Götze : Zatím hodlám zůstat v Dortmundu

Čtenář našich stránek Guestik přeložil zajímavý rozhovor s Mario  Götze. 

Kdo ví, jak dlouho v Dortmundu zůstanete. Už v létě Borussia odháněla bohaté zájemce. Exkluzivní nabídku údajně poslal Arsenal i Real Madrid, vyptával se na vás Manchester United.
Co si myslíte o takových klubech?

 

Předně musím zdůraznit, jak jsem hrdý na to, že se jméno Götze objevuje v takových souvislostech. Pokud se o mě opravdu tak velké kluby zajímají, lichotí mi to. Jenže k žádnému konkrétnímu jednání nedošlo a já jsemjasně řekl, že zatím hodlám zůstat v Dortmundu. Vím, že se musím ještě hodně zlepšit. Rozhodně nechci opouštět klub, který mi dal šanci hrát Bundesligu. Kdybych teď přestoupil, jen bych riskoval, že mě v novém klubu posadí na lavičku, což by mému rozvoji ublížilo. Není snadné přestěhovat se do jiné země, být daleko od rodičů, od přátel. Jsem si jistý, že jsem udělal správnou věc.

 

Copak není lákavé, když Arséne Wenger nebo José Mourinho volají vašemu agentovi?

Možná to vyzní arogantně, ale už tak lákavé to není. Oba muži, které jste jmenovali, jsou mimořádní trenéři z mimořádných klubů, ale teď si myslím, že tím nejlepším trenérem je pro mě Jürgen Klopp. V Dortmundu mě přivedl do velkého fotbalu, zná moje kvality a přesně ví, v čem se musím zdokonalovat. Uvěřil v mé schopnosti, když mi bylo pouhých osmnáct let, za což mu jsem obrovský vděčný.

Já se zatím vážně nerozhodl, za jaký klub bych chtěl v budoucnu hrát. Ani o tom nepřemýšlím, protože moje srdce patří Dortmundu. Další dva tři roky tu chci zůstat určitě a pak se uvidí. Pokud z Borussie vůbec někdy odejdu, vyberu si klub, ve kterém budu mít jistotu, že mě trenér neposadí na lavičku.

 /pro football/