Dostane šanci i Benik Afobe?

Arsene Wenger věří, že má další tři mladé hvězdy, kteří mohou zaujmout místo v útoku za zraněné hráče Nicklase Bendtnera, Thea Walcotta a Robina Van Persie.

Dánský reprezentant Bendtner bude mimo hru ještě další měsíc kvůli problémům s třísly. K němu se připojili i Theo Walcott a Robin Van Persie, kteří budou chybět šest týdnů kvůli zranění kotníku. Arsenalu tedy zbyl pouze jeden stálý útočník, nová posila Marouane Chamakh. Marocký útočník zatím nastoupil do všech tří zápasů, vstřelil branku proti Blackpoolu a donutil Pepeho Reinu k vlastnímu gólu.

Když mluví o možné náhradě za Chamakha, tak přiznává, že i šestadvacetiletý útočník je náchylný na zranění. Wenger navrhl tři mladé hráče, kteří by jej mohli případně nahradit.

“Je to pro nás rána, ale doufám, že se z toho dostaneme. Nyní musíme opatrně pracovat se sestavou, kterou máme, protože musíme chránit některé hráče.“

“Chybí nám útočníci, ale Carlos Vela je v dobré formě a máme taky Jaye Emmanuela Thomase, který se taky výrazně zlepšil. Máme také mladého útočníka Benika Afobeho, který může hrát v útoku a prokázal kvalitu. Takže máme odkud brát.“

Zatímco Carlose Velu fanoušci na Emirates znají, protože jej Wenger většinou staví na levé křídlo útoku, tak Thomas a Afobe jsou zatím méně známými hráči.

Oba mladíci prošli akademií Arsenalu. Thomas občas nastupuje jako kapitán v rezervě a svůj debut v prvním týmu si připsal v loňském utkání FA Cupu proti Stoke City. Afobe si zatím vystřílel důležité místo v Akademii, když pomohl k vítězství titulu hráčů do osmnácti let. V pětadvaceti utkáních vstřelil 20 branek, včetně hattricku ve finále proti Nottinghamu Forest.

Očekává se, že toto duo bude povoláno na lavičku náhradníků pro nadcházející zápasy Premier League. Případný start by si mohli připsat v zápase Carling Cupu proti Tottenhamu Hotspur.

/sport.co.uk/