Deadline Day 31. 1. 2014

Po 6 mesiacoch tu máme opäť koniec prestupového okna.

Deadline day je silno očakávaný v celom Anglicku a môžeme aj povedať, že veľká šou.

V letnom prestupovom období Arsenal získal Mesuta Özila v hodine dvanástej a všetci očakávame, že teraz v zime sa zopakuje niečo podobné (resp. aspoň niekto príde).

Tých hráčov, s ktorými bol Arsenal spájaný môžeme rátať na desiatky, ak nie stovky (predošlé časti Prestupových špekulácií – jedno, druhé, tretie). Z nich sa vyselektovalo pár hráčov, ktorí by možno aj pripadali do úvahy a posledné hodiny sa to točí okolo nich.

Bude to niekto z nich? Bude to niekto, kto ešte nebol spomínaný? Bude to vôbec niekto? Na toto nájdeme odpoveď pár minút po skončení prestupového okna, ktoré má v Anglicku deadline o polnoci nášho času z piatka na sobotu.

Deadline Day 31. 1. 2014

00.15    Park Chu Yong míří na hostování do Watfordu.

20:50 – Kim Kallstrom je oficiálne potvrdený na Arsenal.com

18:56 – Zde se můžete kouknou na profil naší případné posily

18:26 – Kim Kallstrom podle Skysports úspěšně prošel prohlídkou v Arsenalu. Vše by se dnes mělo stihnout.


17:58 – Nicklas Bendtner
zůstává v Arsenalu. Ten by podle Sprotsmail mohl mít zájem o Fabia Quacliarelu z Juventusu.

16:50 – Lazio se dohodlo s Chelsea a získalo Gaëla Kakutu. Miroslav Klose má otevřenou cestu k hostování v Arsenalu. Tolik poslední spekulace. Alespoň ode mne poslední, jdu zase chvíli normálně žít. Užívejte si dnešní den a neberte to moc vážně (krtek.olc).

16:00 – Krátce z Itálie. Lazio je nakloněno dohodě o hostování Miroslava Kloseho, pokud opačným směrem zamíří Nicklas Bendtner. Jak konkrétně toto uspořádání vyřeší naše potíže s nedostatkem dalších variant v útoku při případné absenci Girouda, mi není úplně jasné. Snad nám to Sport Direct News nějak blíže objasní.

15:30 – Schalke tvrdí, že s Arsenalem o Draxlerovi nejednali. Arsenal tvrdí, že se Schalke o Draxlerovi nejednali. Jak se ale zdá, většina médií zná spoustu podrobností o těchto neexistujících  jednáních včetně částek, které létaly vzduchem. Pak někomu věřte.

15:00 – Čekáme na novinky o Kimu Källströmovi, který prý právě finišuje návštěvu Colney. Mnohem víc nás teď zajímá, co se děje v Itálii. Arsenal stále jedná o příchodu Kloseho. Německý útočník není ve svém věku ještě ani zdaleka odepsanou hvězdou. Na podzim nastřílel za Lazio v lize pět branek a italský klub se ho nechce vzdát.

14:20 – Daniel Boateng zamířil na hostování do konce sezóny do skotských Hibernian

14:15 – Možná se nám rodí jedno překvapení na jihu, v Portugalsku. Rodrigo Moreno Machado, který byl v lednu několikrát spojován s Arsenalem a měl namířeno do Zenitu Petrohrad, prý do ruského klubu nepřestoupí. Důvodem je zájem Arsenalu. Jednání s hráčem a s Benficou údajně právě probíhají.

14:10 – Emmanuel Frimpong přestoupil do Barnsley, ale jeho kontrakt je tak trochu záhadou – má totiž trvání jen do konce sezóny. Trochu světla do toho vrhá skutečnost, že Barnsley hraje o záchranu a Frimpongovi se do League One asi nechce. Smlouva tedy nejspíš obsahuje opci aktivovatelnou v případě, že se Barnsley udrží v Championship. Zatím o tom můžeme ale pouze spekulovat.

13:40 Emmanuel Frimpong  přestupuje do Barnsley za nespecifikovanou částku. Hodně štěstí.

13:20 – Goal.com oznamuje, že Dick Law je v Itálii a vyjednává příchod Miroslava Kloseho.

12:40 – Podle Johna Crosse z Mirroru je Kim Källström v Colney a podstoupí zdravotní prohlídku v nejbližších minutách. Měl by být k dispozici již pro nedělní zápas.

