Blog : Co by bylo kdyby, víte to?

Je to tak, co by bylo, kdyby nebyly rybníky… to je jedna z mnoha verzí, a neříkejte mi, že jste to nikdy neřekli a ani neslyšeli.

Ale teď vážně. Co by bylo, kdyby propustili Wengera, třeba hned po konci sezóny a nejlépe s Patem, rovnou a ve stejný den! Jak žádají „realisti“. Pryč s nimi, legendami! A s Bouldem k tomu jako dárkem pro věčně nespokojené, je libo někdo další?  A co by bylo, kdyby Stan se třeba rozhodl, že si za ty prachy za prodané akcie Arsenalu třeba koupí SF Giants, vždyť tam mu aspoň nebudou nadávat jako na Ashburton Grove. Tam se vlastnictví klubu cení. Co na tom, že by nás pak koupil dětský otrokář, komu by to vadilo, jen kdyby byly prachy na předražené nákupy Kaká, Benzemy a dalších. Taková druhá Barca, ne, děkuji, již jsem zvracel. A co by bylo, kdyby ve stejný čas jako W+R odešel Robin, kterému za ty prachy stejně nestojíme, Chamakh, který už to ostatně avizuje, Arshavin, který nikdy nic podle většiny z nás nehrál, Rosický, o kterém slyšíme jen to, že by měl odejít neboť jinak se zazdí, Walcott, který údajně herně padá a padá až spadne do Chelsea, Arteta, který je ze sekáče a k nám worldmanům se prostě nehodí, Mertesacker, který je toporný a neumí skákat, tak co u nás vlastně sakra dělá, Santos, který byl koupený na poslední chvíli, což je důkaz hráčské a managerské neschopnosti, vždyť nikdo nikdy nikoho přeci na poslední chvíli ve světě nekoupil, že van der Vaarte! A co teprve takový třetiligový Jenkinson, no fuj! Každý na gunners.cz ho viděl hrát stokrát jen za poslední sezónu, přeci streamy jsou plné třetí ligy, tak co u nás to nemehlo dělá.  Nebo Ramsey!! Odstřelit, špuntovkou a nejraději rovnou do Walesu, taková Swansea je prý pro něj to nejlepší, přeci každý z nás je lepší než on. A nakonec Gibbs, proboha, vždyť nevydrží ani minutu, tak co s ním….A zůstal by nám jen Park, co odejde za rok, a Oxlade, a Yossi, toho si musíme nechat, na něj se hodí ta písnička po Samirovi,  a s nimi rezerva, to je přeci super, ne? A možná Nicklas, který se v Sunderlandu rozehrává a do nejlepšího hráče světa mu chybí jen odstranit Messiho, Maradona se ukončil (fotbalově) už dávno sám…

Ale začnu pěkně od hlavy, odtud přeci ryba smrdí nejvíc, co realisti? Takže Wenger. Pro někoho ješita, potřeštěný stařík, morous a uplakánek. Jiné necituji , abych nemusel sám sebe smazat v rámci (auto)cenzury. Inu říkám si, co by za to někteří z těch kritiků dali, kdyby se dožili jednou jeho věku, a to už nemluvím o tom, co dokázal za svůj život ješitného a sobeckého staříka. Teď ale beze srandy, jedni říkají že „trust“, jiní, že je nutné myslet o změně. Jsou pak i tací, kteří trpělivě čekají a těší se, že bude ještě hůře, skuteční true, přeci klub především, ne?  Já osobně počkám, dám týmu ještě jednu šanci, zda přeplave naftové moře, zda se dožije financial policy made in naivka Platini. Nervy mám sice již v trapu, na hlavě šediny, snad jen ty nehty na nohou ještě mám. Ale vydržím. Do konce sezóny, dál ale ne a pak budu dělat závěry. Přesně jako před rokem, nebo předloni? Sakra, už ani nevím. Nevím jak jiní, ale já nejsem denně v šatně, v Colney, na stadionu, v autobusu co směřuje na away, i když jsem ho už dvakrát na motorway předjížděl a mával, a oni mě taky, jen to přes ty tmavý skla nebylo až tak moc vidět, chtělo to vysklít, snad příště. Chtěl bych se dožít ještě jednoho poháru, ale jsem optimista, průměrný věk se prodlužuje, takže mám ještě šanci. Pár už jich pamatuju, i ten z Anfieldu a ještě přes zadní stranu komančského Sportu s lupou, ale to se taky počítá, ne?  

