Cesc : Miluji Barcelonu, cítím se ale kanonýrem

 

Cesc přiznal, že se cítí „rozervaný“ mezi Barcelonou, ve které fotbalově začínal a Arsenalem, ve kterém vyzrál jako hráč a také jako člověk.

 

Fabregas je již delší dobu spojovaný s návratem do svého mateřského klubu, ale nekompromisní stanovisko vedení Arsenalu činí tento přestup nemožným. První nabídka Barcy ve výši Ł29 miliónů byla striktně odmítnutá s tím, že Fabregas není na prodej.

 

Kapitán The Gunners vyjádřil přání vrátit se do Barcelony, ale současně podtrhl, že nedávný rozhovor s Arsénem Wengerem vyvolal v jeho myšlenkách řadu pochybností o jeho další fotbalové kariéře.

 

„Jsem fanouškem Barcy tak jako můj otec, děd, strýc a bratranec“.


„Moje dětství proběhlo v barvách katalánského klubu, jsem Kataláncem tělem i duší. Hraji ale v dresu Arsenalu, mám kapitánskou pásku toho klubu a cítím se kanonýrem. V Londýně jsem dozrál jako člověk a vyrostl jako fotbalista“.


V průběhu posledních sedmi let strávených v Anglii se stal Fabregas jedním z nejlepších fotbalistů světa. Za svého mentora a vlastně druhého otce považuje Cesc managera Arsenalu Arséne Wengera.

 

„Boss je pro mne druhý otec, nejdůležitější osobou v životě po rodném otci. Wenger byl na mne vždy velice hodný, choval se ke mně jako k vlastnímu synovi. Jsem součástí jeho rodiny“.


„Arséne nechce, abych opustil Arsenal. Rozhovor, který jsem s ním měl v Londýně, byl jedním z nejtěžších momentů mého života. Po odchodu z kanceláře jsem byl velice smutný a zarmoucený, bylo mi těžko od srdce“, zakončil Cesc.

 

 

/Fifa.com/