DAN: O náročném listopadovém programu

Bude listopad klíčovým měsícem v naší ligové sezóně nebo v případě neúspěchu najdeme v sobě morální sílu a budeme schopni se ještě o titul poprat ???


Na dnešní tiskovce Arséne Wenger, jak bývá jeho dobrým zvykem, ujistil fanoušky Arsenalu, že náš tým je na dobré cestě se v letošní sezóně poprat o ligový titul. Podle Bosse bude jedním z faktorů, který může tento boj rozhodnout je, že v druhé polovině sezóny budeme na Emirates Stadium hostit Chelsea, United, ManCity i Liverpool a Gunners se budou snažit využit výhodu domácího prostředí v plný bodový zisk. Ale, aby nám to bylo něco platné, musíme být stále v kontaktu se špici Premier League. Doufejme, že tomu tak bude, proto je listopad možná nejdůležitějším měsícem celé naší sezóny. Ale když se podíváte na rozpis utkání, zjistíte, že nás rozhodně nečeká nic lehkého.

V listopadu odkopeme pět ligových zápasů ( dva doma + tři venku), dva zápasy Champions League ( oba venku) a páté kolo Carling Cupu.

Už ve středu letíme do Donětsku, kde odehrajeme čtvrtý zápas v základní skupině Ligy mistrů. V předchozích třech zápasech jsme třikrát vyhráli, proto případné vítězství nebo remíza, nám prakticky zajistí postup do vyřazovací části a v dalších dvou zápasech můžou, už jako tradičně, dostat šanci hráči širšího kádru nebo mladí junioři. Ale v ruské zimě, to nebude tak jednoduché, jako tomu bylo před 14 dny v Londýně.

Po příletu z Ukrajiny se můžeme těšit na opravdové ligové lahůdky. V neděli 7. listopadu na Emirates Stadium dorazí Newcastle United, který o víkendu v derby rozdrtil Sunderland. Mohlo by se říct, že po vítězství v minulém kole Carling Cupu v poměru 4-0, nás může čekat lehký zápas. Ale manažer Strak Hughton už asi své největší hvězdy, jak tomu bylo v ligovém poháru, šetřit nebude. I tak bychom měli doma proti nováčkovi naplno bodovat. Ve středu ve vloženém kole nás čeká cesta na Molineux, tedy domácí stadion Wolves a když si přečtete vyjádření sportovního ředitele klubu Jeze Moxleyho zde Dokážete si určitě představit, jakým fotbalem se bude Henry a spol. proti nám prezentovat.

O víkendu 14. listopadu  jedeme na Everton, který se po slabším úvodu dostává do výborné formy. Toffees neprohráli v posledních pěti ligových zápasech a jediný, kdo dokázal v Goodison Parku vyhrát, byl překvapivě NUFC.

Bohužel v týdnu před velkým derby proti Tot*enhamu nás čeká další zbytečná reprezentační přestávka, na kterou se vydá valná většina našeho širšího kádru. Všichni víme, jak to na takových repre akcích v posledních letech dopadlo. Viz loňský listopad a přátelák Holandska s Itálii.

20.listopadu na Emirates Stadium dojede Tot*nham. Naší výhodou, samozřejmě kromě kvalitnějšího a lepšího kádru, může být pořadí v základních skupinách CHL. My už můžeme mít zajištěný postup do vyřazovací části, Xaverov, který v úterý hostí milánský Inter, může ještě o postup tvrdě bojovat, proto třeba Redknapp nějaké hráče pošetří. I když derby je derby :))

 

V úterý 23, pak cestujeme do Bragy, kde už snad o nic nepůjde a pošetříme nějaké síly na víkendový výjezd do Birminghamu, kde nás čeká Aston Villa, jeden z kandidátu na umístění v první šestce EPL. Villans se zatím trápí, především v koncovce, když v deseti zápasech vstřelili pouze 9 gólů. Ale jejich domácí bilance budí respekt. Pět domácích zápasů 2-3-0 a skóre 5-1.

Na závěr tohoto obtížného měsíce přivítáme na Emirates v Carling Cupu Wigan. Byla by škoda přes tohoto soupeře nepostoupit do semifinále, když už se Arséne rozhodl tento pohár relativně neignorovat. Sestava na tento duel se však bude odvíjet od toho, kolik hráčů budeme mít na marodce a kdo si bude potřebovat odfrknout.

Když už jsme u marodky, může jen kvitovat, že se nám před tímto náročným programem naštěstí vyprazdňuje ( zaklepejte všichni na dřevo) Brzy by se do trenalu měli zapojit Van Persie, Vermaelen, Almunia, Diaby a Ramsey. Na marodce by pouze zůstali Kieran Gibbs a dlouhodobě zraněný Manu Frimpong. Ale, vždyť to všichni znáte, jak to v Arsenalu chodí 🙂

 

Co říct na závěr: Je to prosté, když budeme vyhrávat, zůstane v boji o titul, pokud se nám táto šnůra nevyvede a špička ligy nám odskočí, budeme muset změnit priority a začít se soustředit na jiné cíle, než je vítězství v EPL.

Ale především si ten listopad musíme pořádně užít :)))

See YA

 

DAN