Diaby o nečisté hře soupeřů

alt

 

Abou Diaby tvrdí, že některé týmy hrají s kanonýry příliš agresivně, což může končit strašnými úrazy. Tak třeba v posledním utkání měl Bacary Sagna obrovské štěstí, že nedošlo k vážnému zranění, když George Boateng zasáhl Francouzovo koleno. Diaby je jedním ze tří zhráčů Arsenalu, kterým byla od roku 2006 zlomena při utkání noha.

 

„Způsob, jakým proti nám některé týmy hrají, je podle mne skandální“, řekl Abou.

 

„Někdy jim taková hra přináší úspěch, ale všichni víme, jak se to může skončit. Již několik let se nás snaží naši soupeři zastrašit silovou hrou, kopajíc nás a používajíc jiné nečisté zákroky. Důsledky takové hry můžete vidět na třech případech : mém, Eduarda a Aarona.“

 

„Vím, že v anglickém fotbale je hodně soubojů a je to prostě součást té hry. Nikdo nejde na hřiště s tím, že by někomu ublížil, ale když pak během zápasu dojde ke zlámání nohy, tak mi prostě chybí slova na vysvětlení takového jednání.“

 

Arsenal ztrácí na vedoucí Manchester United dva body. Mnoho lidí je přesvědčeno, že The Gunners mají z týmů, bojujících o titul, před sebou nejlehčí zápasy. Abou je jiného názoru.

 

„Lidé mluví o tom, že máme jednoduchou cestu k titulu, ale my nemůžeme prohrát nebo ztratit body v žádném utkání. Před námi je ještě osm utkání, takže bude nejlepší, když získáme prostě všechny body“, zakončil Abou Diaby.

 

 

 

/Thisislondon.co.uk/