Galindo: Arsenal? To je sen


Samuel Galindo byl před pár dny představen v UD Salamanca, kde bude tuto sezonu hostovat.

Hráč, do kterého jsou vkládány velké naděje, zpečetil svůj přestup do Arsenalu už v červenci. Kvůli tomu, že mu nebylo vydáno pracovní povolení, však musel cestovat do španělské Salamancy.

Samuel na oficiální tiskové prezentaci poskytl médiím zajímavé informace. Rozhovořil se mimo jiné o tom, jak nepříjemné byly tahanice s úřady a o jeho vysněném přestupu do Arsenalu.

„Ty záležitostí s povolením byly dost vyčerpávající. Pro hráče z Jižní Ameriky je to díky zdejší byrokracii obtížné. Bylo to delší, než jsem očekával, ale nyní jsem zde a opravdu se těším na moje nové spoluhráče.

Galindo bude ve Španělsku mezitím usilovně pracovat na tom, aby splnil evropská kritéria pro udělení pracovního povolení, což by mu zaručilo hrát za Arsenal.

„Arsenal? To je sen. Pravda je taková, že jsem to vůbec neočekával. Když jsem se dozvěděl, že o mě mají zájem, byl jsem opravdu překvapený a dojatý. Teď je to ale realita a já musím dokázat, že získat mě, byla správná věc.“

Samueluv otec však potvrdil, že pokud si Samuel připíše dostatek reprezentačních startů, mohl by získat pracovní povolení už zkraje příštího roku.


/youngguns/