Blackburn 0:4 Arsenal – Hodnocení hráčů

Ač se zdá, že by po tomhle zápase mělo být hodnocení hráčů strašně jednoduchý, bylo tomu přesně naopak.

 

Jen na úvod jednu věc. Nechápu, jak na stránkách jako Setanta, Skysports, můžou dávat tak přehnaný hodnocení některým našim hráčům, mé hodnocení bude určitě hodně jiné a samozřejmě očekávám i rozdílné reakce.

 

Almunia – 7: Zase téměř bez práce, střely létaly většinou nad, k tomu jeden velmi dobrej zákrok proti McCarthymu. Ale stejně jako celá obrana i on měl takovej divnej 1.poločas, výběh proti míči mimo vápno nechápu doteď, nákopy dopředu směřovaly všude, jen ne na Adeho.

Sagna – 7: Dobrá přihrávka dopředu Ebouemu před 3.brankou, dozadu dnes překvapivě slabší, Gamst si ho několikrát sám udělal. všeobecně těch centrů ze stran bylo až překvapivě moc.

Toure – 7: Mohl a snad i měl dát gól. Podle očekávání měli oba stopeři problémy se dvěma útočníky soupeře. Kolečko měl to štěstí, že většinou hrál na Robertse. Ale to, že u Santy stojí se Sagnou dva a stejně je přehlavičkuje, to je prostě špatně.

Gallas – 7: U tohohle hráče jsem hrozně dlouho váhal. Původně jsem chtěl dát 6,5. Pak Kolečkovi 7,5 a jemu 7. Nakonec to nechám takhle. Měl nevýhodu, že Santa Claus hrál většinou právě na něj, tím ho nechci omlouvat, aspoň polovinu soubojů by vyhrávat měl. U několika soubojů zase pozdě, nevystupoval proti útočníkovi, byl opět takovej pasivní, přesto mu dávám 7, stoperská dvojice by měla fungovat jako dvojice, slízne si to teda stejně. Oba dělali chyby.

Clichy – 7: Clichy k sobě potřebuje hráče, který umí dobře dozadu, proto taky létalo v 1.půli tolik centrů z jeho strany, s příchodem Eboueho na jeho stranu se to zlepšilo. Nepředvedl ani tolik dopředu, na jeho poměry slabší výkon.

Eboue – 8: Kolikrát jsme ho za poslední rok s Arsenem bránili a chránili(hlavně teda Arsene) a furt se nám nevěřilo. Eboue se na tom postu drasticky lepší, nehraje bezúčelně, běhá, dopředu není tak zbrklý, sbíhá si do středu hřiště, dobrá rána zpoza šestnáctky. Zkrátka, trvalo to rok, ale vyplatilo se. Poslední zápasy hraje na jeho poměry ve velkým stylu, dozadu velmi dobrý, dopředu výraznější, než kdy jindy. Pro mě osobně momentálně jeden z lepších záložníků, které máme. On nikdy nebude tahoun jako Cesc, výrazný jako Nasri, ale poslední zápasy si odehraje víc než svoje. Dneska se teda urtrhnu a dám mu 8. O filmařině se zmiňovat nebudu, to je stará písnička.

Fabregas – 7,5: A je tady ten problém, který jsem chtěl zmínit, bohužel první už nebudu, několikrát jsem podobný názor četl v komentech. Cesc by dostal klidně 8, jenže jeho sráží nedostatek přihrávek dopředu, a to díky Denimu. Cesc je natolik disciplinovaný, že se dozadu vrací a vracet bude, jenže pak zase chybí vepředu, a kvůli čemu je klíčový hráč? Kvůli počtu kvalitních přihrávek a přehledu o hře. Tyto dvě věci ale těžko může naplno rozvíjet jako s Flamem, když musí neustále stát na šestnáctce a pomáhat Denimu, který je, se vší úctou k němu, u šestáctky nešikovný na to, aby hrál DM. A pokud chceme hrát na dvě CM, tedy na hru s dvěma hráči, kteří své úkoly plní rovnoměrně, tak zase hatíme jedinečnost Cesca v útočné fázi.

Denilson – 7: Neodehrál špatný zápas, přesto patřil k nejslabším. Dopředu je vedle Cesca velmi dobrej, možná až moc dobrej na tu pozici, kterou by měl hrát. Když zas Cesc nehraje, tak on nehraje taky téměř nic(až na poločas s WBA), nahrál na gól, ale ty nešetrnosti, které předváděl před vlastní brankou, kdy zavinil dvě velice nebezpečné standartky(a sami víme, jak si Hliník umí postavit zeď že), ty by si DM dovolit prostě neměl. Mně Deni na DM nesedí a sedět nebude. Jak už bylo několikrát zmiňováno, mohl by dostat šanci Song, který už na šanci taky čeká strašně dlouho, přitom přišel jako obrovský talent, a na DM se všeobecně hodí daleko víc než Denilson.

