Diaby chválí Gallase

Abou Diaby pochválil bývalého kapitána, který je pořád terčem přestupových spekualcí.

Abou pochválil svého spoluhráče za gól, který nám zajistil tři body s Portsmouthem.

Gallasova chvíle přišla v 81. minutě, kdy si naskočil na Denilsonuv centr a hlavou poslal míč do sítě. Tento moment, udržel naděje všech Gunners na zisk titulu naživu. Gallasovi, který minulý měsíc kritizoval své spoluhráče, tak odebrání kapitánské pásky paradoxně prospělo.

„Jsem za něj (Gallase) strašně šťastný, i po tom všem co se stalo. William má kapitánského ducha. Když se týmu nedaří, nakopne ho gólem. Dnes nám pomohl, dostat se z nepříjemné situace“ řekl Diaby deníku L’Equipe

Po Gallasových krušných časech v Arsenalu, se mezi fotbalovými fanoušky začalo spekulovat o jeho odchodu z Emirates Stadium. Eminentní zájem o něj měl zejména kouč PSG Paul le Guen.

„Samozřejmě, dobří hráči jako Gallas jsou u nás vítáni. Ale podmínky přestupu mi v tom zabraňují.“ řekl Guen stanici Canal+.

Něco jiného říká, podle Le 10 Sport, klubový president PSG Charles Villneuve, který s Arséne Wengerem udržuje dobré vztahy. Ten je, co se týče Gallasova přestupu, velmi horlivý.

Je tu dokonce možnost, že by se oba kluby dohodly na výměně hráčů. Do PSG by zamířil Gallas a jako náhrada za něj, by na Emirates putoval 20-ti letý záložník Clement Chantome, který by se Wengerovi, vzhledem ke dlouhodobému zranění Cesca Fabregase, velmi hodil.

/Sky Sports/

Autor