Dárek od CZ&SK Supporters Clubu dorazil na The Emirates

 

Ten nápad se narodil myslím na posledním srazu Czech & Slovak Arsenal FC Supporters Clubu v červnu v Praze. Poděkovat za nás všechny členy SC osobě, která je nejen „styčným důstojníkem“ mezi námi a Arsenalem, ale především se nadstandardně věnuje své práci, a pro klub a jeho fanoušky po celém světě dělá prostě první poslední. Ano, řeč je o paní Jill Smith, kterou většina členů logicky osobně nezná, ale díky ní mnoho z nás mělo již tu možnost se podívat na zápasy Arsenalu.  

Příležitost tomu chtěla, že jsme měli hned o pár týdnů později po srazu možnost dárek paní Jill předat. Nikdo však netušil, za jakých to ale bude okolností, a to rozhodně nemám na mysli ten déšť po konci zápasu. Ale nebudu předbíhat a vezmu to vše popořadě.

Starostí oddělení v klubu, kterému šéfuje paní Jill, je zajišťovat vstupenky pro Supporters Cluby na domácí zápasy. Tečka. Zde povinnosti tohoto oddělení a její vedoucí začínají a také končí. Přesto však mnozí z nás vědí, že paní Jill pro nás, a podotýkám nejen pro členy Supporters Clubu, udělala a dělá mnohem víc. Ti, kteří jeli do Bad Waltersdorfu v létě roku 2010 vědí, že SC organizoval účast pro 98 fanoušků na zápasu Arsenalu s Gratzem. Měli jsme vlastně více než štěstí, protože Arsenal původně neměl v úmyslu organizovat away trip a odkázal nás na klub Sturm, který odmítal komunikovat. To by však nebyla paní Jill, aby nepřemluvila další oddělení v Arsenalu, které away zápasy pro fanoušky zajišťuje a Arsenal tak mohl pro nás zajistit přesně požadované množství vstupenek. Něco podobného se sice nepovedlo v Neusiedlu, ale i tam měl klub velký zájem nám a stovce našich fans vyhovět, narazil však na odpor hlavního sponzora klubu v Neusiedlu.

Uplynul rok a Arsenal sice nejel v létě do Bad Waltersdorfu, hrál ale přípravný zápas v Kolíně. Ta stovka fans, která jela spolu s námi autobusy, mi potvrdí, že zápas stál za to, i když to čekání na vstupenky bylo „zábavné“. Organizace předání selhávala až do zásahu… paní Jill, která osobně přijela věc napravit. Teprve dnes jsem se dozvěděl, že vstupenky byly tam kde bylo avizováno, tedy v kanceláři domácího klubu kde jsme je požadovali, ale nedostavil se jeden z pracovníků Arsenalu, který nás dostal na starost. A tak zasáhla až paní Jill. A osobně si myslím, že i přes ty nervy, co jsem s DANem měl, jsme si lepší den pro předání dárku nemohli vybrat. To myslím zcela vážně.

A pak přišel hned po pár týdnech los Ligy Mistrů a následoval zájezd do Dortmundu, i když tentokrát už ne autobusy, ale přesto jelo skoro 60 kanonýrů ze zemí naší bývalé federace. A další početná várka byla teď v Miláně, i když, ten zápas je snad lépe ani nezmiňovat. Prostě paní Jill pro náš Czech & Slovak Arsenal FC Supporters Club udělala tolik, že určitě všichni členové zpětně vysloví s dárkem souhlas, i když nebyl nejlevnější.

To, jakým způsobem si paní Jill našeho dárku a pozornosti našich členů váží, plyne nejen z korespondence, která je dále uvedena, ale i z toho, že se s dárkem nechala vyfotit (titulní foto).

A tak si myslím, že je dobře, že dárek je ve správných rukou a bude paní Jill ještě dlouho hřát u srdce.

A zde slíbené e-maily od paní Jill, adresované všem členům našeho SC…

1.

Velmi mě těší, že jste všichni dorazili po tak dlouhé cestě z Kolína v pořádku domů. Bylo fantastické, že vás tolik přijelo povzbudit tým, vím, že to pro ně hodně znamená, když fanoušci cestují takovou dálku, aby mohli hráče povzbuzovat.

Omlouvám se za zpoždění při předávání lístků. Dobře chápu tvoji obavu, aby se všechny lístky dostaly ke členům, kteří, musím dodat, byli pozoruhodně trpěliví. Prosím poděkuj jim za nás za jejich pochopení při zvládání této situace. Za daných podmínek byli v neuvěřitelně dobré náladě. Naprosto chápu, proč jsi neměl čas se zastavit a déle si popovídat.

Obdržení takto krásného dárku pro mě bylo velké překvapení. Otevřela jsem ho, když jsem dorazila domů, protože byl dobře zabalen a já nechtěla riskovat jeho poškození rozbalením na stadionu, zvláště když bylo venku tak hrozně mokro. Nemohu vám všem dostatečně poděkovat za vaši laskavost při předávání této vázy, je to úžasné. Je ohromující a až bude náš fotograf k dispozici, požádám ho, aby udělal fotku, takže i členové SC uvidí, co jsem dostala.

Bylo potěšení s vámi všemi pracovat a já nemohu dostatečně vyjádřit, jak moc vaše podpora znamená pro všechny v Arsenalu.

Ještě jednou děkuji za báječný dárek. S přáním všeho nejlepšího, Jill

 

2.

Velmi se omlouvám, našla jsem svojí fotografii, kterou jsem vám mínila poslat, s krásnou vázou od Czech & Slovak SC, darovanou během předsezónního zápasu v Kolíně. Myslela jsem si, že by členové SC rádi viděli, co bylo schováno v balíčku, který jsi mi dal.

Velmi děkuji za tuto laskavost všem v klubu, kteří se na ní podíleli.

S pozdravem, Jill

 

Za SC

Patrick