Coquelin : pokud nedostanu šanci, zvážím odchod

Francis Coquelin je připravený si vybojovat místo v prvním týmu The Gunners. Přiznává ale, že pokud nebude dostávat šance hrát, začne se v lednu rozhlížet po jiných možnostech.

Začátkem roku podepsal mladý francouzský reprezentant do 21 let dlouhodobou smlouvu s Arsenalem. V uplynulé sezóně odehrál 17 zápasů.

Francis před sezónou rozmlouval s managerem. V průběhu jednání měl hráč dostat ujištění, že v nové sezóně bude dostávat více šancí než v předchozí.

V létě z klubu odešel bezprostřední konkurent Francise – Alex Song. Zdálo by se tedy, že Coquelin by měl mít nyní snadnější cestu k dosažení svého cíle, tedy pravidelné hry za Arsenal.

„V červenci jsem mluvil s trenérem, řekl mi, že jsem plnohodnotným členem prvního týmu. Po letních transferech by se dalo říci, že ve mně věří.“

Alex Song mezitím odešel do Barcel.ny a k týmu se žádný nový defenzivní záložník nepřipojil.

„Absence hry v prvních třech utkáních mi dalo trochu záminky k přemýšlení. Vím ale, že svou šanci dostanu a určitě ji využiji. Arteta, Diaby i Cazorla jsou výborní hráči, kteří mají obrovské zkušenosti. Ale vím, že během tréninků nejsem o moc horší.“

„Mám už 21 let, vím, že nemohu donekonečna čekat na svou šanci. Tento rok je pro mě klíčový, musím se stát členem prvního týmu. Dám si na to 6 měsíců a pak se rozhodnu. Pokud uvidím, že nemám šanci, najdu si nový klub. Vím ale, že mám vše potřebné k tomu, abych za Arsenal hrál“, uzavřel Coquelin.

 

/skysports/