Přes ten optimismus se ale něčeho bojím, vy ne? Co kdyby přišel takový Sam Allardyce? Kolik let by tráva na Emirates nerostla? Nebo rovnou hup do Championship jako v Newcastlu? A co třeba Roy Hodgson a jeho jistý střed tabulky? Nebo nějaký jiný experiment? Sparky? XY? XZ? A nejlépe v rychlém sledu za sebou, jako v sibiři. Co k nám přišel Boss tak se jich tam vystřídalo rovných 10, mno a těch pohárů stejně máme víc.  A přitom co trenér to změna strategie, kádru, nejlépe dvakrát za sezónu, a sibiřské petrodolary tečou a tečou. Hlavně že z přestupů mají manageři a ředitelé provizi. Kolik největších jachet světa to proboha mohlo být Romane, jak ti to mohlo prodloužit tvé ego, a co teprve počet nových skromných milenek, ten mohl taky vyrůst.  Ale jen když je fanoušek spokojený a volič v gubernii šťastný, ale pozor, Putin to má nahnuté…

Takže nejlepší kombinací peněz a kvality by byl Hodgson,na tom se určitě shodneme. Je sice ve WBA, ale to nemá daleko na dojíždění, na vedlejšák by to určitě zvládnul. Sfouknul Fulham, Liverpool pak sfouknul jeho, tak proč ne? Na Mourinha ale nemáme, a pak, ten má namířeno už dlouho na United. Vysát je. Takže Royi!  Jsi jistota středu tabulky, to je něco jako jistota desetinásobku Velkého Viktora, pamatujete? A co z toho bylo, tunel a stejně takový tunel by změna trenéra byla na Arsenalu. Výprodej pod cenou a nákupy jak jinak než nad cenou, přeci jen, nakupuje ten Arsenal z Londýna, víte to? Efekt je už dopředu jasný a jen trouba ho nevidí, konec klubu jak ho dnes známe, v lepším případě střed tabulky a závistivé pohledy na slepice nad námi. I když to by bylo jen na chvilku, než by došlo zrní, ty manšestry by mě nakonec štvaly víc. Tak to radši boj o čtvrté místo a klidně dalších 10 let, to však českým gaučově-satelitním odborníkům nestačí. Ale já na ně kašlu, chodím raději do pubu. Tam mají sice drahé pivo, ale normální anglány, které naštve jen moje heeeyyyy.

A co když se po tom exodu rozhodne takový Jack, že to už není jeho Arsenal? Co když pak nebudou peníze z přestupů (Cesc, Samir, Kolečko, Ade apod. ) na rozvoj akademie a na stadion? Co když na trávníku bude tržnice jako kdysi na Fulham Road, nebo je to snad dnes Stamford Bridge? Kdo se v tom má vyznat, proboha. Co když pak vyschne zdroj nadějných mladíků? Byť se nedostanou do áčka, ale přeci i ekonom z první pomocné ví, že když koupíš zadarmo a prodáš za milión liber, máš při normálních nákladech zisk v řádech násobků? Vždyť je to stroj na peníze, o kterém ani nevíme, že vlastně drží celé zázemí Arsenalu při životě. Víme vůbec, že bez finanční podpory po dobu růstu hráčů mezi jejich „nákupem“ a „prodejem“, by ten stroj vyschnul?  Vlastně ale co s ním! Stanu se kritikem všeho, tedy pardon realistou, nebo jak si dnes říkají. S nějakým zázemím, ekonomikou, stadionem, ať jdou do někam, můžeme přeci hrát v kopřivách, jako Danskin, jen když budeme nakupovat jako o život. Já osobně pak tady prohlašuji, i když o tom všem vůbec nic nevím, že : chci Hazarda, Podolského, Pata, a další a další, na koho jsem zapomněl? Jasně, FIFA se dá vlastně stáhnout zadarmo, zítra to musím hned ráno udělat, tak co se starat o peníze. A užiju si to, aspoň na chvíli, Show Must Go On.

A tak by se konečně!! zrodil někdy v srpnu Lp. 2012 Nový Arsenal, s novým neješitným a nebláznivým nota bene nestařečkem na lavičce, sice bez opor, které by asi odešly s ním, kvůli němu nebo by byly nahrazeny novým ambiciózním trenérem, a je jedno, jestli by byl Fat. Ale byl by to nový Arsenal bez Wengera, přesně takový jako ho (ne)chceme.

P.S. zapomněl jsem na naše naděje na hostování, na Velu (snad mi promine), Denilsona a další pro nás skorovšechny bezejmené jako je Bartley, Frimpong či Lansbury, ostatní opomenutí mi prominou. Ale co s nimi, vždyť ti by se vlastně neměli kam vrátit, Arsenal by již nebyl.  A o to tady přeci jen v době 125.výročí jde, není-liž pravda…

Btw… a na začátku bylo jen takové malé kdyby…

 

Patrickův blog

(článek skutečně vyjadřuje osobní názory autora, r.č. s ohledem na ochranu osobních údajů nebudu zveřejňovat)