Henry: Adebayor mě šokoval

Thierry Henry si myslí, že Emmanuel Adebayor projevil svou oslavou nedostatek profesionality.

Tato oslava rozvířila vášně napříč celým fotbalovým spektrem. I Henry, nyní hrající za Barcelonu, se k tomu vyjádřil a nepříliš lichotivě.

„Fanoušci v Arsenalu jsou skvělí. Vždy budou moje rodina.

Nikdy jsme je neviděl chovat se špatně a vzhledem k tomu jak moc byli při té oslavně rozvášnění, ukazuje, že byli asi hodně rozčílení. Nikdy jsem to u nich neviděl.

Nezáleží na tom, jak Adebayora ovládly emoce. Kdyby gól neslavil, všichni by ho respektovali. To by se ukázala jeho prefesionalita. Také většina hráčů svůj gól proti jejich bývalým klubům neslaví.

Nechápu proč to neudělal.

Vyhrál jsme s Barcou treble, ale vím, že pokud by nebylo Arséne Wengera a Arsenalu, nikdy bych se nedostal tam, kde jsem nyní.

To samé si musí uvědomit Adebayor. Může být jeden z nejlepších útočník usvěta, ale před tím než ho koupil Arsenal, ho nikdo neznal.

Když přišel z Monaca, kde ani nehrál, tak se vypracoval v útočníka, kterého chtěly top kluby v Evropě, to díky Arsenalu.

Když ve vás vidí Arséne talent, investuje do vás. Myslím, že by Adebayorovi neublížilo, kdyby projevil klubu a fanouškům trochu respektu.“

/teamtalk/