Henry: Chci, aby Cesc zůstal v Arsenalu

Legendární hráč Arsenalu Thierry Henry prozradil, že by byl velmi rád, kdyby současný kapitán Cesc Fabregas zůstal na Emirates.

V posledních dnech Thierry s Arsenalem trénuje a podle něj vidí u Fabregase jasnou oddanost ke klubu.

Třiadvacetiletý playmaker je důležitou součástí týmu Arsene Wengera od doby, kdy ve svých šestnácti letech prorazil do prvního týmu. Arsenal v létě zamítl dvě nabídky na Fabregase od jeho rodného klubu FC Barcelony. Gunners ale stále musí čelit přestupovým spekulacím od katalánského giganta.

Henry obdržel cenu asociace fotbalových novinářů a při té příležitosti se také rozpovídal o možnostech, které mladá španělská hvězda má.

“Řekl bych mu, ať nikoho neposlouchá. On je úžasný hráč, talisman a kapitán klubu.“

“Pokud by Arsenal vyhrál titul, tak se řekne, že měl úspěšnou sezónu,“ pokračoval.

“Cesc je ze Španělska, ale jako fanoušek Arsenalu chci, aby zůstal v Arsenalu. Právě nyní na něm můžete vidět jeho oddanost ke klubu.“

Většinu ledna stráví Thierry tréninkem pod dohledem Arsene Wengera, aby se připravil na novou sezónu MLS. Bývalý světový šampion také projevil svou důvěru v novou generaci mladých hvězd na severu Londýna. Věří, že dokážou ukončit šestiletý půst v honbě za úspěchem.

“Lidé v kabině Arsenalu mají velkou sebedůvěru. Vše závisí na nich. Arsenal hraje nejlepší fotbal.“

“Stal jsem se fanouškem Arsenalu a jako všichni fanoušci chci, aby se do klubu vrátili úspěchy. Byla by to třešnička na dortu, zvláště pro Bosse a pro fanoušky.“

“Tato generace je talentovaná, ale chybí jim nějaká ta trofej.“

/sport.co.uk/