Walcott – 8: Původně jsem ho chtěl dát jako MOTM, protože dokud hrál, byl to prakticky jeho zápas. Jenže když jsem si uvědomil, že má křídelní záložník taky bránit, něco jsem mu musel ubrat. Ukázal, že má formu, průnik přes 4 hráče byl opět skvělej, svou největší přednost – rychlost, včera využíval velmi dobře. Do toho ukazuje i kvalitní střelu. Jen jsem zvědavej, až si ho soupeř pohlídá, jestli bude týmu prospěšnej nebo zase upadne do šedi. Jak v Chorvatsku tak i zčásti Blackburn mu dali prostor, který on potřebuje, a toho už využít dokáže.

Van Persie – 8: Dobré zakončení, jak už bylo několikrát zmiňováno, umí oběma nohama, pravačkou mířil jen těsně vedle. Až na ty přímáky ukazuje, že jeho forma jde nahoru, naší hře pomáhá. Všiml jsem si jedné věci. Peršan přestává zbytečně lítat po stranách, i když by to mělo být v popisu jeho práce, protože se tak debilně chová Ade. I když toho Robin hodně oběhá, je většinou přesně tam , kde má být a to je ve vápně, z pravé strany. Dobře, že se s Adem chápou.

Adebayor – 8: Určitě nejtěžší hodnocení. Nechápu, jak mu na Sky můžou dát 10? Jen kvůli tomu, že dal 3 góly? Nezlobte se na mě, ale to já prostě neudělám. Ve hře hodně průměrnej, 1.gól dát prostě musel, pak penalta(kdo z vás nečekal, že jí kopne po levý ruce Robinsona? Lepší golman by jak penaltu, tak první gol asi chytil)a nájezd sám na bránu – sečteno podtrženo, kdyby ten hattrick nedal, tak už nevím, co by chtěl víc. Co ale asi nejvíc z vás štve, včetně mě, jsou ty ofsajdy. Napočítal jsem jich 7. To je příšerný číslo. Neměl by si to elitní útočník hlídat? Kdyby si aspoň polovinu pohlídal, tak se svou rychlostí by šel sám na bránu ne jednou, kdy záhadně v offsidu nebyl, ale minimálně 3x. Nejhorší je, že to není po vystavení Adeho do offsidu, on si to prostě o ten metr nehlídá sám. Za 8 u mě může být docela rád, stále mě nepřesvědčil, proč bych ho měl začít respektovat jako světovýho útočníka.

 

Střídající hráče opět hodnotit nebudu, Song odehrál přesně to, co má DM hrát, dobrý bezchybný výkon v posledních 30-ti minutách. Jack si jen tak osahal atmosféru PL a Ramsey přidal pěknou přihrávku na 4.gól.

Možná to vypadá trochu divně, že Eboue má stejnou známku jako Theo(možná mě za to Mikailo ukamenuje), kterej lítal, individuálně udělal první gol, a všeobecně hrál velice dobře, Eman zas přidal něco dozadu, trochu jsem u něj taky přimhouřil oko za předchozí výkony. Proto takhle.

Muž zápasu : Pro mě tentokrát možná pro ostatní překvapivě Peršan. Kdyby odehrál Walcott stejně dobrý zápas a byl na hrotu, tak by to dostal on. Vzhledem k tomu, že hrál na kraji, tak ne. Ebouemu jsem už tak přilepšil, takže ten taky ne, o Adem už jsem se vyjádřil dost. Hold to spadne do klína Peršanovi. Možná pro některé nebyl tak výrazný, podle mě naopak udělal dobrou práci. Hraje tam, kde hrát má, když Ade lítá někde v rozích. V zakončení mu to nelítá do aleluja(přímáky do toho nepočítám). On může bejt náš hroťák, když to Ade nesvede. Dokud se ale samozřejmě nevrátí Dudu.

Celkový výkon týmu bych rozdělil do dvou částí. Kdyby Blackburn v 1.poločase dal 2 góly, nikdo by se vůbec nemohl divit, a pak bych chtěl vidět, jak budeme hrát takhle jednoznačně ve 2.půli, kdy jsme se slušně zlepšili, hlavně vzadu. Celkový výsledek je strašně zkreslený. Aspoň, že jsem měl poprvé za posledních pár zápasů pocit, že jsme proměnili většinu tutovek, to se nám moc nestává, v důležitých zápasech tohle může být hodně podstatný.