Gallas v sobotu poprvé za A-tým Tottenhamu

 

Wiiliama Gallase čeká v sobotu v utkání s West Bromwich Albion debut v dresu Spurs v Premier League. Včera odehrál  „přípravu“ proti Queens Park Rangers za rezervu londýnského celku.

 

Zkušený obránce, známý složitým charakterem a vyvoláváním konfliktů, přestoupil do Tottenhamu v létě jako volný hráč. Stane se tak prvním hráčem v historii, který ve své kariéře hrál za tři londýnské celky – Chelsea, Arsenal a Tottenham.

 

33letý obránce měl v prvních kolech nové sezóny pracovat na kondici a zlepšovat formu a být spíše náhradníkem prvního týmu. Avšak zranění Ledleyho Kinga, který má chronické problémy s kolenem, trvalé zranění Jonathana Woodgatea a Michaela Dawsona, který bude mimo hru minimálně dva měsíce, přinutila managera Redknappa povolat do prvního týmu na sobotní zápas právě Williama Gallase.

 

Včera Gallas odehrál za „kohouty“ utkání rezerv proti QPR. Tottenham zvítězil 3-1 a trenér rezervy Tim Sherwood byl výkonem Gallase, který odehrál 70 minut, nadšený.

 

„Byl to pro něj první zápas po delší pauze, ale bez ohledu na všechny okolnosti hra vedle takto zkušeného hráče je pro mladíky velkým zdrojem zkušeností a zážitkem“.


„William včera dokázal, že hraje dobře tělem, umí se pohybovat a je na hřišti skutečným lídrem, dirigentem týmu“.

 

 


/sport.co.uk/