Fanoušci chtějí Usmanova do vedení

Podle více než osmdesáti procent fanoušků, kteří se zúčastnili průzkumu, by měl Alisher Usmanov dostat místo ve vedení Arsenalu.

Průzkum, který provedla skupina Arsenal Supporters Trust, ukázal značnou podporu miliardáře, který vlastní v klubu třicet procent akcií skrze svou investiční společnost Red and White Holdings.

Více než šest set fanoušků odpovídalo na dotazník a z nich celých osmdesát dva procent uvedlo, že Usmanov nebo jeho představitel by měl být pozván do vedení klubu.

Většinový vlastník Stan Kroenke dal ale jasně najevo, že takovou nabídku Uzbekovi, který se minulý týden pustil do kritiky vedení klubu, neudělá.

V dopise Usmanov varoval, že by se Arsenalu nemuselo povést konkurovat špičce Premier League, pokud nezmění svou finanční politiku.

Zveřejnil své obavy nad situací, kdy Robin van Persie prohlásil, že neprodlouží smlouvu, která je platná už pouhý rok. U mnoha fanoušků to vyvolalo pocit strachu, že ztratí dalšího klíčového hráče po loňských odchodech Cesca Fabregase a Samira Nasriho.

Sedmdesát dva procent respondentů také požaduje, aby se do klubu vrátil bývalý viceprezident David Dein.

Dein opustil Arsenal v roce 2007 kvůli neslučitelným rozdílům mezi ním a zbytkem vedení. Tenkrát podporoval převzetí klubu Stanem Kroenkem, který začínal kupovat klubové akcie.

Výzkum taktéž ukázal ohromnou podporu Arsene Wengera, když minulá sezóna byla jeho nejtěžší za celých šestnáct let v klubu.

Arsenal se dokázal vzpamatovat z nejhoršího startu do sezóny za posledních 58 let. Nakonec skončil třetí a zajistil si přímý postup do příštího ročníku Champions League.

Ačkoliv už se doba bez trofeje natáhla na sedm let, tak sedmdesát sedm procent fanoušků, kteří se zúčastnili ankety, tvrdí, že jsou spokojeni, že francouzský kormidelník zůstává působit na Emirates.

Tito fanoušci vlastně hodnotí jeho vystoupení v minulé sezóně lépe, než třeba ligové prvenství Manchesteru City. V porovnání objemu peněz obou týmů si fanoušci cení spíše výkonů Arsenalu.

Budoucnost kapitána van Persieho je na vahách a není vůbec jisté, zda bude moct Arsene Wenger zopakovat loňské výkony a statistiky. Přesto devětaosmdesát procent dotázaných fanoušků hodnotí Arsenal jako dobrý nebo velmi dobrý v herní atraktivitě a zábavnosti fotbalu. Jen sedm procent lidí tvrdí, že je spokojeno s obranou fází. Arsenal letos v osmatřiceti zápasech inkasoval čtyřicet devět gólů.

Odkaz fanoušků v anonymní anketě tedy hovoří jasně.

“Wenger je opravdu prvotřídní trenér,“ řekl jeden z fanoušků. “Myslím si, že by měl využít více světových hráčů. Vím, že když odejde Van Persie, tak to bude v pohodě. Ale kdo jej nahradí? On ten tým vedl.“

Další z fanoušků řekl: “Výkony Arsenalu v boji o třetí místo byly dobré a takové, jaké by se od týmu čekaly, obzvláště po tak špatném startu do sezóny. Bleskově bych akceptoval třetí místo i tuto sezónu.“

 

/standard.co.uk/