kouče Arsenalu

Dennis Bergkamp, legendární útočník, který v roce 2006 ukončil svou zářnou kariéru, nevyloučil, že se nezajímá o post kouče Arsenalu. Bergkamp nyní působí u Ajaxu Amsterodam a pracuje na obdržení trenérské licence. Právě kvůli své licenci se vypravil do tréninkového centra Arsenalu. Tam byl dotázán, zda by se nechtěl do Arsenalu, ve svých 39. letech vrátit.

„Nevylučuji budoucí spolupráci s Arsenalem. Miluju Arsenal i Anglii a když tu mohu pracovat, jsem šťastný. Každému, kdo zde chce pracovat, to jen doporučuji. Anglie je místo zrozené pro fotbal.“

Útočník, který ve 423. zápasech vstřelil 120 gólů věří, že moderní angličtí hráči mají lepší techniku než cizinci, kteří do Premier league přichází ze všech koutů světa.

„Když jsem sem přišel, na techniku se nekladl takový důraz. Potom přišla spousta cizinců a s jejich příchodem se začalo na technice pracovat.

Nyní hráči z ciziny, kteří zde přicházejí, hru technicky neobohacují, protože angličtí hráči je v technice leckdy předčí.

Změnilo se toho hodně. Pokud se podíváte na dnešní Arsenal, máte zde 16-ti leté mladíčky původem z Anglie, kteří mají fantastickou práci s míčem a to jen potvrzuje mou domněnku.“

/arsenal.com/