Boss na tiskovce : „Příliš jsme se báli o naše vedení“

 

 

O tom, jestli vyloučení změnilo zápas…

Rozhodně, více z psychologického hlediska než z fotbalového. Poté už jsme se příliš báli o udržení našeho vedení, protože jsme měli o jednoho hráče méně. Místo pokračování v naší hře jsme jim dovolili vyvinout tlak. Poté jsme také neměli štěstí v některých rozhodnutích. S tím nemůžu nic dělat.

O ztrátě čtyřgólového vedení…

Je to velmi frustrující, protože jsme hráli dobře a měli jsme příležitost odmazat 3 body v závodě o titul. Newcastle nepřestal bojovat, věděl jsem, že i za stavu 4-0 nebylo po všem a že bylo důležité udržet naše nervy a pokračovat ve hře. Tým, který v podstatě prohrál zápas, ovšem pak se dostane zpět do hry, na vás vždy vyvine tlak. To pro nás bylo velmi důležité, aby se nemohli dostat zpět do hry. Tudíž jsme rozhodně vinni z hry o deseti.

O tom, jestli  to bylo zbytečné vyloučení…

Rozhodně to bylo zbytečné vyloučení a já věřím, že Barton měl obrovské štěstí, když za svůj zákrok na Diabyho neviděl červenou kartu.

 

O tom, jestli Diaby o incidentu něco řekl…

Je velmi zklamaný, takže je lepší se s ním o tom teď nebavit. Musí se pokusit se přes to dostat. Je to smůla, protože měl skvělý první poločas. Byl přímo vynikající. Jeho reakce se dá vysvětlit tím, že byl v minulosti hodněkrát zraněn podobnými zákroky, takže ztratil nervy. Byl mimo hru velmi dlouho a několikrát. Barton rozhodně tu reakci vyprovokoval.

O dvou penaltách…

Byl jsem překvapen oběma rozhodnutími (nejenom ty Arsene, pozn. překl.). Ale já nejsem rozhodčí, takže si nemyslím, že můj názor je důležitý, protože se nemůžeme vrátit zpět a změnit to.

O tom, co to udělá s aspiracemi Arsenalu na titul…

Matematicky dva body, psychologicky je to ovšem horší, protože všichni hráči byli v šatně velmi zklamáni. Víc nám řekne pouze čas.

 

 

/arsenal.com/