11:35 – Italský novinář Tancredi Palmeri tvrdí, že navzdory vyjádřením Arsene Wengera na dnešní tiskové konferenci, stále probíhají jednání mezi Schalke a Arsenalem. Kim Källström by sice měl zamířit na Emirates na půlroční hostování, jeho otec si ale myslí něco jiného. Pro švédský Fotbollskanalen.se prohlásil: “ O žádném zájmu z Arsenalu nevím, Kim se s týmem připravuje na další sezónu v Abu Dhabí.“

11:25 Emmanuel Frimpong prý zamíří na hostování do Barnsley. Snad mu pár měsíců boje o záchranu v Championship pomůže soustředit se znovu na fotbal místo na kraviny. V situaci, kdy si Wenger stěžuje, že má nedostatek záložníků, je jeho odchod na hostování další náznak, že naše aktivita na přestupním trhu rozhodně není na bodu mrazu.

10:45 – Řešením pro naši zraněními zdecimovanou zálohu je prý Kim Mikael Källström. Záložník Spartaku Moskva má na kontě 108 startů za švédskou reprezentaci, před angažmá v Rusku hrál francouzskou a švédskou ligu.

10:32 – Wenger sa na tlačovke vyjadril, že je šanca 80 ku 20, že niekoho podpíše. Mená nepadli, je dosť možné, že sa bude jednať o záložníka. Nie však Draxlera, ktorý podľa neho ostane v Schalke.

10:15 – Lazio nebude bránit Miroslavu Klosemu v odchodu na hostování. Tak zní poslední zprávy z Apeninského poloostrova.

09:35 – Arsenal prý oficiálně oslovil Barcelonu a Real, poptává na hostování Cristiana Tello, resp. Alvara Moratu. Barcelona se na to moc netváří, na odpověď Realu se čeká.

09:25 – Arsenal a Schalke se nedohodli na přestupní částce za Julian Draxlera, Arsenal prý odmítl zaplatit více než £30 milionů. Alespoň to tvrdí zdroje BBC. Osobně bych to považoval za dobrou zprávu – pokud je jediný problém částka, nikoliv nechuť klubu prodávat nebo hráče přestoupit, můžeme se dočkat podobného vývoje jako u příchodu Mikela Artety. Pokud si dobře vzpomínám, právě BBC jako jeden z prvních zdrojů tento přestup původně odpískala.

08:45 – Všichni v klubu ještě spí a novináři mohou nerušeně vymýšlet historky. Většina jich má ale společný základ – Arsenal si nechá Draxlera na léto, pokud se teď nedohodne na rozumné přestupní částce. A v záloze je plán B, tedy příchod útočníka na půlroční hostování. V tuto chvíli je favoritem krátkodobé varianty Miroslav Klose. Existuje i varianta C, Arsenal uskuteční přestup Draxlera a navíc přivede dalšího útočníka na hostování.

00:22 – Môžeme pridať ešte Miroslava Kloseho, ktorý sa tak nejako spomína. Na 6 mesiacov? Lepšie ako s prstom do oka…

00:01 – Na Emirates nič nového. Ticho pred búrkou? Kiež by.

xxx

Aká je teda asi približne situácia? Aké sú hlavné ciele? (teda aspoň podľa médií a toho, o čom sa hovorí. pravda môže byť niekde úplne inde)

Julian Draxler: Hráč, ktorého sme chceli už v lete, no nakoniec sme získali Mesuta Ö. V kontrakte má výstupnú klauzulu, no tá je aktívna len v lete. Vyzerá to, že je to podobný prípad ako Monreal – prestup bol plánovaný na leto, ale kvôli zraneniam a celkovej situácii by ho Arsenal rád získal už v zime. Podarí sa to? Prognózy nie sú optimistické a zdá sa, že Julian nás v tomto prestupovom okne neposilní.

Alvaro Morata: Hráč, ktorý sa spomínal už pred začiatkom prestupového okna. V Madride toho veľa nenahral a Arsenal potrebuje útočníka, ktorý by nechal Olieho trochu vydýchuť. Malo ísť o hosťovanie, ale Real celý obchod blokoval, potom zase hráč vyslovil túžbu ostať v Madride a posledné dni je okolo neho ticho, hoci nejaký výkrik o tom, že Real zmenil názor a Alvara uvoľní sa nájde.

Mirko Vučinič: Hráč Juventusu, ktorý má podobný problém ako Morata. Odmietol však Valenciu i Arsenal, takže asi táto možnosť je nadobro mŕtva.

Cristian Tello: Wengerovi sa tento hráčik páči už dlhšiu dobu, no nikdy asi neprišlo k tomu, aby sa ho aj snažil získať. V nabitej zostave sa však dostáva na trávnik skôr ako striedajúci hráč. Arsenalu by možno pomohol zabiť dve muchy jednou ranou, keďže je schopný nastúpiť v útoku i na krídle.

To sú asi mená, ktoré sa spomínali najviac, alebo je najpravdepodobnejšie, že Arsenal by mohli posilniť. Uvidíme v sobotu po polnoci.

/gunners.cz/