Fabregas je spokojený s výkony mužstva

Záložník Francesc Fabregas řekl, že je velmi šťastný s nedávným vývojem klubu, navzdory tomu, že Arsene Wenger zatím přes léto nepřivedl tolik “velkých“ jmen, jak někteří fanoušci Gunners doufali.

Fabregas prohlásil: „Podepisujeme pouze hráče, které potřebujeme. Některé týmy občas utrácejí celé jmění za hráče se zkušenostmi, hráče, který ví, jak vyhrávat zápasy a který vám  svým výkony ty zápasy dokáže i vyhrát – a to je u hráče podstatné.

 

Ale v Arsenalu panuje jiná politika, a my jí musíme respektovat.

 

V okamžiku, kdy se nám podaří s tímto mužstvem, s touto politikou, fanoušky a stylem fotbalu něco vyhrát, nastane velká změna.

 

Často si povídám s bývalými skvělými hráči a ti mi toho hodně vyprávěli o mužstvu Ajaxu, kterému se s opravdu extrémně mladým mužstvem podařilo v roce 1970 vyhrát Evropský pohár, a díky tomu změnit styl fotbalu na celém kontinentu.

 

Lidé mi často říkají, že i nám se to může podařit, ale potřebujeme získat ten “základní stavební kámen“, zkrátka vědět, jak vyhrávat trofeje.“

 

Fabregas také podpořil kapitána Kanonýrů, Williama Gallase, který, navzdory nelibosti mnoha fanoušků Gunners, bude i v příští sezóně nosit kapitánskou pásku.

 

Mnoho goonerů kritizuje Gallase za jeho chování v zápase proti Birminghamu, ale Fabregas prohlašuje, že jim Gallas jde často příkladem.

 

Španělský internacionál také prohlásil, že neodmítá možnost být jednou kapitánem mužstva Kanonýrů.

 

„Možná naše problémy v loňské sezóně začali na St. Andrews, kdo ví. Ještě měsíc a půl po zápase jsme museli myslet na to, co se v průběhu utkání stalo.

 

William je skvělým kapitánem, opravdu ho respektuji, a čím déle budeme moct těžit z jeho zkušeností, tím lépe.

 

Už jsem ukázal, že na sebe dokážu vzít zodpovědnost, a kdybych se stal kapitánem, musel bych  jí na sebe vzít ještě o něco více, a nevím, jestli bych ten kousíček zodpovědnosti navíc zvládnul, ale myslím, že ano.

 

Je mi pouze 21 let. Právě teď toužím jenom po tom, abych s Arsenalem vyhrál nějakou trofej.“

 

/arsenal-mania/